Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idos szulo ellatasa kinek...

Az idos szulo ellatasa kinek a feladata? Ezt ti hogy oldajtok meg?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy mindenki oregszik.

Amikor olyan korba jutunk, hogy nem tudunk lemenni vasarolni, fozni, mosni magunkra, kinek a feladata lesz az ellatasunk?


Gyermek aki szinten idos (50+ eves) vagy unoka (20+ eves)?


2017. szept. 16. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők nem akarnak öregek otthonába menni vagy nem lehetséges, akkor aki ráér éppen, segítsen a házimunkában. Nálunk ez így megy. Nálunk meghalt már a nagypapa, a nagymama idős, egyedül van otthon, de közel lakunk, a fia időnként kitakarít náluk, a lánya a bevásárlást intézi, mikor elmegy bevásárolni, neki is megveszi, amit felír.
2017. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ertem


mi tortenne, ha olyan allapotban lenne, hogy allando felugyeletet igenyel mert pl. azt sem tudja megmondani mit enne, de persze enne...

illetve nem a szomszed faluban lakna, hanem mondjuk 200km-rel odebb, ez esetben hogy oldanatok meg?

2017. szept. 16. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a nyugdíjából (esetleg némi támogatással) ápolót kell mellé fogadni. Vagy marad az öregek otthona, ami nem feltétlenül egy rossz hely, csak sok öreg irtózik a gondolatától.
2017. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Az én édesanyám tudatosan készül erre. Van félretett pénze amit folyamatosan gyarapít és az a kérése, hogy fogadjunk mellé valakit, aki ellátja, ha olyan állapotba kerül, hogy folyamatos ellátást igényel.

Az apósomat én gondoztam, mert együtt éltünk.

2017. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dédimamámat először a nagyival közösen láttuk el. Anya bevásárolt neki, én hoztam menzáról a meleg ételt, mama ránézett, takarított, ügyeit intézte stb. Amikor már rosszabb lett az állapota, akkor a 2 lányánál lakott felváltva, délelőtt 'nyugdíjas napközibe' vagy 'a klubba' ahogy ő mondta. 96 éves volt amikor elment, addigra az érmeszesedés miatt már alig ismert meg.
2017. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a mai nyugdijakbol megelni is nehez, nemhogy fogadni valakit
2017. szept. 16. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van a család. Nyilván ha pl. 200 km-re laksz, az szívás. Vagy magadhoz tudod venni, vagy marad a idősek otthona.
2017. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkié, aki nem szakképzett, mert tönkremegy benne.


Én végigcsináltam nagyapámnál - ugyanis apámnak derogált ápolót hívni hozzá -, soha többé.

Éjszaka állandóan ment, átjött, nekiment apának, vagy ordibált.

Szökött, tanulni nem lehetett tőle, mert 24 órás szolgálatot kívánt (kimosni a szrból, amit vagy hagyott, vagy nem, etetni, felügyelet nélkül önveszélyes volt...)


Szerencsére keresek olyan jól, ha apának lesz hasonló baja, tudok mellé ápolót fogadni, és nem én megyek tönkre benne fél év alatt.

2017. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez megbeszélés kérdése, de unokától nopláne klasszikus gondozás nem várható el. Nagyszüleimet anyukám ápolta az én segítségemmel, egy egbéletre elég volt mindenkinek. Édesanyámnak van saját, tehermentes lakása (ahogy azért Magyarországon a legtöbbeknek van, pláne öregségükre). Mi megbeszéltük, hogy ha arra kerülne a sor, akkor az elsősorban az ő kényelmét, ápolását, méltóságteljes öregkorát szolgálja és nem arra való, hogy örökösként a markunkat tartsuk, ha eljönne a vég. Így ha olyan állapotba kerül, ami már szakképzett segtséget igényel, vagy csak egyszerűen nem akar a terhünkre lenni (ezt ő mondja így, ez a veszzőparipája, fél, hogy "gondot okoz" majd, lassan 70 éves),akkor eladjuk a lakását és az fedezi a "bekerülési" összeget, egy jobb magánintézménybe (nem nagy értékű a lakása, de olyan kb. 9-10 milliót ér mai áron) a nyugdíja pedig egészen jó,így ha ezen felül még van havi összeg, arra nagyjából elég lenne, meg persze ki is egészítenénk. Már ki is nézte hova menne, (felvette az itnézményvezetővel a kapcsolatot, meg is nézte, megbeszélték a bekerülési protokollt) inkább néz ki welnessnek, mint otthonnak, jelenleg 7-8 millió körül van, amit "le kell rakni" (ez az összeg sem állandó, életkortól és az ellátás jellegétől is függ)és a havi díja is kábé 50 ezer lenne a nyugdíján felül, azt kettédobjuk majd nővéremmel és persze látogatjuk rendszeresen, heti több alkalommal. Ő dönti el, mikor akar menni, ezt tiszteletben tartjuk természetesen és azt is megbeszéltük mi a teendő, ha neadjisten' hirtelen romlana annyira az állapota, hogy nem bírna objektíven, felelősen dönteni a továbbiakról. Nagyszüleimnél borzasztó volt a vég (alzheimer stb...), pelenkázás, teljes leépülés, én sem kívánom az olyan, vagy hasonló ápolást a gyerekeimnek évekig és nem is fogadnám el. Megbeszéltük családilag, hisz több éves otthonápolós tapasztalattal a hátunk mögött már van rálátásunk. Mindenki otthonba megy,az élete munkája erre való elsősorban, nem arra, hogy halálakor eladjam és az én életemet könnyítse meg. Könnyítse meg annak, akit ez valóban megillet, aki megdolgozott érte.
2017. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a gyerek, örökös feladata, érvényben van évek óta a szülőtartás, persze bírósági döntés kell ami szintén évekig eltarthat...

Anyósom robbant le egyik napról a másikra. A helyi kórház intenzív osztályára került ahol max. 4 hónapig maradhatott. Minden lehetőséget körbejártunk, a kórház ápolási osztálya volt a következő állomás, újabb 2x4 hónapig lehetett volna ott, de időközben elhunyt.

Egyébként gondolkodás nélkül hazaszállitották volna az intenzívről a fűthetetlen házába. Az ápolásihoz már korrupció kellett. Az önkormányzatnak 3 otthona van, többszörös a túljelentkezés, évekig várnak egy helyre, protekció, korrupció dívik, ráadásul a nyugdíja sem lett volna elég a havi díjra. A másik lehetőség az előzőekben említett privát otthonok milliós beugrókkal és részben olyan havi díjakkal amikre nem elég a nyugdíj. Egy olyan otthont találtunk ahol nem volt milliós beugró, de ott havi 200000 körül kellett volna fizetni. Ez is egy megoldatlan, szabályozatlan társadalmi probléma amit álszenteskedésssel, sumákolással próbálnak az emberek leplezni.

2017. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!