Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz ember, rossz...

Tényleg rossz ember, rossz feleség, rossz anya lennék ez miatt? ("kitartott nő" kérdés)

Figyelt kérdés

Két gyermekem van. A nagyobbik 5 éves, a kisebbik három és fél. Nem rég újra dolgozni kezdtem, azonban most, ahogy az engem szidók mondják, mégis "kitartott nő" lettem. A munkahelyemmel semmi baj nem volt, de minden nagyon más lett azzal, hogy munkába álltam. Furcsa érzés volt, hogy a kicsi gyerekeim a nap nagy részét nélkülem töltik és csak késő este látom őket.


Reggeltől kora délutánig az óvodában vannak. Mivel nem ugyanabban a városban kaptam újra munkát, ahol lakom, sosem értem volna oda értük időre. A testvérem nagylánya ment a gyerekekért minden nap. Nagyon zavart a tudat, hogy bármi is történjék az óvodában, az első akihez ovi után fordulhatnak az egy tinilány. (Amúgy egy jó eszű tinilány). Ő elvitte a két kicsit a nagymamához, akinél jobb helyen tényleg nem lehetnének, és én oda mentem értük mindennap hat vagy félhét felé. Addigra megvacsoráztak a mamánál, mire haza vittem őket jól ki is fáradtak. Zavart, hogy sosem főzhetek nekik. Egy idő után főzni sem volt kedvem és a férjem is úgy volt vele, inkább menjünk előbb aludni. Volt hogy mi ketten egy hétig szendvicsen éltünk. Nagyon nyomott lett az otthoni hangulat, úgy éreztem nem vagyunk egy család. A sok utazás mindennap rengeteg időt elvett tőlem, a végén már a lakásunk is egy koszfészek lett, amit borzasztóan szégyelltem.


ELső körben megpróbáltam a városban munkát keresni, de mint ahogy korábban sem sikerült, ekkor sem jött össze. Hiába van jó szakmám, nem vagyok tudatlan, tanulatlan élősködő, egyszerűen nincs szükség rám! Kevés a munkalehetőség a környéken. Szóba jött a költözés egy több lehetőséget adó városba. Ha nagy veszteség lenne az én keresetem kiesése, biztosan így döntöttünk volna, de a férjemnek itt jó állása van. Egy lábon áll a család, de egészen jól megvagyunk. Közösen döntöttünk így. Azóta újra tiszta a lakás, mindennap főtt étel várja a családot, és a gyermekeim nekem mesélik el a napjukat, nem az unokatestvérüknek és nagyanyjuknak. Amióta meg tudom őket hallgatni, úgy érzem sok időt kihagytam, rengeteg mindenről lemaradtam velük kapcsolatban. Én úgy érzem, ez volt a legjobb döntés részemről, és nem tudom megérteni, miért támad a környezetem? Miért volnék ettől rossz ember?


Az anyósom szerint: Élősködő vagyok, aki a fia pénzét költi és nem dolgozik.

A barátnőm szerint rossz példát mutatok a kislányomnak, aki így azt fogja megtanulni, hogy egy nőnek otthon a helye. Szerinte én önként táncolok vissza a középkorba. Kiszolgáltatom magam és elárulom mindazokat, akik az egyenjogúságért küzdenek. Egyéb vélemények, görbe nézések is vannak sok helyről, de ez a kettő bánt a legjobban.


2017. aug. 15. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy miután letolsz 8 órát a munkahelyen, hazautazol, majd ott nekilátsz a második műszaknak (gyerekek, háztartás), este bezuhansz az ágyba és reggel kezdődik az egész elölről, miközben a másik "csak" a munkahelyén dolgozik.


Ne törődj velük.

2017. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagy kitartott, ha így döntöttetek.

De anyáink is nevelték a gyerekeiket, vezették a háztartást, és dolgoztak a munkahelyükön. A gyerekeknek sem lett emiatt semmi baja. A barátnőd véleménye így ostobaság.

2017. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha megteheteném én se dolgoznék. Azon meg ne csodálkozz, hogy erre irigyek az emberek.. :)
2017. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudtok élni a nélkül is és amúgy sincs munka akkor legalább van időd több időt tölteni a gyerekeddel.
2017. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

A lehető legjobban döntöttél!! Én is így tettem volna. Abból meg már kinőttem hogy érdekeljen más véleménye.

A gyerekeknek boldog anyára és az ő idejére van szüksége, nem arra hogy stresszesen hazaess a melóból, apával elhidegüljetek az időhiány miatt, stb.!

2017. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz másokkal, a te a ti boldogságotok a fontos.
2017. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Igen, előttünk is volt egy elb.ott generáció, ahol ez így működött. A második vh.-ig azonban ilyen senki fejében meg se fordult, akkor viszont a munkaerőhiány miatt elkezdték tolni a propagandát, hogy a jó asszony szülés után pár héttel már dolgozik, a picikre pedig a cég bölcsijében vigyáztak nagyüzemi módon. Érdemes megnézni erről egy-két dokumentumfilmet.
2017. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Igazad van

Egyébként is a (főleg kisgyermekes) háziasszonynak az a munka kitesz egy 12 (vagy még több) órás müszakot

2017. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Helyesen tetted. Egyedüálló szülőként tudom milyen ez.. Volt, mikor egész nap 1-2 órát voltam a gyerekeimmel a munka miatt. Szörnyű volt. Én becsüllek ezért. Jó kapcsolatban, együtt eldöntve ez egy nagyon jó döntés.
2017. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
Én a helyedben részmunkaidős munkát keresnék.
2017. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!