Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bejegyzett élettársi...

Nem bejegyzett élettársi kapcsolat. Vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
Nem regisztrált élettársi kapcsolatban éltem párommal 4 évig. Van egy 3 éves kisfiúnk. Most azonban végleg tönkrement a kapcsolatunk és külön költöztünk. Lehet e vele szemben bármiféle vagyoni követelésem? (nem tudom bizonyítani hogy bármit is közösen halmoztunk fel, minden az ő nevén van). Esetleg tarthatok igényt egyén ingóságokra (bútor. Stb)?

2015. jún. 28. 14:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Nem, semmire. Ami a néven van, az az övé, ami a te neveden, az a tiéd.

Gyermek elhelyezési pert kell indítani, ha nálad helyezik el a gyereket, akkor tartasdijat kovetelhetsz tőle

2015. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Neked milyen bevételeid voltak az életközösség fennállása alatt? Egyéb ingó/ingatlan?
2015. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a vagyontárgyakkal. mikor elköltözött mindent vitt. ezek egy részére sem tarthatok igényt, végül is ezek senki nevén sincsennek?
2015. jún. 28. 14:53
 4/21 A kérdező kommentje:
nekem nem volt saját lakásom. közösen vásárolgattunk ezt azt a lakásba. de ezt sem bizonyítani nem tudom sem ő megcáfolni.
2015. jún. 28. 14:55
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi van az ő nevén? Az ő lakásában éltetek, az nyilván az ő nevén van,de még mi?
2015. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

Ha az élettársi kapcsolat bizonyítható, például közös lakcím, akkor vagyonmegosztás van, de csak 5 év után, de ezt sokan nem tudják, azért is érdemes együttélés alatt is szerződést kötni. Ha a szerződés megvan, mindenki olyan részben részesedik a felhalmozott javakból, amennyit beletett. Például ha a nő 150 nettót keres, a férfi meg 450 nettót, akkor 25-75%-ban részesednek.


Gyerektartást követelhetsz, de ezt én elég undorítónak tartom személy szerint, hogy valakin követelni kell azt, hogy gondoskodjon a saját gyermekéről. Viszont ne keverd a gyerektartást, az asszonytartással, amit pénzt kapsz, azt a gyermekre kell költeni és az apa kérheti, hogy te ezt számlával bizonyítsd! (Bár személy szerint lehetetlennek tartom, hogy mindent számlával bizonyítson az ember, de a nagyobb tételeket lehet) Ezt csak azért írtam le, mert sokan tévedésben vannak, de ugye azt nem tudhatom, hogy te milyen vagy.

2015. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Az értelmes nullára pontozott elarulja, hogy szerinte mégis hogy van? Nem bejegyzett kapcsolat, nem házasság, ergo nincs vagyonkozosseg.
2015. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
együtt éltünk de nem jelentkeztem be hozzá
2015. jún. 28. 15:05
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom a gyerek se volt oda bejelentve és a csaladipotlekot is egyedulallokent vetted igénybe
2015. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Az elején meg azt írtad, hogy elvitt mindent, mikor elköltözött tőled! Most meg azt, hogy nem jelentkeztél be hozzá!
2015. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!