Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedhet így egy...

Hogy viselkedhet így egy anya? Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

A rokonokkal mindig is szoros kapcsolatot tartottunk, de eddig nem voltam rákényszerülve, hogy náluk aludjak, így sok mindent nem tudtam...

A lényeg, hogy egy átbulizott este után nem volt kedvem hazamenni ezért a közelbe lévő rokonoknál szálltam meg, cserébe másnap vigyáztam a "kislányára" aki 13 éves...

Azt hittem minden simán fog menni, mint az általános találkozókon, de nem. A lényeg, hogy a nagynénim egy LISTÁT állított elő, hogy mit szabad csinálnunk. Ami persze tiltotta azt, hogy elhagyjuk az 1 szobás panellakásukat. Nekem már ez is kiakasztó volt, hogy majdhogynem 12 órát kell eltöltenem egy lyukba, de lenyeltem. A lánya nem hívhatott át barátokat, és kizárólag azt ehette ami fel volt írva.

Nagy nehezen letudtunk a napot, és mikor már azt hittem szabad vagyok, a nagynènim kiabálni kezdett szerencsétlen gyerekkel amiért... Igazából semmiért. Tök random elkezdte k*rvázni és alázni azt a lányt én meg csak álltam és ledermedve bámultam. Hisz ezelőtt soha nem viselkedett így.

Később kifaggattam a lányt és azt mondta gyakran van ilyen, ha az anyjának rossz napja van...

Mit kellene csinálni?

A lány kenyszerbeteg! Lehet ez a kiváltó oka?

17/l



2017. aug. 27. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Azta, 1 napot nem mehették ki a lakásból és az máris kínzás? A végén még megsajnállak.
2017. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
A lány kényszerbeteg- de valószínűbb hogy az anyuka emiatt viselkedett igy mint hogy a lány az anyuka miatt beteg. Szerintem ennek a nem hívunk át senkitnek van előzménye. És bár ocsmány dolog, de lehet hogy ku.rvázásnak is. Nálunk nemrég pár tizenkét évest kaptak el a szüleik, akik ha melóztak a szülők, együtt jártak ki szexelni az egyik közeli parkba.. ezután semmin nem csodálkoznék. Ja, a gyerekeket senki sem kényszerítette. csak felnőttnek képzelték magukat mert már dugnak.
2017. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
És hogy mit segély: Mivel az okokba nem látsz bele, semmit. Maximum kérdezd meg az anyukát hogy csinált-e valamit a lány, bár az az igazság hogy akármelyikük hazudhat az okokról.
2017. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Tegyél. Bocsánat, a telefonom hajlamos javítgatni.
2017. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Én is kényszerbeteg vagyok, és ez nem azért van, hogy a szüleid milyenek. Már 6 évesen is az voltam, és most 24 vagyok, nem azért van, mert a szüleim nem engedtek el valahova, vagy mivel etettek.


Az evés: attól függ, miről van szó. Ha a lány amúgy csak csokit enne egész nap, ha rajta múlik, akkor az jogos, hogy nem szabad. Én is szoktam néha rokon gyerekére vigyázni, azt adom neki enni, amit az anyja mond, szerintem ebbe nincs beleszólásom, hacsak nem százas szöggel eteti vagy valami hülye baromságban hisz, pl. homeopátiában. Az, hogy nem ehet milánói makarónit, az az ő dolguk.


Házból kimenés: itt biztos vagyok benne, hogy csak veled nem engedte ki a lányát, mert azelőtt sose kellett rá vigyáznod, és inkább biztosra ment.


Na, az fura, hogy ordítozott a lányával, az tényleg nem jó. Hogy mit tudsz tenni, azt nem tudom. Pl. kérdezz rá anyukádnál, hiszen ő a rokonotok, ha jól értem, valakinek a testvére, nem?


Az, hogy miért nem hívhat át senkit, annak szerintem is lehet előzménye, de lehet, hogy nincs. Ott az anyának, a gyereknek is lehet igaza.

2017. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Te honnan tudod, hogy kényszerbeteg? Ez köztudott a családban? Mert ha igen, akkor a nagynénéd tilalma jogos, elvégre csak ő tudja, milyen terápiát alkalmazzon orvosi utasításra. Mondjuk, az alázásra nincs mentség!

Ha eddig viszont nem tudtátok, hogy beteg, akkor avasd be anyukádat. Mondd el, hogy mit tapasztaltál a nagynénédnél.

Te semmiképpen ne avatkozz bele!

2017. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Ez gyakran elöfordul sajnos , h a szulök bántalmazzák a gyereket , ha nehéz napjuk van .

Miért? Mert a gyermek nekik ki van szolgaltatva, nem tudja magat megvedeni, leggyengebb lancszem, tehat lehet aljas lenni, kiengedni a gözt, amig tépik a haját, vagy elégtételt érezni látva a megalázottságát.

Es ilyenkor a kivulallók mindig hajlandóak az áldozatot hibaztatni , ki tudja mit csinalt bla bla. mert nem tudjak h mi az amit megengedhet maganak egy szulö es mit nem, ök is igy nöttek es maig hiszik h joggal verték öket.

Ezen nem lehet valtoztatni.

Igen , ezert lehet kényszerbeteg, mert feszült , szorong .

Az h FELIRJAK NEKI H MIT EHET ES CSAK AZT EHETI AZ IS BORZASZTÓ! Az nem otthon, hanem láger

2017. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én a kiabáláson kívül semmi rosszat nem látok ebben.

Nyilván meg van az oka, hogy csak azt eheti, ami fel volt írva. Gondolom, van valami baja, mert egyébként nem is kéne egy 13 éves gyerekre vigyázni. Ilyen korban már elvannak egyedül is, amíg a szülők dolgoznak.

2017. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt, mostohaanyám egy idegbeteg pitsa, akinek soha semmi nem jó, mindenért kiabál, mindennek csillognia kell, tökéletes rend a lakásban, enni csak azt és akkor, amit és amikor ő mondja, stb.


Én át sem hívtam sohasem a barátnőimet, de a mostohaöcséim sem az ő haverjaikat.

Minek, hogy aztán ők is azt hallgassák, hogy ordibál a nő, meg folyamat tukmálva legyenek?


Aztán meg hallgathatjuk, hogy milyen koszt hagytak maguk után és hogy akkor fél évre letudva a "vendéglátás".

Én már elköltöztem 5 éve, azóta sem beszélünk, de a kisebb öcsém rendszeresen ír, hogy elege van, mert már azt is megszabják, meddig lehet a wc-n.

2017. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
8 -as valaszoló "en ebben semmi rosszat nem latok a kiabalason kivul" , nincs is, semmi rossz , az hogy leku.vázza a lányát , ez hozzátartozik a csendélethez 😀😂
2017. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!