Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok volt már olyan, hogy...

Nálatok volt már olyan, hogy a gyereketeknek/testvéreteknek szóló szerelmes levelet találtatok a postaládában?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok azzal a levéllel?

2017. aug. 17. 18:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem én vagyok nem semmi, hanem aki nem olvassa el. És ha valami perverz állat elcsalja ? Volt már ilyen rendőrségi ügy. Nem normális az a szülő, aki ráhagyja az ilyesmit egy gyerekre.
2017. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az enyémet felbontotta anyám ,sőt válaszolt is a nevemben.
2017. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nem én vagyok nem semmi, hanem aki nem olvassa el. És ha valami perverz állat elcsalja ? Volt már ilyen rendőrségi ügy. Nem normális az a szülő, aki ráhagyja az ilyesmit egy gyerekre."


Tisztában van vele hogy más levelének felbontása bűncselekmény? Ahhoz sincs joga hogy a gyermeke leveleit felbontogassa és elolvassa.


Google jó barát:

"Levéltitok megsértése

Btk. 224. § (1) Aki


a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve


b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.


(3) A büntetés


a) két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,


b) bűntett miatt három évig terjed ő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős érdeksérelmet okoz."

2017. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hála Istennek az én családomban nem voltak ilyen böszmék, mint 11-es. Számomra és egész családom számára természetes volt, hogy másnak szóló szerelmes levelet sosem bontunk fel (meg egyéb levelet sem). Egyébként egy ilyen levélnek már a borítékjáról is látszik, hogy mit tartalmazhat, no meg a feladó nincs teljes névvel kiírva, csak egy ellenkező nemű személy becéző keresztneve.

Én még az internet előtti korban voltam tini, akkoriban még gyakori volt a postai szerelmes levél.

2017. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%
Én elolvasnám ha a gyermekem kapna, mert fő a kisgyermek védelme.
2017. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kisgyermek védelme, oké. De mi van a kisgyermek jogaival, többek között a magánélethez való jogával? Javaslom nézzen utána- a levéltitkot is a gyermekek jogai között említik. Magyarán nem teheti meg hogy igy kémkedjen a gyereke után.
2017. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak még valami: a totális kontroll, az hogy rátelepszik a gyermekre az élet minden területén, az nem védelem. Ésszerű neveléssel, a veszélyekre való felkészítéssel kell megoldani, hogy a gyermek legalább annyit tudjon mikor kérjen segítséget a szülőtől. Ehhez persze az kell hogy megbízzon a szüleiben.
2017. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer anyukám olvasta el a levelemet 13-15 éves koromban. Nem is tetszett!!! Ami még elég szemét volt tőle, hogy sokszor beleolvasott a naplómba :(
2017. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 jafnrétti ***** válasza:
100%

Nálunk csak olyan volt, hogy kb. 15-16 éve az akkor 10 éves öcsémnek jött egy levél, a feladóhoz csak annyi volt írva, hogy "egy titogzatos (sic!) lány".

Mit csináltam volna vele? Odaadtam öcsémnek, neki írták.

2017. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
32%
Majd ha megeroszakoljak a fuatokat,lanyotokat akkor se olvassatok el, en akkor is vedem a gyermekemet.
2017. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!