Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem tegnap beismerte,...

A férjem tegnap beismerte, hogy nem szerelmes belém. Lehet így tovább vele élni csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok, a picink 20 hónapos.A terhességgel kezdődött minden,Mikor észrevette, hogy látszik a hasam, kedvesen megjegyezte, majd lecsökkent az együttlétein száma kb.a heti4-5 alkalomról heti 1-re, de voltak egy hónapos kihagáysok.Nem a sex hiányzott, hanem az, hogy a nagylányom többet símogatta a hasam mint ő, mert ő aztán nem.Szülés után még durvább lett a helyzet.Most beálltunk a heti 1-re, de van, mikor kimarad, szóval havi 2-3 inkább.39 éves.2 műszakban dolgozik 8 órát.sokat volt sazbin, meg gagyi táppénzen, akkor sem változott semmit, szóval nem igaz amit mond, hogy ő mindig fáradt.Tegnap mondtam neki, úgy szeretném ha szerelmes lenne belém.Hallgatott, majd azt mondta, hogy ő reálisan éli az életét, ha többet akarok, menjek a szomszédba.
2010. máj. 27. 09:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
49%
Megadjam a számom?
2010. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
42%

A gyerek miatt semmiképpen ne maradjatok együtt, az neki sem lesz jó. Elhiszi, hogy minden rendben van, aztán egyszercsak valaki, mint a bomba robban, kiabáltok egymással, ő pedig a küszöbön állva nézi, ahogy a szülei egymásnak esnek. Ez senkinek sem jó, neked sem, a gyerekeknek sem, és a férjednek sem.


A mai válgban nem nagy dolog a válás, lehet, hogy a gyerekeket, téged is megvisel a dolog, de sokkal jobb lesz hosszútávon, mintha együtt maradnátok. Minél csendesebben megy a válás, annál jobb.


Azt is mondják, hogy a szerelem nem örök érvényű, a szeretet viszont az lehet. A legtöbb hosszú kapcsolatban a felek már nem szerelmesek, hanem szeretik egymást, a két szó nem jelenti ugyanazt, legalábbis számomra nem.


21/L

2010. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%
Mi is 3 éve vagyunk házasok (most lesz négy ősszel) és heti 1x szeretkezünk, de van, hogy volt olyan hónap, hogy nem. Fontos a szex egy kapcsolatban, de nem jó ha az a kapcsolat alapja. Vannak időszakok, mikor többször, mikor kevesebbszer csinálja az ember, de alapvetően az évek számával általában nem nőni szokott az alkalmak száma, hanem csökken. A minőség fontosabb szerintem, mint a mennyiség. A szerelem pedig idővel elmúlik. Törvényszerű. De nem kell elmúlnia a szeretetnek, a gyengéd érzelmeknek, a megbecsülésnek a kedvességnek. Szerintem nem tragédia ha "csak" szeret és már nem szerelmes. Nem hiszem, hogy az emberek 15-20 évig szoktak lángolni..de még 5-ig se nagyon. Ha amúgy megértitek egymást és nem rossz vele együtt élni, ha társak vagytok a mindennapokban, akkor szerinten nincs nagy problem. Próbálj vele beszénli erről, hogy neked többször van szükséged testiségre. De kedvesen. Mert a pasik nem szeretik ha nekik ugrik egy nő és csak szapulja őket. Főleg ha gyereketek van, akkor fontos, hogy ne sértettségből dönts. Neki mindkét szülőjére szüksége van.
2010. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
42%
Ha kerek-perec kijelentette, hogy nem szeret, akkor váljatok el. Nem törvényszerű, hogy a szerelem elmúljon, a nagyszüleim halálukig szerették egymást, és ezt ki is fejezték. Akkor hal meg a szerelem, ha ezt hagyják. De ha már meghalt, a gyerek miatt együtt maradni nem érdemes.
2010. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
75%

szia

a szerelem és a szex nem tartozik egy kalap alá

a mi kapcsolatunk az első időkben csak szexről szólt, hisz a párom házas volt. Elvált, majd rá pár hónapra összeköltöztünk, nem azért mert szerelmesek voltunk egymásba, hanem mert jó müködtünk együtt, minden téren. Ennek már 7 éve, két gyerekünk született.

Ennyi évvel a hátunk mögött, nem mondom, h nincsenek érzelmeink egymás iránt, a kapcsolatunkkal is minden rendben van. Tiszteljük egymást, hagyunk szabad teret a másiknak, és mégis mindig együtt töltjük a szabad időnket.(ami két kisgyerek mellett nem sok van)


úgyis lehet jó kapcsolatban élni, h nem vagyunk egymásba szerelmesek, a szexről meg nyiltan beszélni kell, és a problémákat megoldani

2010. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
a házasságban időnként vannak periódusok,amikor nem érzel szerelmet a párod iránt,sőt még utálhatod is néhány hónapig,ilyenkor minden apró hibáját felnagyítva látod. valószínűleg ezt érzi ő most. nem tudja,de a szerelmet vissza lehet hozni,ha megmaradt a szeretet és tisztelet a párkapcsolatban. sokat segíthet régi kedves emlékek felemlegetése,közös élmények megismétlése. nem kell kimondani,hogy azért nézegessük régi fotókat,hogy újra belém szeress,de ezt a taktikát érdemes kipróbálnod. 10 éves házas vagyok,több ilyen volt nálunk is mindkét részről. banális megoldásnak tűnik,de mégis működik,eddig mindig újra fellángolt a szerelem.
2010. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi reakciókat.azt mondja, szeret.Kérdem én aki szeret, az ezeket a szavakat modja:Húzasd magad a szomszéd f..-ára?Szóval nem szerelmes-beismerte.Nem szeret-nem ismerte be, de ajelek erre utalnak.Imádja a gyerekét és nem akarna elválni, mert már úgy érzem, hogy csak azért vett el feleségül, mert gyereket akart.Aki nem tapasztalta nem tudja milyen megalázó ez a helyzet.Nem működik a testiség, mert nem a heti egy kevés nekem, hanem hogy 1 hét eltelik úgy hogy még puszit is alig adunk egymásnak.Egy hét után meg durr bele, jó volt drágám?Kész.Egy ember együtt él valakivel aki nem veszi észre, hogy milyen nemű vagy, csak heti egyszer fél órára amikor már csak az ösztönei dolgoznak és lelkiismeretfurdalásból elégít ki?Most már az a kérdés, hogy lehetne megoldani, hogy annyit lássa a gyerekét amennyit csak akarja.Nekem nem kell másik férfi, soha többet, szóval tőlem jöhet bármikor.
2010. máj. 27. 09:31
 8/52 anonim ***** válasza:
27%
Jó lenne magadba nézni egy kicsit. Nem lehet olyan rossz családapa, ha ennyit dolgozik értetek.
2010. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Hát ez az amit ő is mond.Te nem érted, hogy az ember akkor is dolgozik, ha nincs családja.Ugyanennyit, vagy még többet, saját magáért.A munkába járás egyenlő a család szeretetével?Szerinted?Mert én nem fogok dolgozni, majd, vagy nem dolgoztam már eleget?És az azt jelenti, hogy szeretlek téged?
2010. máj. 27. 09:49
 10/52 anonim ***** válasza:
86%

Éltek egymás mellet,de nem egymásért.

Egyébként nálunk is ez a szitu.Csak nálunk én mondom,hogy helló,szerelem elmúlik,tegyük új alapokra a házasságunkat,és ne várd,hogy feldobhatsz a konyhaasztalra mikor a gyerekek mellettünk LEGO-nak.A férjem még azt gondolja,hogy élhetünk ugyan úgy,mint amikor még csak ketten voltunk egymásnak.Majd rájön lassan,én várok....

35/N

2010. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!