Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi szükséges a keresztelőhöz?...

Mi szükséges a keresztelőhöz? ( bőv. Alul)

Figyelt kérdés

Kik lehetnek keresztszülők? Csak az lehet keresztszülő, aki maga is meg lett keresztelve? Kell a babának még egy nevet adni, és az egy Szentnek kell, hogy a neve legyen? Házasnak kell lenni? A keresztszülőktől mit várnak?

Segítsetek, mert nem nagyon tudjuk hogyan is megy ez!


Köszönöm! :)


2010. máj. 26. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A katolikusoknál olyan keresztszülők lehetnek, akiknek az egyike legalább katolikus vallású, és volt elsőáldozó minimum. Ha nem volt templomi esküvő , az szokott némi gondot okozni. Már modernebb pap bácsik gyorsan össze is esketik a feleket a keresztelő előtt :) A szent név adása csak akkor "kötelező" ha ritka a név/nincs ilyen szent (pl. Ludmilla) , vagy becézett alak. (pl. Panna, ott "Anna" lesz a védőszent értelemszerűen.
2010. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, én csak saját magamból tudok kiindulni. A párommal 6 éve vagyok együtt, nem vagyunk összeházasodva. Mind a ketten katolikusok vagyunk és meg vagyunk keresztelve. A párom tesójának a kislányának neve H. Jázmin és a szülőkkel úgy beszéltük meg, hogy a másik név a kereszteléskor az én nevem lesz, így lett H. Jázmin Eszter:). Tőlünk semmit sem várnak el, mivel én még tanuló vagyok, de azért amikor elmegyünk meglátogatni a kislányt, mindig viszünk neki ajándékot/játékot/ruhácskát...


Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, katt. rá és olvasd el! Remélem segítettem :)


[link]

2010. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
"Ha nem volt templomi esküvő , az szokott némi gondot okozni." ---> nálunk ez egy pillanatra sem okozott gondott és nem adott minket össze :D jesszusom..
2010. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Elsősorban két hülye szülő kell, akik a gyerekük helyett akarnak dönteni lelkiismereti kérdésekben.
2010. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ránk, szülőkre gondoltam, jesszusom. A kereszt szülőktől nem várják el a házasságot, főleg ha még tanulók.
2010. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szent Eszter sincs :D
2010. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 11.17-esnek: Kímélj meg, az ilyen válaszoktól!! Erre senki sem kíváncsi!


A többieknek köszönöm! :)

Azt, hogy mit várnak el a keresztszülőktől nem úgy értettem. Hanem, hogy feltétel e, hogy meg legyenek keresztelve, mindkettő vagy elég csak az egyikük..stb

2010. máj. 26. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!