Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a gond,...

Szerintetek mi lehet a gond, hogy ennyire nem figyel senki arra amit mondok? Pláne a párom (néha anyós is).

Figyelt kérdés

Komolyan mondom kezdem magam láthatatlannak vagy fogyatékosnak érezni. Akármi van, akármit mondok, mintha nem ia mondtam volna, nem is úgy történt volna, biztos csak képzelem...


Pl. Megbeszéltük h ma nem főzök semmit, éttermezünk vagy rendelünk kaját,esetleg ha van kedve,ötlete hogy mit, akkor a férjem főz, nekem erre ma nem lesz időm! Erre mivel én el voltam foglalva, és nem főztem, kb én vagyok a h.lye h miért nincs ebéd? Én meg csak nézek, h mi van? Tegnap beszéltük meg!!


Vagy tegnap hív anyós kb 2 órakor. Kérdi mit csinálok...stb. Mondtam neki szó szerint: hogy most jöttem ki a gyerek szobájából, mert felkelt hamar a déli alvásból és láttam h még nagyon fáradt, ezért visszaaltattam. Erre: de miért ilyen későn rakod le aludni? Wtf??? Most mondom, h felkelt, még fáradt, visszaaltattam, nem azt mondtam h most raktam le....


Jó tudom h piti probléma, de mikor napi szinten belefutok ebbe, már nagyon idegesítő! Minden nap előfordul, hogy mondok valamit, és mintha ki sem mondtam volna. Rákérdez megint később, vagy azt mondja h sosem mondtam neki, esetleg, hogy az ellenkezőjét mondtam, vagy ezt más mondta neki, nem is én....

Pedig nem vagyok egy locsifecsi típus, keveset beszélek(mások szerint is). Mi lehet a baj velem??


2017. szept. 9. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha MINDENKI félreért, akkor lehet, hogy te nem fogalmazol egyértelmüen vagy nem beszélsz kellöen érthetö módon.
2017. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, erre is gondoltam...de mások értenek...

Illetve ha nem ért valaki valamit, akkor miért nem kérdez vissza? Itt gondolok arra, hogy nem is mondtam semmit...

De pl. anyósos dolognál nàlunk volt egy barátnőm és ő is hallotta, értette amit mondtam. Sőt tőle is megkérdeztem, hogy mit mondtam először, hátha tényleg én nem fogalmaztam jól.

Jó a cím félreérthető, nem mindenki, inkább a párom, de néha anyós is.

2017. szept. 9. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
óóó nálunk néha ez van. Párom és anyám beszélgetnek valamiről(megoldandó feladat teszem azt), én elmondom mit kéne tenni,de mintha meg se hallanák. Aztán végül kilyukadnak a megoldásra ami pont az amit mondtam az elején!! Persze ők azt mondják nem is mondtam :D De persze aztán mindig mondják hogy biztos nem hallották ne haragudjak és nincs is harag. Ám a te esetedben én használnék diktafont vagy ilyesmi és ha tagadnak akkor te előveszed a felvételt és süllyedjenek el szégyenükben :P
2017. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aki pontozgat az is adna vàlaszt? Nyomtam zöldet mindkettőtöknek.

Ja amúgy ma pont mondtam, hogy bekameràztatom a lakàst, és visszajàtszom neki. :D

2017. szept. 9. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy a szokásosnál jóval hangosabban, lassan, precízen artikulálva mondd nekik, amit mondasz. Esetleg kérdez vissza és a lényeget ismételd el még egyszer: "Érted? Holnap én nem tudok ebédet főzni! Világos?"

Ja, és csak minimál infót kell mondani. Pl. anyós megkérdezi, mit csinálsz: "Végzem az itthoni teendőimet." Semmi köze hozzá, hogy a gyerek hogyan aludt ebéd után és hogy te visszaaltatod vagy sem. De nyugodtan vissza is kérdezhetsz, hogy miért kérdezi. Mert ha esetleg át akar ugorni valami miatt, akkor az a lényeges, hogy nem akarsz-e elmenni otthonról, vagy nem épp most akarsz-e fürdeni, vagy nincsenek-e nálatok vendégek stb. Tehát a lényeg, hogy otthon leszel és átugorhat, ha akar.

2017. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem ez szimpla okoskodás ennyi.Te jol beszêl meg gondolkodol ők meg utánozzàk ennyi.Jol teszed hogy bekameràztad a lakást igy hàtha visszább vesznek .:D
2017. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A másik amire gondolok hogy kedves anyósod nem is olyan feledékeny csak kötekedni akar veled a fia alà meg adja a lovat .Legyêl kicsit erélyesebb akkor sztem az anyósod is visszàbb vesz párod meg rád fog hallgatni nem anyukàra .
2017. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!