Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyen "elméleti szakember"...

Az ilyen "elméleti szakember" típusú barátokat/ismerősöket hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Van pár ilyen ismerősöm, de sajnos az egyik közelebbi barátom is ilyen lett az évek folyamán.

Mindenről van határozott véleménye, olyanról is, amihez nincsen köze.

Pl. barátnőmmel 5 éve vagyunk együtt. Egy ideje minden találkozásunkkor, elkezdi kifejteni, hogy barátnőmmel mi lehet a baj, hogy nem akar még gyereket. Hogy egy nőben már tombolnia kéne az anyai ösztönöknek és furcsa, hogy nem akar még gyereket. Aztán jön a többi, szerinte nekem hogyan kéne viselkednem, meg hogy mitől lehetnék férfiasabb---->akkor majd barátnőm is akar gyereket??? Ez legutóbb volt, akkor elküldtem a fenébe, elég csúnyán végződött a buli. Mondtam neki, hogy ehhez semmi köze. Igazából zavar az egészben, hogy neki soha nem volt barátnője, és mégis így osztogatja az észt, nekünk hogyan kéne viselkednünk. De én nem akarom megalázni azzal, hogy ezt vágom hozzá. Vagy ti megtennétek, van hasonló történetetek?

Kösz a választ!


2017. máj. 22. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, nem volt még barátnője? Kérdezd meg, honnan a tapasztalat, mert akkor te megszakérted, hogy neki meg miért nincs barátnője, jaaa, mert mindenkinek megmondja, hogy szerinte hogy kellene élnie. Állítom, ez magyar szokás, a beleszólosdi, mert mindenki okosabb, ha más életéről van szó. Vegyen vissza, én is szóltam volna, hogy keressünk más témát.
2017. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz. Én is gyakran tapasztalom ezt, kéretlen tanácsok, ráadásul olyanoktól, akiknek van bőven mit sepregetni a házuk előtt. Persze sértődés lett a vége, amikor mondtam neki, hogy hát innentől kezdve neki ehhez semmi köze.

Ő csak jót akart, stb. Ja.

2017. máj. 22. 12:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak az baj, hogy én meg sajnálom emiatt a barátnős dolog miatt, azért nem hoztam fel, én is hülye vagyok.
2017. máj. 22. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Más, de hasonló lehet az ember, legjobb haverom most megy "nyaralni" délamerikába fél évre, és van egy ilyesmi megmondóember haver, aki fejérmegyét nem hagyta el életében, de pontos felvilágosítást ad mindig, hogy venezuelában hogy mennek a dolgok, hogy fehér emberként nem kéne odamenni, mert lelőnek az utcán... hogy kolumboában el fogják vágni a torkát, ha csak megsejtik, hogy nincs megkeresztelve stb stb... én New Yorkban The Bronxban laktam, és a mai napig megkapom tőle a felvilágosítást, hogy az milyen veszélyes bandaháborúktól hemzsegő hely, és én csak mázlista vagyok, hogy az ott eltöltött 5 évem alatt mindig elkerültem az ilyesmiket... de ott minden napos, hogy lelőnek embereket az utcán csak úgy...

Mi egyszerűen ráhagyjuk amikor rákezd az ilyenekre, aztán már kötözködés nélkül eltereljük a témát más irányba.

2017. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a családomban van ilyen. Évek óta élek külföldön, de ők, akik életükben nem hagyták el az országot jobban tudják, hogy ez a környék mennyire veszélyes. Eleinte megmondtam a magamét, mert teljes zagyvaságokat beszéltek, de értelmetlen volt az egész. Most már csak hagyom hogy kibeszéljék magukat aztán mintha semmi sem is történt volna elkezdek a szép napos időről beszélni.
2017. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyenekkel nem barátkoznék, érthető okoból.


2. Ha valamiért mégis muszáj egy ilyen ember társaságát elviselnem, akkor nagyon gyorsan, de először udvariasan közlöm vele, hogy addig rendben, hogy van egy véleménye, de kérés nélkül legyen szíves tanácsolni semmit vagy megpróbálni beleszólni az életembe, mert azt nem vagyok hajlandó elviselni. Másodszorra ezt már sokkal nyersebben hoznám a tudomására, sokadszorra pedig pláne. Ha pedig megsértődik, annál jobb, addig sem szól hozzám.

2017. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én néha úgy szoktam, hogz megfogalmazok valami olyasmi mondatot, hogy "az jó, ha te igy gondolod, de én jobban tudom, mert én lakok itt (vagy mert nekem több tapasztalatom van a dologban)" vagy ilyesmi. A "de én jobban tudom"-ot picit nyomatékosan mondom :D
2017. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudálékos, "mindent jobban tud" ember az ilyen, kerülendő a társasága.


Nálunk nagyanyám ilyen, de őt nem kerülhetem, szóval van, hogy dumál és mindenki más "facepalm" pózban hallgatja. Kioktat a nagymutter mindenkit, általában szakértelem nélkül...

2017. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Legjobb, most Londonban élek, és otthoni kurucinfo olvasó havertól tudom, hogy egy veszélyes nogone zónában lakom... persze ilyenről szó sincs.
2017. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!