Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem és családja rendszere...

A férjem és családja rendszeresen ülés nélkül viszi a 1,5 éves gyerekünket, hogy hassak rájuk?

Figyelt kérdés

Ezerszer kértem őket, kiraktam az ülést nekik, cikkeket küldtem, de képtelenek megérteni, hogy ölben szállítva veszélyes. Egyszer volt is egy baleset, lefejelte az első ülést, vittem a gyereket kórházba, szerencsére nem találtak semmit. De ezzel csak igazoltnak látják, hogy na ugye, nem lett baja.. :@

Ma is 2xfél órás útra elvitték az ülés meg itt van, én pedig sík ideg vagyok :@@@



2017. szept. 20. 13:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%

Mondd meg a sógornak, hogy ha karambolozik, nem kérdezik meg tőle előtte, hogy taxi üzemmódban van-e...


Ez a legrosszabb, mert a rendőrök tényleg nem bacogatják a taxisokat.

Akkor ebben az esetben ne engedd el velük a gyereket.

2017. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
31%

Te nem tudod átvinni a gyereket?


Én lehet megjátszanám hogy feljelentem őket.

2017. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
Dehát pont az a baj, hogy nem tud keménykedni mert rá van szorulva, hogy elvigyék a gyereket.. ők vannak helyzeti előnyben. Csak a szép szóval és hathatós érveléssel győzheted meg őket, de ha jól sejtem ők azok a fajták, akik "csakazértsem..." csak mert te mondtad. Nehéz ügy
2017. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
17%
Ne legyél már paranoiás. Emberek milliói nőttek fel azelőtt is, hogy a gyerekülésgyártók elterjesztették ezt a hisztériát. A férjed ugyanúgy szereti a gyerekedet, mint te, hidd el, hogy vigyáz rá.
2017. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 14-es.

Én 32 éves vagyok, és valóban úgy nőttem fel, hogy a mamám Ladájában 3-an tesók utaztunk hátul, és én voltam középen, persze öv nélkül. Itt vagyok, nem haltam meg.

Csakhogy azóta eltelt 25 év. Manapság nagyon sokan kocsival járnak, sok családban nem 1, hanem 2 autó van.

SZóval kicsit megnőtt a forgalom azóta.

Ez nemcsak az autók számának a növekedését jelenti, hanem a balesetek száma is nőtt.

Ja, és a Ladával nem száguldoztak úgy anno, mint a mostani kocsikkal néhányan.


SZóval ne gyere ezzel a "mi is felnőttünk" dumával, mert kicsit megváltozott azóta a közlekedés. A közlekedési morálról már nem is beszélek. Mennyi tolakodó, türelmetlen sofőr van az utakon.

(látom, agglomerációból Pestre napi 2x30 km-t vezetek) Soha nem vinném a gyerekem ülés nélkül 1 métert sem (pedig 10 éve vezetek, soha nem volt balesetem)

2017. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
megmondanám okoskáéknak, hogy akkor ezentúl felmondok és vigyázok a gyerekre, ha ilyenek. és meg is tenném az tuti!
2017. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

Írasd bölcsődébe a gyereket, vidd el reggel te, és hozd is haza délután.

Persze hogy minimális az esély, hogy baleset érje, de az elkerülhető kockázatokat ép értelmű ember megpróbálja kizárni. Ki fogja élethosszig ápolni a gyereket, ha gerinctörést / koponyazúzódást / vagy ég tudja milyen maradandó sérülést szenvedett? Ki támasztja fel, ha meghalt? Az nem érv, hogy őket még nem érte baleset, mert olyan profin vezetnek. Mi lesz, ha én jövök szembe, infarktust kapok és átmegy az autóm a bal oldalra??? Esetleg nem adom meg az elsőbbséget? Vagy eléjük ugrik egy gyerek és beletaposnak a fékbe?

2017. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
70%
Mondd meg a férjednek, hogy még 1 ilyen eset és elválsz, valamint feljelented kiskorú veszélyeztetése miatt. És persze tarsd is be. A gyerekfelügyelet tényleg húzós kérdés. Szüleid? Barátok? Bébiszitter? Akárki, csak ne ezek a felelőtlen alakok.
2017. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

Ilyet még nem hallottam! Elképesztő felelőtlenek.Hogyhogy nem tudsz hatni a férjedre? Én biztos kiharcolnám nála, bármi áron is, mert nekem a gyerekem biztonsága lenne a legfontosabb.Ha ennyire nem számítana a véleményem, akaratom nála, akkor biztos otthagynám , akár elválnék tőle. Hátha akkor komolyan venne.

Az én unokám 2 éves, az én kocsimban nincs kisülés, és még soha nem vittem a saját kocsimmal, emiatt.Szülők hozzák el a saját kocsijukkal, ha én viszem haza, gyalog megyek vele, vagy érte jönnek. Még fel se merült, hogy beültessem az én kocsimba,ülés nélkül, holott 2 utcával arrébb laknak, földút amúgy is.

És baleset is volt már, mégse hatott rájuk, hát ez megmutatja, mennyire is szeretik a gyereket. Nem az a szeretet, hogy nyaljuk-faljuk hogy milyen édes, de alapvető biztonságát nem teremtjük meg. + év múlva simán elengedik a boltba majd, mivel már el fog tudni menni?Eszükbe se fog jutni, mi érheti, elrabolhatják, stb.

2017. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
3%
Kedves 15, mi is Ladával jártunk annak idején, és hatvannal mentünk városban, mert akkor annyival volt szabad (amúgy a Lada is eléri a 120 km/h-t, szóval nem igazán helytálló az se, hogy nem lehet vele száguldozni). Ne a pesti agglomerációs közlekedésből indulj ki, mert az szerintem is egy agyrém (ha a kérdező is ott lakik netán, akkor nem is szóltam semmit előzőleg), az ország nagy része kifejezetten biztonságosabb ma.
2017. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!