Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennetek egy ilyen...

Ti mit tennetek egy ilyen helyzetben? SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok.A segitsegerekre lenne szuksegem en egy 24-eves lany vagyok.Ed teljesen el vagyok keseredve telhessen tanacstalan vagyok.A ferjem miatt.A problema az hogy aniota meg szuletett a kisbabank itthon a baba korul nem segit szinte semmit.Ami nekem is elegge faraszto.Mivel ejjel is en kelek a gyerekhez.Illetve napiozben is en latom el ugy hogy o nem segit semmit.A pelenkazast nem akarja csinalni az elejetol kezve.Viszont tapszeres a pici plussz szilardabb kajakat is eszik mar rs peldaul nem segit a kajaja elkesziteseben se nem eteti meg.A hazimunkaban is minimalissat segit peldaul maximum a mosasban teregetesbem es a bevasalasban.Tobbszor probaltam vele megbeszelni hogy ez engem zavar hogy nem segit be de mindig vita lett a vege igy mar ott tartok hogy ra hagyom de erzem hogy ez igy nem jo kimerult vagyok es valahogy azt erzem hogy ez nem igazsagos hogy minig mindent arra fog jogy o faradt meg dolgozik.6-tol 3-ig dolgozik amugy.Illetve azert is faj ez a dolog mert o us akart a babat tetvezett vaba volt.Ezert nem ertem hogy akkor miert ilyen.Hat eve vagyunk egyutt.Arra lennek kivancsi hogy ti mit tennetek egy ilyen helyzetben.
2017. szept. 13. 17:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A helyesirasom elegge szornyu lett most nezem bocsi.
2017. szept. 13. 17:42
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Az éjjeli evésről leszoktatnám a babát. Nappal két evés között hagynám az ágyába. Akkor lenne időm mindenre otthon és én sem lennék hullafáradt. Nagyanyáinknak nem volt gyes, mégis eltudták látni a gyerekeket és a házimunkát is.
2017. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Ellátnàm a gyerekem és ennyi . A többit oldja meg. De ez én vagyok . Nincs összetartás nálatok ez a baj. Ezt tudta előre ,hogy mivel jár egy baba . Ennyit nem érdemelsz meg ?
2017. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Nézd, ő munkahelyed dolgozik, te meg otthon. Ha hajnal 6tol dolgozik, akkor nyilván jó korán kel, ergo szeretne aludni. Elég buta gondolat azt képzelni, hogy majd ő kel éjjel a gyerekhez. Amit lehet tenni, az az, hogy te fogod magad és el mész dolgozni, ő meg otthon marad gyeden a gyerekkel
2017. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

Pedig bele kéne, hogy férjen az idődbe. A férjed napi 9 órát dolgozik, plusz még 1 óra biztos elmegy a munkábamenetellel meg a hazautazással. Tehát neki napi 1O órányi munka jut.


Nézzük, milyen teendőid is vannak.

A pelenkázással elmegy napi 1 óra.

Fürdetés, tegyük fel napi 2x kell, szintén 1 óra.

Etetés 4 óra.

Összesen 6 óra kell a gyerek fizikai szükségleteire.


Napi 1 óra biztos elmegy azzal, ahogy a mosógépbe belepakolsz, majd kiteregetsz, elpakolod a megszáradt cuccokat. Gondolom heti 7 mosás elegendő, ami tehát napi 1-re jön ki.

Takarítás szintén napi 1 óra átlagban. (Hiszen heti 7 elég kell, hogy legyen)


Marad 2 óra kajakészítésre, mosogatásra. Ennyi nyilván nem elég, de kb. 4 óra már igen.


Vagyis csak ezt a plusz két órát kéne megosztanotok, fele-fele, tehát neki csak egy órát kéne besegítenie.

A bevásárlás marad még, ezt is egyenlően osszátok el. Mehettek közösen is.


A gyerekkel való játék, foglalkozás meg szintén mindkettőtök dolga.

Tehát a bevásárláson kívül, napi egy óra pluszmunkát lehetne tőle elvárni.

2017. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Vasal,tereget,mos, kár,hogy nem fõz és nem porszivózik,és nem pelenkázik, nem altatja el a gyereket, éjjel nem kel fel hozzá,stb. nahát micsoda apa ez.


En azt hiszem ezért vannak a mindennapi válások,mert lassan a férfiaknak elegük van abból,hogy lassan mindent nekik kell megcsinálniuk.

lehet lepontozni.

2017. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Magyarázd el a férjednek, hogy úgy igazságos, ha ugyanannyit dolgoztok. Ha neked 11 óra munka jut otthon, akkor neki is 11 kell, hogy legyen, ő 1O órát a munkahelyén tölt el, utazással együtt ennyi, tehát 1O, ezért egy órát muszáj otthon dolgoznia. Add ki neki a munkát, hogy épp mit kell csinálnia abban az egy órában. Fürdetés, főzés, takarítás, ami épp kell.
2017. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez pedig így szokott lenni. Apu dolgozik, te meg otthon dolgozol - gyerek, háztartás.

Azt írod, a mosásban, teregetésben és bevásárlásban segít. Emellett ne feladatokat akarj még adni neki, hanem inkább azt próbáld elősegíteni, hogy a babával váljon szorosabbá a kapcsolata. Játsszon vele, viccelődjön vele, babusgassa. (Nem tudom, mennyi idős a baba, de ha már szilárd kaját is eszik, gondolom minimum fél éves vagy több).

A házimunkában azt lásd el, amit feltétlenül muszáj. Egyszerűeket főzz például.

2017. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
En ha nagyon nagyon ki lennek merulve akkor is max. Hetvegen engednem hogy a dolgozo parom keljen fel a babahoz. Ha pedig napkozben merulsz ki nagyon akkor hetente vagy ket hetente 1x-2x kerj segitseget az egyik baratnodtol/anyukadtol/ anyostol/ testveredtol. Vigyaznak a picire biztosan 1-2 orat. Persze ebbol nem erdemes rendszert csinalni mert naluk is betelik am a pohar.
2017. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan nem értem miért kell a mártírt adni meg belehalni a gyerek nevelésbe meg a háztartás vezetésébe. Egyedülálló anyák milliói képesek ezt mind segítség nélkül megoldani
2017. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!