Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a tipikus hétköznapi...

Mik a tipikus hétköznapi ebédek egy átlag USA-beli családban?

Figyelt kérdés
Mint pl. nálunk ez a kategória a rántott hús krumplival, húsleves, paprikás krumpli, sajtos tészta, pörkölt stb.

2017. jan. 6. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebedre, aki dolgozik, vagy barmi okbol nem otthon ebedel, az az tobbnyire vesz valahol egy tanyer salatat, vagy szendvicset, vagy valami gyorsetterem kajat (pl vannak egytaletel grillcsirke-rizs, vagy stew-porkolt-teszta-rizs-krumpli, amit valasztasz, stb.)

Aki otthon eszik, annak a jokedvetol fugg, hogy foz vagy rendel valamit. Tul nagy a nepesseg, igazabol nem lehet altalanositani, hogy "az amerikaiak gyorsetterem hamburgert esznek ebedre", mert ez nem igaz. Ahogy a magyarok kozott is van, aki a munkahelyen az otthonrol vitt szendvicset eszi, vagy csak vesz egy langost a sarki bodeban, es csak munka utan, otthon eszik rendes etelt.

2017. jan. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
87%
Ebedidoben munkaban : Sushi, Chinese takeout,Subway,Vitnamese vagy Applebees :)
2017. jan. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon mennek ott a rekeszekre osztott tálcákba pakolt, lefóliázott, hűtőben tárolható készételek, amiket csak meg kell mikrózni. Azt hallottam, nem ritka, hogy a konyhában nincs is tűzhely, csak mikrosütő.

Egy ismerősöm járt kint, ő az édességeket, pohárkrémeket, jégkrémeket dicsérte, amikből jól betáraznak a hűtőbe, és naponta fogyasztják.

2017. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, nagyjából sejtettem is, hogy sokan veszik és nem főzik az ételt. De azért ott sem dolgozik mindenki, vannak azért háziasszonyok szerintem :) Mint ahogy nálunk is, főleg nagyobb városokban az a jellemző, hogy elugrunk ebédszünetben a közeli kajáldába. Ez az egyik, de azért van egy olyan réteg, akiknél minden nap van főtt étel az asztalon. Leginkább rájuk lennék kíváncsi.
2017. jan. 6. 14:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

toltsd le a Blue Bloods c sorozat nehany reszet, amiben egy tipikus amerikai csaladot mutatnak be, na jo nem tipikus, mert mindegyik rendor vagy jogasz, de ez a csalad minden vasarnap egyutt ebedel es minden reszben mutatnak egy vasarnapi ebedet, altalaban a resz vege fele van

jol lathato a sok josag felsorakoztatva az asztalon, sot meg neha beszelnek is rola.... csak ne pont azt a reszt toltsd le amiben pizzat rendelnek :D

2017. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ebédre valami szendvicset esznek vagy csak összedobnak valamit gyorsan, aki dolgozik az meg vesz magának vmit egy gyorsétterembe pl.

Amerikában az a szokás hogy főtt kaja vacsorára van.

2017. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben nem tudom, mi az a sajtos tészta. Segítenél?
2017. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Főtt tészta, általában spagetti vagy cérnametélt is szokott nálunk ha az marad ki. Rá tejföl, és reszelt sajt. Ennyi 😃
2017. jan. 9. 10:59
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Milyen sajt?
2017. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Trappista ;)
2017. jan. 9. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!