Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámnak a keresztapjának a...

Apámnak a keresztapjának a lánya nekem ki?

Figyelt kérdés
nagyon tetszik csak nem tom mit tegyek ,ő közeli rokonnak számit?
2017. aug. 14. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Keresztszülő ritka esetben lehet egy régi barát is, nem muszáj vérrokonnak lennie. Általában nagybácsik, nagynénik szoktak keresztszülők lenni, ezt apukádtól kéne megkérdezned.
2017. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Dughato, nem verrokon.
2017. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Hát nálunk rohadtul nem nagynénik meg nagybácsik a keresztszülők...

Az olyat felénk kiröhögik, aki nem tud csak a családból komát hívni.

Ha apád keresztapja nem vérrokona apádnak, akkor senkid, nyugodtan rányomulhatsz.

2017. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez azért nagyban függ attól, hogy apád keresztapja ki?
2017. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Unoka nagykabátod.
2017. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk apám keresztapjának a lánya, apám unokatestvére. (Apám keresztapja a nagypapám testvére). Szóval elég közeli rokon.

De a ti esetetekben nem ártana tudni, hogy ki a keresztapja, van e rokoni kapcsolat.

2017. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. Válaszoló, én vagyok az 1., nálunk sem nagybácsi, nagynéni a keresztszülő, de ez a legelterjedtebb (mi felénk) és itt az a fura, ha valakinek nem rokona a keresztszülő.
2017. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk sem divat rokont hívni keresztszülőnek, pont azért, mert "amúgy is rokon", semmi értelme. Közeli barátokat szokás felkérni.

Párom családjában viszont 90%-ban valamelyik szülő testvére meg annak a párja a keresztszülő. Én ezt nem is nagyon értettem, mikor először hallottam, hogy lehetne már a rokon kislány keresztapja, ha ő a nagybátyja...! Ő meg azt nem értette, én miről beszélek, már miért kérne fel bárki idegent. :)


Kérdező, ha nálatok az első eset áll fent, akkor neked nem rokon a leányzó, szóval bátran érdeklődj iránta, ha az utóbbi, akkor viszont nem ajánlott.

2017. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Doros ***** válasza:

Annak, hogy nem idegent kérnek fel, az az értelme, hogy a keresztszülőség elvileg azt a felelősségvállalást jelenti, hogy ha a szülő meghal, ő neveli fel helyette a gyereket. Ennek még úgy 100 éve volt reális valószínűsége.

Hogy ne idegenbe kerüljön majdan az árva, ezért kértek fel a szülők testvért vagy közelebbi rokont.

2019. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!