Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban mik a...

Nálatok a családban mik a tipikus dolgok?

Figyelt kérdés

Nálunk:

-az utolsó süti mindig megmarad :D

-ha valaki nem találja a telefonját, a többieknek kell megcsörgetni

-senkinek nincs se töltője, se fülhallgatója, bármennyit is veszünk

-a zoknik gyakran cserélnek gazdát


Nálatok?


2017. szept. 13. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Dettó, annyi különbséggel, hogy a süti mindig nyomtalanul eltűnik a konyhából úgy, hogy egyikünk sem evett belőle.
2017. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Szint úgy, csak itt se marad meg a süti, ahogy #1 válaszolónál sem. Amúgy töltő is van, csak füllhallgató nem:))
2017. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk:

-félreteszek sütit tesómnak, eltűnik

-ejszaka valamilyen módon elfogyasztodik a Nutella

-a zoknik parja a mosogepben eltűnik

-ejszaka (titokban) telefonozunk ami tilos lenne

-megvadoljuk az azonos nemű testvéreinket hogy biztos náluk van az eltunk holmik

-a legkisebbet bántják a nagyobbak (4 nagyobb)

13/l

2017. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Én nekem teljesen más jellegű tipikus dolgaim vannak, ugyanis én egyedül vagyok egy amolyan "kvázi család". De ami tipikus, nem találom az öngyújtót, nem nyírja le senki helyettem a füvet, kénytelen vagyok mindig én mosogatni, takarítani, mosni férfi létemre. De vasalni akkor sem vagyok hajlandó. :)
2017. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

- a zoknik párját elnyeli a mosógép, vagy a szennyeskosár

- bármennyi zsebkendőt veszek, valahogy 1-2 nap alatt elfogy, nem találunk egyet sem

- sosem találjuk a tv távirányítókat

- bárhova ülnénk, garantáltan ott fekszik a macska

2017. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

A telefon megcsörgetése teljesen logikus, praktikus dolog, persze, hogy nálunk is van. Ott nincs, ahol a telefonok nem tűnnek el, nekünk akkora mágiánk nincs, rengetegszer keresni kell.

A zoknik ritkán cserélnek gazdát, mert nekem 38-as, a páromnak minimum 42-es kell, viszont eltűnik a fél pár és nem értem, mert sehova nem tesszük, csak a szennyesbe, mindent kimosunk és most is van vagy 5 fél pár zokni. Erre nem jöttek rá még tudósok, hogy mitől van?

A töltők is bújócskáznak, néha éjjel csak zenére tudok elaludni, de lemerült a telefonom, keresem a párom szobájában, aki ettől 3-kor felébred (5 előtt kell kelnie), de a töltő nem lesz meg... Ilyenkor nem érzem magam jól.


A süti egyszerű: azonnal elfogy az összes. Minisütő és 2 édesszájú ember, esélye sincs. Ma tortát sütöttem, az még egy alkalomra is kevés... Néha a párom a torta után gyorsan készít magának még egy rizssütit is...


Saját tipikus dolgok? Hmmm...


Mindkettőnk szobájában, de főleg nálam felgyűlnek a poharak és bögrék. Mivel folyton leviszem őket nagy tömegben, 5 fölé ritkán megy a mennyiség.

A konyhában ezt evőeszközzel és tálacskával játszom meg, egy egyszerű főzés és ebéd alatt (ma pl. kizárólag csak tortát sütöttem) meg se kottyan 5 kiskanalat, 3 kést és 3 villát a mosogatóba dobnom. Egyszer jegyzetelnem kellene, hogy mégis mi a csuda történik. Ipari mennyiségben képződik mosatlan a legprimitívebb ételek mellett, amiknek egy része nem is termel mosatlant, éljen a szilikonos edényben mikrózott süti (jó, 1 kiskanál).


Sok érdekeset nem tudok. Van fauna (5 macska, minimum ezer pók és jelenleg sok muslica, körteszezon vége van és az felajzza őket. A tiszta levegőből spontán kipattannak, nem tudom, egy antimuslicával együtt-e, ami gyorsan elmegy máshova, nehogy kioltsák egymást...), ami szórakoztató, néha pedig idegesítő. A macskákat ki kell szedni a cserépből, a pókokat a kádból és a hűtőből, de elvagyunk.


A párom az a szórakozott, fura látású ember. Ha süt valamit, utána mindig elpakolatlanul marad valami, néha 3 is (egy sima kenyérnél ez nem semmi), pedig tudom, hogy legjobb tudása szerint pakol el mindent :D

Pedig nem kell a konyhának segíteni, tele van rosszindulatúan szóródó porokkal. A lisztek látványosak, a kakaópor még zsíros és tapadós is...


De ez nem érdekes eléggé. Akkor ennyi voltam.

2017. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Nutella, tényleg :D és amikor senki nem evett belőle, mégis elfogyott
2017. szept. 13. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Minden este lefekvés előtt elmosogatok.

Mikor reggel felkelek mégis tele a konyha mosatlan edényekkel, poharakkal.

2017. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus, hogy a macska minimum negyed órával előbb ébreszt, mint ahogy fel kellene kelnem :)
2017. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ehhez képest mi nagyon rendezettek vagyunk. De azért szórakoztató ám olvasni titeket!


Mi négyen vagyunk úgy, hogy férj (=én), feleségem, óvodás kisfiunk, csecsemő kislányunk (ő még semmit nem tüntet el). Állatok nincsenek, csak pókok és hangyák a házban (amik engem nemigen zavarnak, a feleségemet annál inkább), és darazsak a szőlőben (amíg nem szüreteltünk).


- Utolsó süti: az utolsó előttit általában én eszem meg, az utolsót meghagyom a kisfiamnak, aztán, ha másnap este is ott van még, akkor megeszem.

- Az én telefonomat még sose kellett megcsörgetni, a feleségemét néha.

- Mindketten tudjuk, hol a saját töltőnk, használat után ugyanoda visszarakjuk. Fülhallgató a számítógéphez van csatlakoztatva, tehát mindig ugyanott van.

- A zoknik semmiképpen nem cserélhetnek gazdát, mert annyira eltérő mind a négyünknek a lábmérete. Néha a pár másik felét keresni kell. Előfordult már, hogy a pár egyik fele lett csak kimosva, a másik lepottyant a szennyestartó mellé. De megtaláltuk, legközelebb azt is kimostuk. Végleg soha nem tűnt el zokni.


Saját tipikus dolgok:

Mindenféle hivatalos papírok nehezen kerülnek elő (adóhivataltól, közüzemi szolgáltatóktól, banktól stb.). Sokszor rémlik, hogy valahová jól eltettem, hogy el ne vesszen, csak képtelen vagyok rájönni, hová. :DDD

Kint a műhelyben a megfelelő méretű és kialakítású szög, csavar, alátét stb. sosem akar a kupacból előkerülni. Pár nappal később, amikor már megoldottam a problémát (vagy vettem helyette), rögtön a kezembe akad.

Legutóbb sokáig kerestem két alátétet, amiket emlékezetem szerint félretettem a kapu pántjaihoz egy kis csavaros tégelyben. Az összes ilyen tégelyt végignéztem, egyikben sem volt. Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy most (mivel nyár volt) még fent van mindegyik a kapu pántjain, tehát az egyik üres tégely lehet a kinevezett helyük. Most kell majd leszedni és eltárolni őket tavaszig.

2017. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!