Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a 16 éves lányotoknak...

Ti a 16 éves lányotoknak mennyi bulizást, alkoholt engednétek?

Figyelt kérdés
És meddig engednétek el, milyen gyakran?

2017. szept. 22. 17:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi baj a bulizással. 15 éves vagyok, barátaimmal szoktunk eljárni városi rendezvényekre, táncolni jól érezni magunkat. Senki nem issza le magát. Barátaim szoktak néha egy pohár sört ( én vagyok a legfiatalabb a 17 év felettiek szoktak, mielőtt megszólnának, hogy mi a francért vagyok ennyi idősek között... néptáncolok velük szoktam menni, és igen, 15-40 között van a korosztály). Csak jól érezzük magunkat, mindig hazaérek időben. Nem iszom, nem is látom értelmét megvagyok nélküle is elég jól. Mindig csak hétvégén vagy péntek délután megyek. Jó tanuló vagyok, és mint ahogy előttem írták, az a nevelésen múlik, ki hogyan viselkedik egy buliban. Én nekem eszembe nem jutna lefeküdni valakivel a vécében. Úgyhogy nem minden buli rossz. Házibulival sincs semmi baj, legalább tudják hol vagyok. Szórakozó helyre meg én nem tenném be a lábam.
2017. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
13%
milye bulizást? gyerekről beszélünk egy 18 év alatti kis sz*rsról Majd 18 év után azt csinál amit akar , de addig egy taknyos kölyök és csak ne igyon.. Pizsipartira néha elmehet , de ennyi.
2017. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem, hogy mi a baj a bulizással ennyi idősen.

Én is jártam már bulizni ekkor, sőt, már valamivel korábban is. Alkohollal sem óvatoskodtam, kevertem mindent mindennel, bár azt azért mindig tudtam, mikor kell leállni, és sosem kellett részegen összeszedni valahonnan. És ezek ellenére nem dugtam fűvel-fával, de még csak nem is álltam le smárolni minden szembe jövő sráccal. Attól még, hogy vannak, akik tényleg így nyomják, nem jelenti azt, hogy minden lány ilyen. Drogozni sem drogoztam soha, pedig lett volna rá alkalmam rengetegszer, akár ingyen is.

Emellett végig kitűnő tanuló voltam, jelenleg orvostanhallgató vagyok, szóval nem érzem úgy, hogy ennyitől elzüllöttem volna. Kell az embernek egy kis szórakozás az életébe. Van, akinek ehhez szüksége van néha bulizásra és alkoholra is, van, akinek nincs. Egyikkel sincs semmi gond. 16 évesen meg már bőven nem lesz semmi baja, ha iszik valamennyit mértékkel.

2017. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értem, miért ilyen nagy gond a bulizás. 16 évesen kezdtem el járni. 18 éves koromig szűz voltam. És persze akkor sem egy buliban vagy egy wc-ben történt meg :D Szóval, akinek ilyen fogalmai vannak a bulikról, az vagy fura helyekre jár, vagy fura ismerősei vannak, akik ilyenek. Vagy még sose járt buliban, csak dumál össze-vissza. És persze nem is mindenki iszik, pláne nem részeg.

A lányomat elengedném, de nem túl gyakran, mivel ne erről szóljon azért minden. Annak nem örülnék, ha inna. Először inkább otthon, családi ünnepeken igyon, hogy lássuk, hogy milyen hatással van rá. Meg persze neki is jobb, ha otthon derül ki, hogy rosszul lesz tőle, nem olyan helyen, ahol kihasználhatják.

2017. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Most lehet, hogy én vagyok szabadszellemű, de ha nem engedem meg neki, akkor is megoldaná, ha nagyon akarná.

Szóval jobb, ha tudok róla, hogy mikor, hova megy, hogyha mégis valami gáz lenne.

Gyakoriságról... hát tanuljon azért rendesen.

Meg ha rossz társaságba kerül, és teljesen megváltozik rossz irányba, akkor azt persze nem nézném jó szemmel.

2017. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%
De persze elmondanám neki, hogy mire figyeljen, stb, szóval nem engedném el óvaintés nélkül. Meg haza ne egyedül járjon, ha lehet, meg a ruházatára figyeljen, mert nem könnyű 16cm-es magassarkúban futni, ha gáz van.
2017. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
9%
15 , te vagy a szülő , ne légy már papucs.. hogy oldaná már meg? szobafogság és kész ha engedetlen...
2017. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
89%

Én 16 voltam amikor először elengedtek házibuliba.Voltak barátok de akadtak ismeretlen arcok is.

Fontosnak tartom, hogy egy olyan barátjával menjem akiben te is és a lányod is megbízík.

Az alkoholfogyasztassal szerintem nincs probléma, amennyiben ismeri a mérteket.

Tisztában kell lennie azzal ha barmi gáz van nem a havert hívjuk hanem anyát, még akkor is, ha nagyon "gáz" a szitu.

A kimaradással lehet alkudozni.Vedd figyelembe hogy ő meddig szeretne maradni és ha azt te későnek érzed akkor módodítsd.

Éreznie kell azt, hogy teljesen megbízol benne.Ettől kicsit felelőség teljesebb lesz és jobban odafigyel.

De csak akkor engedd el ha tényleg megbízol benne!

Nálunk ez így megy most is.

Soha nem volt semmilyen komolyabb probléma ami miatt a szüleim elveszítették volna a bizalmukat irántam.

2017. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%
"15 , te vagy a szülő , ne légy már papucs.. hogy oldaná már meg? szobafogság és kész ha engedetlen..." - hahaha, erről boldogult ifjúkorom azon élménye jut eszembe, amikor az erkélyen át szöktettem el éjszakára a "szobafogságra ítélt" aktuális barátnőmet:)))
2017. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
5%

19 éves lány vagyok, sosem vágytam bulizni. Undorodom attól, hogy a velem egykorúak (és sajnos egyre inkább a fiatalabbak) azt hiszik, hogy csak úgy lehet jól érezni magunkat, ha magunkba döntünk három üveg piát, meg egymásnak adogatjuk a füves cigit. A szalagavató utáni bulira lehet elmegyek, mert mégiscsak egyszer vagyok végzős, de már előre tudom, hogy mi lesz. Én nem iszok, mindenki más igen. Én velük ellentétben emlékezni akarok mindenre, bár azt jó lenne elfelejteni, hogy mindenki részeg volt körülöttem...


Ha majd lesz gyerekem, biztos nem engedem el őt 18 éves koránál előbb. Akkor sem, ha fiú lesz, mert utána nem akarom azt hallani, hogy "anyu, felcsináltam egy lányt, mert részegen nem húztam fel a gumit." Abba meg bele sem akarok gondolni, hogy a lányommal történne valami hasonló. Amikor már felnőtt, az ő felelőssége, hogy mit csinál. De addig is úgy fogom nevelni őt, hogy nem a pia adja meg a boldogságot és legyen felelős az életéért, tudja, hogy mindennek következménye van, amit csinál.


Egy korábbi kérdéshez írtam ugyanezt, teljesen a témába vág.

2017. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!