Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyesen döntöttem az alap...

Helyesen döntöttem az alap feltételezésemmel?

Figyelt kérdés

Ma a Tescoban fizetéskor a pénztáros megkérdezte, hogy kívánom-e támogatni a vörösiszap károsultakat ~500 forinttal. Nemmel feleltem, ugyanis nekem egyből az ugrott be, hogy ezeket a segélyeket nem azok fogják megkapni, akik ténylegesen rászorulnak, hanem az ingyenélő nincstelenek.

Én úgy vélem, nem pénzzel kellene segíteni, hanem természetiben. A pénz túl könnyű jószág, és könnyen másfelé vándorol, főleg azoknak a zsebébe, akik nem igazán érdemlik meg.


2010. nov. 2. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Engem az idegesit, hogy mindenki az ÉN pénzemmel támogatja őket.

NEm kétlem, hogy borzasztó, ami történt, azt se, hogy a pénz eljut oda. Na de mi köze ehhez a Tesco-nak???

Ha én akarom támogatni őket, megoldom. Ha a Tesco akarja, akkor fizessen a nem kevés nyereségéből és ne az én pénztárcámból... undoritó dolog.

Kb. annyit kérdeztem volna vissza, hogy mégis ez miért érdekli magát? Maga nem kell ahhoz, hogy támogassam őket...

2010. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sem bízom abban hogy az így befizetett pénz tényleg a rászorulók kapják és nem mondjuk a Tesco vezérigazgató vagyonát gyarapítja
2010. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van.Már bocsánat, hogy mást is ide "hozok"de mindig állnak mindenhol ahol adakozhatunk/adakozhatnánk.Akkor mi miből élünk meg.

Ma anyuval voltam Pesten.Szegény ő nem "rutinos"Pesti közlekedő, mindent a kezébe tudnak nyomni.Rögtön akadt is egy valaki aki képeslapokat adott neki, de már nyomta is ezerre.Ő meg le is döbbent, nem tudott szabadulni.Én mondtam neki, gyere már mert elmegy a vonat...

2010. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Hogy helyesen döntöttél-e vagy sem? Erre nem lehet válaszolni. Nem adtál, szíved joga, és annak is szíve joga, aki meg ad.


Mellesleg ha te kerülnél hasonló helyzetbe, gondolom kiakadnál az ilyen embereken.

Nem azzal van a gond, hogy a Tesco által nem támogatod őket, mert nem bízol bennük, hanem az alap hozzáállásoddal.

Mellesleg megkérdezném, ha anyagilag nem is, de természetben támogattad őket valahogy? Egy flakon hypo vagy egy pár ruhanemű?

Miért baj az, ha a cégeknek is eszükbe jut a gyűjtés? Aki ad, az ad, aki meg nem, az nem. Az sem baj.De ne várd, hogy mindenki megerősítsen abban, hogy "Apám/Anyám jól döntöttél"!

2010. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz a Tesco "segítsége", hogy te támogasd a károsultakat. Jól tetted, amit tettél!


Bár felmerül bennem a kérdés, hogy ők ezt hogy gondolják?!

Ha mondjuk én vásárolok 3000 Ft-ért, és adok a termékekért 3000 Ft-ot, akkor ők abból 500 Ft-ot vmilyen módon átutalnak a károsultak felé, vagy nekem a 3000 Ft értékű áruért 3500 Ft-ot kellene fizetni, hogy támogassam őket? Mert azért nem mindegy.

Mert ha az utóbbi, akkor természetesen NEM-et mondtam volna én is.

2010. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet. Szerintem sokszor a pénz a legnagyobb segítség. Mert példa kedvéért hiába küldesz te egy mosógépet, lehet, hogy abból kaptak már ötöt, de ettöl még nem épül a fejük fölé a tetö. Szerintem ök jobban el tudják dönteni, hogy tényleg mire kell a pénz.

Nem lejjeb értékelem ezzel a tárgyi adományokat, óriási segítség lehet az is, de a pénz szerintem legalább annyira, sokszor még jobban is hasznos.

Lehet én vagyok túl jóhiszemű, de azt sem hiszem, hogy Tesco, vagy bármelyik nagyobb, ismert cég elsikkasztaná az adományként gyűjtött pénzt. Sokkal nagyobbat bukhat rajta.


Abban igazad van, hogy nem kell(ene) a Tesco ahhoz, hogy te támogathasd a rászorulókat, hiszen millióképpen megteheted.

Viszont sok ember állandóan rohan, siet, nem ér rá külön elmenni azért valahová, hogy adakozni tudjon. Vagy ha esetleg lenne is ideje, a rengeteg napi teendöje között kimegy a fejéböl, másra figyel. Vásárolni pedig muszáj. És amikor az ember ott van, és felhívják a figyelmét, ha akar, ez egy egyszerűbb módja lehet az adakozásnak, hiszen nem kell külön elmenni érte valahová, vásárlás közben megteheti.


Én nem hiszem, hogy ebben a rosszat kellene látni. Ha megkérdezik töled ilyenkor, hogy támogatod-e öket, ha akarod, megteheted, ha nem, akkor pedig szimplán annyit kell mondanod, hogy nem, s meg is van oldva.

2010. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem lenne lelkiismeret furdalásod,nem irtál volna ide ilyen kérdést...

Magadban kell eldönteni neked mi a helyes,nem pedig másoktól várni a feloldozást.................................................

2010. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok valahol mindkét félnek igaza van. Nem mi kerülünk ebbe a helyzetbe, mi nem érezzük át az ott élők fájdalmát.

De én se értem, hogy miért kell lépten nyomon az embert kellemetlen helyzete hozni ezzel a kérdéssel. Aki tud az biztos adott. Engem is felháborít, hogy mi kisemberek segítsünk nekik. Persze, ezt hívják empátiának és együtt érzésnek, de a nygokról miért nem lehet hallani, hogy segítettek több pénzzel.

Igen, kellemetlen, hogy az ember bemegy a TESCO-ba mindennek megnézi az árát, hogy a lehető legmegfelelőbben kijöjjön a pénztárcájában lévő pénzből, és ilyen helyzetbe hozzák.

Ne legyen lekiismeret furdalásod, azért kérik így, a pénzt, hogy így érezd magad és adakozz.

2010. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha helyesen döntöttél volna, most nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2010. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már még rengeteg lehetősége van bármilyen formában támogatást küldeni .
2010. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!