Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Biztos, hogy helyesen döntöttem?

Biztos, hogy helyesen döntöttem?

Figyelt kérdés

Én írtam néhány napja ki a következő kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azóta készítettem hangfelvételeket, és beszéltem újból a háziorvossal is, aki szintén úgy látta, hogy pszichiátriai, bent fekvéses kezelésre szorul édesanyám, habár ő nem akarja, úgy néz ki, hogy holnap akkor akárhogy is, de elviszik egy klinikára.Tkp. tudom, hogy ez a helyes, viszont most mégis eléggé lelkifurdalásom van, hogy ha közvetve is, de úgymond bevitetem a saját anyámat a pszichiátriára.Ugyanakkor tudom, hogy neki is ez a legjobb ebben a helyzetben, de mindig arra gondolok, h mi lenne, ha még jobban összeszedném magam, és megpróbálnám megtalálni vele a közös hangot, és tovább ápolni.....bár tudom, h hülyeség :/ Vélemények?


2010. máj. 26. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak az indítódat olvastam végig, a hozzászólásokat nem. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ez egy betegség, amit TE OTTHON nem tudsz kezelni!!! Ha nem változott volna a helyzet, Te is bekattantál volna hamar, ahogy olvasom, már közel voltál hozzá nagyon.


Hidd el, a legjobbat tetted. Én is ezt tettem volna a helyedben. Attól még szeretheted az Édesanyádat!!! Sőt! Ha bemész hozzá a klinikára, meglepődve fogod látni, milyen "normális és nyugodt" lesz a kezeléstől!

2010. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Avval segítesz neki, ha szakemberek kezelik, a többivel csak magadat áltatnád és tennéd tönkre egyben. Mielőbbi gyógyulást anyukádnak!
2010. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia! Olvastam az előző kérdésednél is és komolyan sajnállak. Egy anyának nemszabad tönkretenni a gyereke életét, hidd el ezt tette veled( még ha nem is tudatosan mert ez már kezelésre szorul). Lelkileg terolizálni s semmibe venni egy emberi lényt szőrnyű dolog s muszály kicsit fellélegezned! Rádfér egykis kikapcsolódás s pihend ki magad. Sétálj, találkozz a barátaiddal amiből erőt meríthetsz magadnak. Ez egy olyan kihívás volt amit elviseltél és jól vettél mert tényleg próbáltál rajta segíteni s nemdobtad ki hanem sokáig ápoltad s megtetted amit tudtál.
2010. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia! Olvastam a történeted. Én felnézek rád, hisz 25 éves fiatalemberként olyan feladatot vállalsz fel amit nagyon nagyon kevesen tudnának.

Helyesen döntöttél. Anyud képzett kezek között lesz. Szedhet majd megfelelő gyógyszereket, miután látták a nővérek, orvosok hogy hogyan viselkedik. Annyiszor fogod tudni látogatni ahányszor akarod, tudod. S ami a legfontosabb, tudsz magánéletet élni, pihenni, élni a fiatalok életét.

Fel a fejjel! Ügyes vagy! Én felnézek rád! ;)

2010. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát persze igazatok van, én is így látom, csak hát...ez most egy elég nehéz döntés volt, kicsit tartok attól a szituációtól, amikor majd elviszik esetleg akarata ellenére, de tudom, hogy végső soron ez az egyetlen, mert ha így maradna minden a megszokott módon, akkor csak romlana az állapota, és az se neki, sem nekem nem jó.
2010. máj. 26. 22:31
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem te már mindent meg tettél, és nem véletlen jutottál el idáig. Szerintem jól döntöttél. Én csodállak érte, hogy még most is így tiszteled és szereted anyukádat:)Nem lehetsz rossz ember.
2010. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól döntöttél! Sajnos a rosszindulatúságán, és a gonoszságán nem tudnak majd sokat segíteni a klinikán. Valószínű továbbra is így fog viselkedni veled. Keress neki valami krónikus ápolási lehetőséget, esetleg egy otthonban vagy kórházban. Nagyon fiatal vagy, szakadj ki ebből a helyzetből, éldd az életed!

2010. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia! Tud már a döntésről? Vagy 'meglepetés' lesz?
2010. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát én nem nevezném gonoszságnak ill. rosszindulatúságnak, mivel ezek a dolgok ugyebár a pszichés problémáiból adódnak, miről ő nem tehet.Sajnálom, hogy így alakult, nem szép ezt látni, de remélem, hogy ha szakemberek foglalkoznak vele, akkor majd helyre jön lelkileg, és újból olyan lesz, mint régen, ugyanis egyébként egy nagyon kedves, törődő és szerető anya.

Egyébként meg valóban úgy van, hogy szeretném most már a saját életemet is élni, családot majd stb, ami ha így folytatódna nem hinném, hogy összejön, mert csak telne az idő, és nem változik semmi....Szeretnék dolgozni is már elmenni rendesen, ugyanis a ballagásom óta ezt csinálom....találtam is már néhány tök jó állásajánlatot, remélem összejön valami :)

2010. máj. 26. 22:39
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tud róla, hogy mi vár rá, ezt az orvos tanácsolta, gondolom, azért hogy ne zaklassa nagyon föl magát addig sem, és ne tegyen olyat, amit nem kéne, ugyanis volt már egy.két öngyilkossági kísérlete mostanság.....
2010. máj. 26. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!