Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok olyat csinálni,...

Szoktatok olyat csinálni, hogy az elhunyt hozzátartozót minden alkalommal megünneplitek rendesen mintha élne még?

Figyelt kérdés

Anyu 3 éve ment el.

Mindig egyszerre tartottuk az a névnap,szülinapunkat,mert csak pàr nap telt el közte.Hiànyoznak a közös ünneplések,a hanulat...Úgyhogy most vettem "neki " egy bonbont,persze ez csak amolyan jelképes dolog,úgyis mi esszük meg.De màr így is kicsit jobb érzés hogy legalàbb ennyit még tehetek.Most kicsit olyan,mintha egy kicsit még itt lenne.Gyújtunk majd mécsest,meg kap viràgot is,de azt kivisszük most a temetőbe.Van úgy hogy ilyenkor itthonra is veszek neki viràgot is.Majd lesz az is most is..

Van még itt valaki aki hasonlóan tesz? De remélem nem néztek hülyének emiatt.


2017. aug. 29. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem azért, mert hülyeségnek tartom. Ha te jobban érzed magad, és azt írod, hogy igen, akkor jó ötlet.

Én viszont ettől rosszabbul érezném magam. Ezért nem teszem.

2017. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez segít, akkor csináld. Szép szokás. Nekem túlságosan fájna:(
2017. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hàt nekem valamiért jobban fàj az,hogy màr nem lehet màs csak temetőbe viràg...Csak próbàlok pótolni valamit a magam módjàn.Kicsit visszahozni valamit abból ami volt.
2017. aug. 29. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Csak temetőbe szoktunk plusz virágot vinni.
2017. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gyertyát gyújtok, és fél óráig-óráig emlékezek.


A temetőbe nem tudok kimenni (két országgal odább lakom), de ez így is megfelel.

2017. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Csak a fő kérdést olvasva elég betegesen hangzik, de a magyarázat már érthető. A lényeg, hogy gondoltok rá, az emléke veletek marad.
2017. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki másképp dolgozza fel, ha egy hozzátartozóját elveszti. Ha ez enyhíti a fájdalmadat és jobban érzed magad, akkor csináld.
2017. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondtam lányomnak, mikor felkelt és látta a csokit, hogy ez is mama tiszteletére van.Mivel szülinapja van.Neki vettük tulajdonképpen, tehát mintha még élne..kicsit azt "játszottuk".És lányom is örült ennek, hogy így csináltuk.Ég az illatos mécses is neki, van virág.És nem azt az ürességet érezzük, ami lenne egyébként .
2017. aug. 29. 19:24
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Lehet sokan lepontoznak, de én ezt nagyon betegesnek látom.

Szülinap, névnap egy halottnak...Jóhogy nem húsvétkor kimentek meglocsolni meg verset mondani neki.

Ismerősöméknél is a mamát kivetítik karácsonykor az asztalhoz, meg megterítenek neki. Lépjetek túl, nektek lesz könnyebb. Így beleőrültök.

2017. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a lányod ismerte a mamát vagy vannak róla neki konkrét emlékei?

Az, hogy te így csinálod, a te dolgod. De a lányodat ezzel nem kellene szerintem belerángatnod ebbe.

Főleg, hogy írod, ti eszitek meg az édességet, amit vesztek a mamának. Ebből neki csak az marad meg, hogy bár a mama meghalt, de veszünk neki csokit, amit én eszek meg, és tök jó, hogy kapok plusz csokit.

Ezzel ő nem a mamára emlékszik, csak az édességet várja.

Igen, tudom, mindenki máshogy dolgoz fel egy halál esetet, és különböző ideig. De ha már évek óta nem él köztetek, akkor ez már túlzás, amit csinálsz, és még a gyerekre is ráerőlteted.

Szerintem menj el egy pszichológushoz, mert láthatóan valami miatt nem vagy képes feldolgozni a veszteséget. Lehet, hogy nem tudtad soha senkivel sem ezt megbeszélni, lehet valamilyen problémád van.

De könyörgök, a gyereket hagyd már ki a te beteges dolgaidból.

Amikor mi is elveszítettük mamánkat, pár hétig az asztalnál megszokásból az ő részére is terített anyukám. De aztán rájött, hogy ez nem segít semmit, nem segít a feldolgozásban, és az emlékek a fejünkben ugyanúgy megvannak a nélkül is, hogy még mindig úgy teszünk, mintha élne. Az élet megy tovább.

Te se élj a múltban egyfolytában.

2017. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!