Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után vagyonmegosztás...

Válás után vagyonmegosztás nem 50-50%-ban?

Figyelt kérdés
Mindenünk közös szerzemény, bérből-keresetből. Ház, autó stb. Férjemmel megegyeztünk, ő nem kéri mindennek e felét, megvan az igénye, amit szeretne és nem többet. A bíróságon azt mondták, ilyen nincs, mindennek a fele. Ha közös megegyezéssel mégsem így szeretnénk, akkor mi van? Hallottunk már olyan válásról, ahol a férj pl. szinte mindent otthagyott a feleségnek. Az akkor hogyan történt? Muszáj ügyvédet fogadnunk (fizetnünk) hogy a közös megegyezéssel megfogalmazott akaratunk teljesüljön?
2017. szept. 4. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez hulyeseg, közös megegyezesnel a bíróság csak jogerősen emeli az egyezséget, nem írja felül a ti döntéseket
2017. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos panasznapon az eljáró azt mondta, hogy tételes kimutatás kell neki még az ingóságokról, az utolsó székről is és mindennek a fele illeti a férjet. Ez szerintem is hülyeség. Így is igyekszem a kérését tiszteletben tartani, amire igényt tart, inkább hitelt veszek fel és egyben szeretném kifizetni.
2017. szept. 4. 12:54
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi mikor elváltunk már elötte 1 éve külön kölötztünk, így az ingoságokrol semmit nem kellett vinni. Azt csak bele írtuk, hogy mindent megosztottunk és már egy éve külön élünk.

Az egyetlen kérdés az ingatlanunk volt, de abban is volt megegyees, így elsöre szétválasztottak. Az ügyvédre nincsen szükség, de akkor lehet több kört kell emnnetek. Èrdemes egy ügyvédet fogadni, ö akkor mindkettötöket képvisel. Megírja a papírokat, beviszi a bíroságra de már megjelenni sem kell neki.

2017. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj 50-50%-ban megosztozni. Ha meg tudtok egyezni másban, ami ettől eltér, azt is lehet.

De akkor lehet, hogy másfajta eljárás kell, és tényleg, lehet, hogy kell ügyvéd.

2017. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Igen, lehet ügyvéd kell. Ha ti megegyeztek, akkor elfogadja a bíróság. Sőt, orulnek, hogy könnyen vége az ügynek.
2017. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Duenna ***** válasza:
88%
Annyira undorítónak találom, hogy a bíróság és a bírók a tételes kimutatáson csámcsognak, mint a székek száma, a lepedők száma, lábasok száma, a zoknik száma, és a többi. Nem értem én sem, miért nem elég, ha közös megegyezéssel osztoznak az ingóságokon az elváltak. Majd ha nem egyeznek, és ezért mennének a bíróságra, akkor majd kérjen be a bíráság tételes ingólistát.
2017. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kimutatni, lepapirozni, fele-fele, aztan ha ez megvan, akkor ha nagyon akar, azt ajandekoz neked amit akar.
2017. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Lehet eltérő is a megosztás, de akkor a NAV fog vizsgálni, hogy a nagyobb részt kapott fél vagyona mennyivel gyarapodott ily módon és még adót is fognak rá kivetni.
2017. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: értem amit írsz, de mi van akkor, ha én dupla annyit kerestem életem során, mint a férjem, tehát dupla jövedelemmel járultam hozzá a közöshöz. És a jövedelmemet egyszer már leadóztam. Ebben az esetben én jártam rosszabbul, a férjemnél van vagyonnövekedés (ha 50%-ot visz), ez látszik is, ha bekérik tőle a kereseti papírjait. Nem?
2017. szept. 4. 14:34
 10/17 Duenna ***** válasza:
63%
9-es kérdező, neked van igazad, a NAV nem adóztathat meg az után, amit adózott jövedelemből vettél.
2017. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!