Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselkedhet így egy...

Hogyan viselkedhet így egy anya a kicsi gyerekével?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nőt. 2 éves a lánya. Egy nem túl nagy városban élünk, elég gyakran találkozunk. Olyan stílusban beszél a gyerekével, hogy csak ámulok minden alkalommal. Szegény kislány semmit sem csinál, nem úgy, mint az én pont ugyanannyi idősöm, még sem csinálom ezt vele. Nem is mond igazából semmi csúnyát neki, "csak" az, ahogyan mondja! A kislány mutatott neki valamit, és teljesen kiakadt, hogy biztosan nem veszi meg, mit képzel (valami pár száz forintos csoki volt). A gyerek nem sírt, teljesen hozzá van ehhez szokva, de ő csak mondta, még percekig, hogy múltkor is megvettek valamit, aztán nem játszott vele, ne is mondjon ilyet, ő meg nem veszi az biztos, stb. Komolyan nagyon sajnálom. Ma már azt éreztem, hogy megmondom neki, hogyan viselkedhet így szegény kislánnyal.

FÉLÉVE kb azt mondta, hogy vesz neki pudingot, de ha nem pakol rendesen össze a szobájában, akkor sírhat, ő nem ad. Ez számomra elképzelhetetlen.


Ti láttok ilyet? Én rajta kívül nem túl sokat ismerek szerencsére. Erre indok lehet, hogy feszült? Mivel mindig ilyen számomra ez nem ok!



2017. ápr. 5. 18:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Csak én nem értem mi ezzel a baj? Persze a hangnem nem mindegy, de nem tudhatod hogy mondjuk azért nem veszi-e meg neki a csokit mert már kapott aznap. Az meg, hogy ad valamit, ha pakol, nem rossz dolog.
2017. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

De miért nem mondhatja meg neki kedvesen, hogy aznap már kapott? Ha egyáltalán így volt. Miért érdemli ezt a stílust egy 2 éves? A pakolásnál meg nem az volt a lényeg, hogy jutalmaz (számomra). Hanem az, hogy egy 1,5 éves sírhat érte, de nem kap?

Számomra ez annyira érthetetlen!

2017. ápr. 5. 18:42
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Lehet másnak meg a te nevelési elveid az érthetetlenek hogy a gyerek első nyekkenésre megkap mindent amit akar. Nálunk is ez van, akkor van finomság, ha megcsinálja a feladatait. Ha nyűgös vagy baja van, akkor megkér és segítek neki, de olyan nincs hogy nem csinálja meg.Nincs sok dolga, csak annyi hogy maga után pakolja el a játékot, meg a tányérját tegye a mosogatóba, ruháit a szennyesbe. (3 éves) Meg most akkor két éves a gyereke vagy másfél?Mert ilyen idősen még csokit meg pudingot se kellene adni nekik.
2017. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Ismered is, vagy csak találkoztok az utcán?

Nekem mondjuk nem nagyon tetszene, ha más itt csámcsogna az én gyereknevelési szokásaimon.

Egyáltalán nem biztos, hogy aki gügyög a gyerekének, és mindent megvesz neki, amit kér, az tesz jót, az a jó anya. A pudingos leírásoddal semmi baj nincs szerintem. Látod őket otthon is, hogy ott hogy bánik vele?

2017. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem, nem látom, hogy amikor maguk annak, akkor hogyan bánik szegénnyel. De kétlem, hogy akkor leveti ezt a stílust és egy angyal lesz belőle. Ugyan miért játszaná meg magát a világnak. De ti értitek amit írtam. MINDIG így beszél a gyerekkel. Olyan mint egy parancsnok vagy nem is tudom mi. Miért gondoljátok, hogy ő feltétlenül jó én meg csak a rosszat keresem bennem? Tényleg felháborító ahogyan viselkedik. Bár lehet elképzelni sem tudjátok, azért írjátok ezeket...
2017. ápr. 5. 18:57
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
miért rosszabb korlátokat szabni a gyereknek mint mindent egy nyikkra elé tenni? És neked hogy esne ha valaki a te nevelésedet tartaná rossznak és itt gyakorin teregetné ki?
2017. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%

1 semmi közöd hozzá

2 szarügy, az ilyen embereket én is rühellem


Nem kell megvenni neki egy nyikkra, de nem is kell órákig ezen csámcsogni.

"Kislányom, most nem veszünk csokit" - kész.

2017. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%
Ja másfél éves gyerek nem pakol össze a szobájában? Ekkora kamut.
2017. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Éppen azért emeltem ki, hogy FÉLÉVE, mert én sem akartam elhinni. Gondoltam magamban én is hogy ez tuti nem normális. Lehet, hogy pakolás alatt annyit értett, hogy a játékokat tegye bele a dobozva, vagy mit tudom én, de akkor is, ha ezért ezt csinálta, számomra nem normális!
2017. ápr. 5. 19:51
 10/30 anonim ***** válasza:
57%
Oké kérdező, számodra nem normális. Számomra meg a te minden lében kanál hozzáállásod nem normális. Gondolom te sosem vagy kimerült, ideges, és tökéletesen neveled a gyerekedet, akit nem kényeztetsz el azzal hogy mindent megkap amint kiejti a száján igaz? Ilyenkor imádkozom, hogy az én környezetemben ne éljen olyan nő mint te, akinek a saját élete olyan unalmas hogy a máséval foglalkozik. De nem válaszoltál. Neked hogy esne ha valaki a te nevelési módszereid kritizálva írna ki rólad kérdést? Mert szerintem meg az a nemnormális amit te csinálsz. Most írjak ki rólad kérdést hogy kivesézzük mit csinálsz rosszul?
2017. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!