Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem és családja rendszere...

A férjem és családja rendszeresen ülés nélkül viszi a 1,5 éves gyerekünket, hogy hassak rájuk?

Figyelt kérdés

Ezerszer kértem őket, kiraktam az ülést nekik, cikkeket küldtem, de képtelenek megérteni, hogy ölben szállítva veszélyes. Egyszer volt is egy baleset, lefejelte az első ülést, vittem a gyereket kórházba, szerencsére nem találtak semmit. De ezzel csak igazoltnak látják, hogy na ugye, nem lett baja.. :@

Ma is 2xfél órás útra elvitték az ülés meg itt van, én pedig sík ideg vagyok :@@@



2017. szept. 20. 13:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Bármennyire is az apja, ne engedd el vele a gyereket ülés nélkül.

Ha az eszére nem tudsz hatni, próbálj a zsebére-ha a rendőr megállítja nem lesz olcsó kirándulás.

2017. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

De mi az indokuk, lusták belerakni vagy mi?

Egyszerűen ne add nekik oda a gyereket, nekem is másfél évesem van én ezt tenném a helyedbe.

Hiába az apja, ha életveszélyes helyzetbe hozza a saját gyerekét akkor nincs más megoldás.

Miért mennek ennyit nélküled a gyerekkel?

2017. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen nem engedném el velük és kész. A gyerek épsége fontosabb, mint az ő hülyeségük.
2017. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Elkezdtem dolgozni, bölcsiben még nincs hely magánra pedig nincs pénzünk így anyósom vigyáz rá, a férjem pedig rugalmas munkaidőben dolgozik.

Sógorom taxis, taxiban nem büntetik, ha ülés nélkül szállítanak gyereket.

2017. szept. 20. 13:38
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem engedtem el velük. Még ők hívtak rendőrt - vicces volt :-)
2017. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha ezt meg tudnám csinálni, de munkahelyre nem tudom bevinni. Hová tegyem, ha nem engedem el velük? :(

Anyóssal egyébként is jól érzi magát, ezzel nem is lenne probléma.

2017. szept. 20. 14:01
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Vegyetek egy ülést a másik kocsiba is.

Akkor talán beültetik, ha nem kell az ülést is pakolgatni, csak a gyereket be és kikötni.


VAgy feljelented kiskorú veszélyeztetésért őket.


Kérzezd meg, hogy nagykést is adnak neki? Meg a konnektorba is nyúlkálhat? Esetleg az úttesten sétál? Mert ezek is pont ugyanaz a kategória. Lakott területen belül 50 a sebességhatár. Ennyivel karambolozva csak gyerekülésben van esélye túlélni...

Kérdezd meg a férjed, hogy ha miatta meghal vagy megnyomorodik egy életre a gyereketek, akkor mit fog érezni???


4,5 éves a fiam, én még a pár utcára lévő oviig is bekötöm. Én is sok ovist-bölcsist látok ülés nélkül. És el nem tudom képzelni, miért ilyen felelőtlenek a szülők. Ha meg egy kisebb balesetben meghal a gyerek, akkor a másik autós lesz a hibás. Nem ő, aki nem kötötte be...

2017. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Hát a sógorod taxijában, természetesen taxi üzemmódban valóban nem kell neki a gyerekülés. Kérdés, hogy azzal viszik-e, a sógorod vezet-e és be van-e kapcsolva a taxióra. Ha bármelyik kérdésre nem a válasz, akkor nem minősül taxinak és kell a gyerekülés.


Persze jelen helyzetedben nem tehetsz semmit. Vígasztaljon a tudat, hogy sok ezer km-t utaztam gyerekként Trabantban, Wartburgban gyerekülés nélkül, balesetmentesen. Faterom mondjuk felelősségteljes, kiváló sofőr, és szerencsére soha nem jött szembe egy idióta...

2017. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Van ülés, de nem lehet benne hagyni, mivel taxi.


A sógorom vezet de nem taxi üzemmódban, ő és apósom (aki szintén taxis volt) is mondja, hogy soha nem kérdezték őket rendőrök, taxi üzemmódban visznek-e gyereket vagy sem. Meg ez engem nem vigasztal, büntessék csak meg őket..

2017. szept. 20. 14:21
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

https://www.youtube.com/watch?v=kIbDDHnxUiA

Mutasd meg nekik ezt a videót. Majd magyarázd el, hogy ha légzsák is van az autóban és elöl ülnek, akkor ez biztos halál. Ha hátul ülnek, akkor pedig nem fogja meg az üléstámla, hanem kiszakítva a szélvédőt az útra fog kiesni. És ehhez nem kell 40-nél gyorsabban menni. De ha csak hússzal mennek és a szembe jövő is hússzal megy, akkor is ugyanez az eredmény. Bármilyen furcsa, körülbelül 4-5 km/h sebességig tudja megtartani magát az ember koccanásnál. 20 km/h-nál már megfejeli a szélvédőt úgy, hogy az valószínűleg megreped. Akiben pedig nincs annyi ösztön, hogy gyereküléssel vigyázzon a gyerekére utazáskor, az más gyereket veszélyeztető dolgokra is képes.

2017. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!