Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem és családja rendszere...

A férjem és családja rendszeresen ülés nélkül viszi a 1,5 éves gyerekünket, hogy hassak rájuk?

Figyelt kérdés

Ezerszer kértem őket, kiraktam az ülést nekik, cikkeket küldtem, de képtelenek megérteni, hogy ölben szállítva veszélyes. Egyszer volt is egy baleset, lefejelte az első ülést, vittem a gyereket kórházba, szerencsére nem találtak semmit. De ezzel csak igazoltnak látják, hogy na ugye, nem lett baja.. :@

Ma is 2xfél órás útra elvitték az ülés meg itt van, én pedig sík ideg vagyok :@@@



2017. szept. 20. 13:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%
Vidéki vagyok. Nem, nem biztonságosabb.
2017. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nincs hely az állami bölcsődében, 2 éves korában tudják felvenni. A magán pedig drága, a fizetésem egy része rámenne, ennyivel fel is mondhatnék, de épp azért kezdtem korábban dolgozni, mert most akadt jobb munka.

Meg alapvetően a felvigyázással nem lenne gond, akadnak ugyan nézeteltérések, de nincs más opció, az én szüleim, barátaim nem itt laknak. Csak ne vinnék sehova, gyalog át lehet vinni, 10-15 percre laknak.

Épp ezzel kezdte, hogy pár perc kocsiút, annyi alatt nem lesz semmi.. aztán ez a nem lesz semmi elkezdett bővülni, hogy akkor elviszik bevásárolni, elviszik a szomszéd városba...

Engem meg kinevetnek hogy mindent túlaggódok, a párizsitól kezdve a gombapörköltig.. hát a párizsitól legalább nem hal meg, bár szerintem anyóséknak attól van minden baja, hogy folyton szemetet esznek.

A másik 2 unokának nincs is ülése sehol (és gumicukrot vacsoráznak), 3 és 6 évesek... nem tudom, büntették-e már őket.

Pest agglomerációban lakunk, mindig van valahol baleset a környéken, de ahol korábban vidéken laktam, ott is volt sok.

2017. szept. 20. 17:01
 23/30 anonim ***** válasza:
93%
Primitív bunkók. Ha meg baj történik, tragédia, akkor meg jönnek azzal, hogy de szemét az Isten, hogy ezt engedte! Az biztos, hogy én ilyen pasival nem élnék együtt, akinek nem ér semmit a gyerekem élete.
2017. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%

Kedves autósülés ellenző válaszoló, te talán nem jártál fizika órára?!

Az, hogy te felnőttél autósülés nélkül, azt jelenti, hogy szerencsésen megúsztad közlekedési baleset nélkül. Hidd el, azok a gyerekek, akik akkoriban balesetet szenvedtek, már nem élnek, mert hatvaas sebességgel ütközésnél úgy kirepültek az autóból, hogy minden csontjuk eltört és minden belső szervük leszakadt, amikor az aszfalton landoltak. Csak akkoriban nem volt facebook és nem készítettek a tv csatornák azonnali helyszíni tudósításokat. De ha felhúzod az agyam, előkeresem azt a statisztikát, ami kimutatja, arányaiban mennyivel kevesebb gyerek veszíti életét az üléseknek köszönhetően.

2017. szept. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%

Neharagudj, de ha neked igazán fontos a gyereked akkor ezt nem engedheted meg!!!


Én leszámolnék a muunkahelyről, akármennyire is jó állás!!!


Ha a férjed ennyire felelőtlen hogy ezt megengedi a családjának,akkor nem neki való a gyerekfelügyelet,de a gyerek sem!


Te pedig, ha mindezek ellenére hagyod hogy ez a helyzet fennálljon akkor, te is hibás leszel ha baj történik a gyerekkel.


Én már akkor leléptem volna végleg a munkahelyről, amikor az első baleset megtörtént!!!


Egy jó anya mindig a gyermekét teszi az első helyre!

2017. szept. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Tipikus taxisok...
2017. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A 20-25 évvel ezelőtti állapothoz képest gyorsult a közlekedés, idegesebbek az emberek, nemritkán szándékosan nem partnerek a baleset elkerülésében. "Az elsőbbség akkor is az enyém ha csattanunk is te g*ci." Kiveszett az emberség az autósok egy részéből. Tehát a balesetek bekövetkezési valószínűsége megnőtt.

Fejlődtek viszont az autós biztonsági rendszerek, az autó tele van légzsákkal, mindenféle passzív és aktív biztonsági elemmel. Ezért nem halnak meg számottevően többen. DE: Ezek mindegyikét úgy tervezik, hogy bekötöd az öved, és a gyerek gyerekülésben ül. Ha nem teszed bele, akkor csak a kockázat megnövekedése marad, ergo így a gyerek manapság jobban ki van téve súlyos sérülés kockázatának, mint 20-25 éve mikor még mi ültünk a Trabi hátsó ülésén. Tudván azt, hogy a gyerekülés átrakása max. 1 perc, szerintem ez felesleges és felelőtlen kockázatvállalás, más kárára (aki mellesleg a gyereke).

2017. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem csak a kocsikáztatás a baj anyósékkal ezek szerint, hanem az étkeztetés is, hogyha ők sz.rt esznek, a gyerekednek is azt adják, nem neki megfelelő egészséges táplálékot.És még ki tudja, mit vétenek ellene másban is.

Szerintem teljesen a fejedre nőttek, azt csinálnak a saját gyerekeddel amit ők akarnak.És ebben a kulcsfigura a férjed!

Ha vele nem tudod megértetni, hogyan normális gyereket vinni, etetni,és nem áll ki ebben melletted a szüleivel szemben, stb. akkor ő nem szeret se téged, se a gyereked.Akkor én biztos otthagynám, lakjon az anyjáékkal, ha véleményben, stb. velük van.

A normális az, ha a nagyszülők a szülők általi nevelési, gondozási módszereket ugyanúgy csinálják! Csak akkor szólhatnak bele, ha a gyerekre káros dolgot csinálnak a szülők.Amúgy a nagyszülőknek a szülőkhöz klell igazodni, az ő gyerekükről van szó.

2017. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Akkor Tiis agglomerációban laktok, hisz azt írod 10-15 percre vannaktőletek. A gyerek másféléves, azt írod éves korától felveszik bölcsibe. keress akkor arra az időre egy CSANÁ-t a környéken, vagy mégjobb, ha a munkahelyed környékén, azok nem olyan horror áron vannak, mint a magánbölcsik, nem igaz, hogy Pest vonzáskörzetében nincs egy sem, vagy Pesten pláne, ha esetleg oda jársz dolgozni. Ha elviszi a fizud harmadát (annál többet tuti nem), akkor mi van? Csak fél év, de biztonságban van a gyerek, mert lehet ezen sopánkodni, de cselekedni is kellene. Ha egy jobb állás lehetősége miatt kezdtél korábban, valószínűleg nem minimálbért keresel. Fél évig ki lehet bírni azt a költséget, (ha nincs csana és fontos az állás akkor a magánbölcsit is) mert csak egyszer kell, hogy megtörténjen a baj és utólag már hiába sírsz majd azon, hogy megelőzhetted volna. Értem én, hogy jól jön a segtség, de nem lehetnek ennyire felelőtlenek,te meg ennyire nyuszi, hogy nem bírsz velük. A férjed is egy apák gyöngye mit ne mondjak, aki nem képes megrendszabályozni az idióta szüleit, inkább legyen folyamatos veszélyben a gyerek. Taps! Jelenleg anyósodék és a férjed csak kifogásokat keresnek, miért is nem probléma amit csinálnak, te pedig szintén kifogásokat keresel, hogy miért is viseled ezt el. Légy határozott és cselekedj, nem arról van szó, hogy milyen színű legyen a kerítés, vagy mi legyen a vacsora, az van, amit kérsz és punktum, ha már egyszer törvényt sértenek (mert azt teszik), legalább te, az anyja ne engedd és állj a sarkadra végre!
2017. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én bemennék a kapitányságra, és megkérnék egy járőrt, hogy figyelmeztessék már a drága rokonságot amikor leközelebb aktuális lesz a gyerekkocsikáztatás.
2018. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!