Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan becézitek a tesótok,...

Ti hogyan becézitek a tesótok, barátokat, ismerősöket?

Figyelt kérdés

Kifejezetten olyan becenévre lennék kíváncsi ami a nevéből jön mint pl: Angelila= Angi.


Sok jöhet!:)



2017. szept. 4. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Haver Tó úr,Ádám. Jó barát Zoltán Zé ügynök.. Tini nindzsa teknős,egyébként Teknős a vezetékneve...
2017. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Öcsém Dani, Dankának hívom.

Gyuriból Gyuró lett nálunk,

Vera nagynéném Vercsa mindenkinek a mai napig.

Nem tudom nálunk nem így jöttek a becenevek

2017. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Testvéreimet nem becézem. Kivéve a húgom Specinek de a neve nem is hasonlít erre xD nem is emlékszem hogy találtuk ki neki. Haveromat Márkónak becézem, barátnőmet Vikinek a páromat pedig Árminak.
2017. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Apum engem Takonypócnak becézett, és imádtam, mert olyan szeretettel tudta mondani. :) Lány vagyok, és ő már nincs. :/
2017. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Rajtam pici korom óta rajtam ragadt a Boga név, mert a bátyám nem tudta kimondani, hogy Bogi. A mai napig nem értem, miért jobban kiejthető a Boga, de már hozzám nőtt és a világ minden kincséért sem cserélném el. Plusz van egy barátom, akit Mogyinak hívnak a vezetéknevéből rövidítve, de ennyi. A többi ismerősömnek mind tök átlagos neve van.
2017. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alexandrából Xani, ez volt a legkülönlegesebb, amit hallottam. Bár gyerekként inkább idegesített. :)
2017. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem komoly becézés (tehát nem szólítjuk egymást így a való életben), de a párom, a húga, a legjobb barátja meg én -usz végződést tettünk a nevünk mögé.

Fiktív példa:

Gréta - Grétusz

Rami- Ramusz

Egyébként sem a környezetem engem, sem én a környezetemet nem becézem.

2017. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5ös.. Fiatalabb koromban nekem is Mogyi volt a becenevem.Magyarosi a lanykori nevem. (Apunak is az volt anno a beceneve.. Valaki mai napig kisMogyinak hiv.😊)
2017. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesóim Àgiból Gika, Zsófiból Fika, főleg ha mérgesek egymásra. Kedveskedve Gikusz és Fikusz.
2017. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk egy pár kivétellel mindenkinek "normális" beceneve van. (Andrea-Andi, Gergő-Geri stb.)

Van egy barátnőnk, őt Borókának hívják, őt is van, hogy csak Borókázzuk, de sokszor mondjuk neki, hogy Boró vagy Borcsa.

Van egy Péter nevű ismerős, őt Petyának, Petyusznak hívjuk viccesen, de egyébként ő is sokszor "csak" Peti.

Valamint van egy régi barát, akit világéletében Dodinak becézett mindenki (Zsolti az igazi neve). Úgy ragadt rá ez a név, hogy kiskorában még nem tudta kimondani a saját nevét és Dodit mondott helyette. Úgyhogy nagyjából 2 éves korától így hívja mindenki. :D

Unokatestvéremet - akinek Horváth a vezetékneve - osztálytársai Horinak becézik.

Más különösebb nincsen. :)

2017. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!