Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyenteljes anya vagyok!...

Szégyenteljes anya vagyok! Egy jó anya sosem viselkedhet így?

Figyelt kérdés

Kisfiam hiperaktív,6 éves(orvosilag diagnosztizált),tegnap volt egy szép napunk a strandon,mikor hazafelé indultunk és pakoltunk a férjemmel az autóba a kisfiam letört egy faágat,majd az éles letört fadarabbal össze-vissza karcolta az autónkat egy perc alatt :-O ,hiába kértem,hogy hagyja abba és dobja el a botot az autó másik részét is megkarcolta :-O .

Majd elvettem a botot és ráütöttem egyet a fenekére.

Beültettem a kocsiba ,ahol csúnyán kiabált ,még a szájára is rácsaptam egy kissebbet.


Ahogy indultunk az autóval még sokáig mondtam a magamét,hogy ő egy nagyon rossz gyerek stb...


Én hirdettem ezen az oldalon mindig és mindenkinek,hogy a hiperaktív gyereket és semmilyen más gyereket sem soha nem verjük meg...nem is szoktam megverni és most teljesen ki vagyok akadva magamra,hogy hogy tehettem ezt.

Amikor hazafelé mentünk és hátranéztem a kocsiban,már nem szólt semmit,csak könnybe lábadt szemekkel,csempülő szájjal nézett maga elé.


Annyira sajnálom amit tettem...másképpen kellett volna!!!


2012. júl. 9. 15:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy szégyenteljes, rossz anya másnap nem rágódna még ezen ennyire! Rosszul reagáltál,de minden anyuka,aki egy kicsit is emberből van megért téged!

Fel a fejjel! Egyikünk sem tökéletes!

2012. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%
nekem 23 hós de ugy direktbe sose ütöttem meg mésg soha és nem is akarom egyzser kétszer megfogtam már a karját és az adott helyszínről elvittem ha tetszett neki ha nem . engem mikor pici voltam véresre vertek koponyatörés sorozatos bordatörés tb stb 4 éves koromig ezt nem akarom meglátni és okot találni se hogy valaha megüssem a gyerekem
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudod pontosan azért vagy jó anya,mert lelkiismeret furdalásod van amiatt,amit tettél.Ez pont arra utal,hogy jó anya vagy.Na,de hidd el egy anyuka sem tökéletes,makulátlan.Az anyák is tévedhetnek,hibázhatnak.Ami történt megtörtént.Beszélj a kisfiaddal.Mond el neki,hogy nagyon sajnálod ami történt,nem fog többet ilyen előfordulni.Esetleg cukrászdába is elviheted.
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Elfogyott a türelem. De még menthető a dolog. Kérj tőle bocsánatot a viselkedésedért, mondd neki hogy nagyon szereted. És ő megbocsát majd neked, mert amúgyis tudja hogy szereted őt. Ha már jele sincs a szomorúságnak, akkor is kérj bocsánatot tőle szerintem. Ez sokat jelent az ő kis gyermek lelküknek. Az én lányom ugyan nem hiperaktív, és még kicsi, 2,5 éves, de én mindig bocsánatot kérek tőle, ha csúnyán viselkedem. És ugyanígy az apjának is megmondom, hogy kérjen bocsánatot a gyerektől, ha rákiabál, és mondja el normálisan neki, hogy nem szabad. Szerencsére nem mindennapos dolog ez nálunk, mert én egy eléggé türelmes ember vagyok. De ők gyerekek, ártatlanok, és a lelki békéjük mindennél fontosabb.
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nincs olyan, hogy valakinél nem szakad el a cérna. Tudom milyen hiperaktív gyereket nevelni, akinek nem az nem is tudja elképzelni mennyi türelem kell hozzá.

Azt hiszem valóban másképpen kellett volna megfegyelmezni, de ne ostorozd magad. Tanultál magadról most valamit, legközelebb ilyen szituációban eszedbe fog jutni és nem fogod megtenni újra.

Most már azt is belátod, hogy másnál is fordulhat elő ilyen és ne ítélkezz többet.

2012. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A bocsánatkérés már megtörtént tegnap,elmondtam neki,hogy nekem semmi jogom nem volt megütni akármit is tett.


Egyszerűen erre nem lehet semmi magyarázat,hogy miért ütöm meg...ahogy hátranéztem az autóban és ahogy nézett könnyes szemekkel,elvesztíve a hitét bennem :-( ...

2012. júl. 9. 15:40
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem kellett volna másképp. Emiatt ne érezd magad rosszul.
2012. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
És nehogy bocsánatot kérj érte mert utána a fejedre fog sz.rni már bocs! Egy fenékre veréstől senkinek sem lesz baja! Hihetetlen, hogy mennyire nem meritek már nevelni a gyereket, utána meg csodálkoztok, hogy nem hallgat senkire!
2012. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad soha azt mondani, hogy SOHA!

Még a gyerekneveléssel kapcsolatban sem.

A körülmények alakítják életünket, viselkedésünket és néha kihoz olyat belőlünk, amit mi magunk sem képzeltünk volna.

Nem vagy szégyenteljes anya, a pillanat kiváltotta belőled a fenékre csapást. Megbántad, a gyereked nem fogja kárát szenvedni, így akár túl is lehetnél már rajta.

Törekszik az ember lánya a türelemre, önuralomra, de hát senki nem tökéletes...

Ne emészd ezen magad, inkább azt javaslom az első mondatomat fogadd meg és soha ne foglalj kisarkított álláspontot (tehát, hogy Te soha nem tennéd stb...).

Amúgy meg jól tetted, amit tettél, ami már ilyen anyagi kárral is jár, azt nyomatékosan kell a gyerekbe vésni, hogy nem teheti, akár egy pofonnal is.

2012. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ő nagyon meg akar nekem felelni,segít a házimunkában,mindent elkövet,hogy a kedvemre tegyen,de néha olyan kis szeleburdi,nem méri fel a tettei következményét.


Nem hiszem,hogy a verés jogos volt, egy ilyen kisfiúnál aki annyi kudarccal szembesül a hiperaktivitása miatt ,nála pedig különösen oda kell figyelni,hogy ne legyen megszégyenítve,hanem pozitív példákkal,bíztatással érjünk el eredményt nála.

Mindenféle rossz fiúnak elmondtam.


Hirdetem itt az igét és én magam csinálom legjobban amit nem szabad,pedig ha láttnátok mennyire imádnivaló !

2012. júl. 9. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!