Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "kitartott...

Mit jelent az, hogy "kitartott" / "eltartott"?

Figyelt kérdés

Ha én szültem egy gyereket, itthon vagyok vele és a párom fizetéséből èlünk, akkor én egy kitartott vagyok?

A választól függetlenül, kinek mi a véleménye arról, hogy mi a jelentése a fenti 2 szónak, mit foglalnak magukba?



2017. aug. 16. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A kitartott a munkaképes korú és állapotú ember, akinek nincs kedve dolgozni és más eltartja.

Az eltartott a nem munkaképes korú, állapotú ember, pl. a gyerek, vagy idős, beteg szülő, stb.

Az anyuka, aki otthon van kisbabával egyik kategóriába sem tartozik. Neki abban a pár évben ez a feladata.

2017. aug. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezt azok mondják, akik borzasztóan irigyek és állandó késztetést éreznek, hogy mások magánéletében turkáljanak. Szerintem ennek a két szónak rettenetesen pejoratív értelme van, kb prosti++, pedig senkinek semmi köze ahhoz, hogy hol mi a családi munkamegosztás.
2017. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Te egyik sem vagy. Gyerekkel vagy otthon, teljesen normàlis állapot.


Az eltartott olyan aki nem tud dolgozni.(gyerek, idős, sèrült ember)


A kitartott az aki tudna dolgozni, de eltartatja magàt. Ez a szànalom kategòria.

2017. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A te esetedben munkamegosztásról van szó. Az eltartott a gyereked, aki nyilvánvalóan nem tud még magáról gondoskodni. A kitartott, az a személy, aki sokkal kevesebb pénzt és munkát ad bele a közös háztartásba, mint a másik fél.
2017. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagy kitartott, mert neked feladatod van otthon, és nagyon is sok dolgozol a gyermekneveléssel.

A kitartott olyan ember, aki simán tudna dolgozni, de derogál neki, és más pénzén lebzsel otthon, közben eljár esetleg körmöshöz, fodrászhoz, szoliba.

A gyereked pl. pedig eltartott.

2017. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

A "kitartott" az valóban pejoratív, kb az ingyenélő más szóval. Az "eltartott" ezzel szemben teljesen semleges, valakinek a gazdasági státusza.

A GYED/GYES-en lévő nő köznapi vagy jogi értelemben egyik sem. (bár tkp állam általi eltartott)

Mondjuk én a hátam közepére se kívánnám az egy keresős családmodellt, mindazzal együtt, amivel ez szokott járni... valszeg mert anyám HTB volt (egy újabb szó az eltartottra, "háztartásbeli") és túl sok ideje volt a dolgaimba ütni az orrát...

2017. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így már világos. Köszönöm.
2017. aug. 16. 09:51
 8/10 anonim válasza:
14%

Kitartott == prostituált. -- Ez olyan minősítés, amit még azok se szoktak elfogadni, akik valóban azok.


Az eltartott az meg egy jogi fogalom. A bürokraták (akik 1988 óta egyre pofátlanabbak) rákényszeríthetnek, hogy eltartott hozzátartozónak valld magad. Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá: már csak a személyiségi jogaid miatt sem.

2017. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Es ha a parom nem akarja hogy dolgozzak és azért nem megyek el dolgozni? Akkor is prosti vagyok?
2017. aug. 25. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor nem prosti vagy, hanem bolond, mert totálisan kiszolgáltatott, függő helyzetbe hozod magad.
2018. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!