Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a 16 éves lányotoknak...

Ti a 16 éves lányotoknak mennyi bulizást, alkoholt engednétek?

Figyelt kérdés
És meddig engednétek el, milyen gyakran?

2017. szept. 22. 17:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
7%

Egy pozitiv ertekek es normak szerint nevelt gyerek keruli az alkoholt De ebben a szulok peldamutatasanak is helye van

Mi nem iszunk max szilveszter koccintunk es csodak csodaja egyik gyerekunk sem iszik egy cseppet sem se unnepnap se maskor Es se 18 alatt se folott nem alkoholizalnak.

Az alkohol fogyasztas kamaszkorban kesobbi alkoholizmus eselyet noveli ill igazi balkan szokas nem eppen magasabb korokben

2017. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
79%
#21, az élvezeti cikkek azért vannak, hogy élvezzük őket, éljünk velük. Ami elkerülendő, az függőség, a visszaélés-szerű használat. Persze valaki dönthet úgy, hogy abszolút nem él vele, de ez privát magánügy.
2017. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
68%
Szamomra meglepo, hogy ennyien ilyen komolyan elitelik az ilyen korban valo bulizast. 15 eves lany vagyok es rendszeresen jarok bulizni, ami azt jelenti, hogy nagyjabol 2 hetente, sot nyaron gyakrabban. Igen szoktunk inni is es igen volt mar olyan, hogy valamelyikunk tobbet ivott a kelletenel. Hozzatennem, hogy tulzas nelkul az orszag egyik legjobb kozepiskolajaba jarok, es leggyakrabban az osztalytarsaimmal megyunk bulizni. Legtobbszor olyan 11 oraig maradunk, de alkalmankent hajnalig is el vagyunk engedve. A szuleim mindig tudjak hol vagyok, azt is hogy ilyenkor iszunk. Nem tiltjak, megbiznak bennem. Ahol pedig en lakom nalam fiatalabbak is rendszeresen jarnak bulizni, ezert sem ertem a rengeteg olyan embert aki azon fenn akad, hogy egy 16 eves mar szeretne bulizni, esetleg inni is.
2017. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%

Az én lányom jobban bírta 16 évesen a vodkát mint én amikor hetente együtt elmentünk bulizni :-)

Egyikünk se renszeres bulizós egyébként. Illetve már én nem vagyok az, ő igen. Nyugodtan rábízom, már 19 éves és mindig tudott magára vigyázni.

2017. szept. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
27%

Havonta 1x bulizás, normális barátnőjével/barátnőivel, alkoholt meg hetente 1x mondjuk vörös bort colával. De csak pár kispohárral :D

Én 14 vagyok és szoktam a barátnőmmel meg anyukájával olykor-olykor inni vörös bort colával,4-5 kispohárral :D ♥

2017. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Most mar ertem miert van eu szinten vezeto orszagok kozott magyarorszag az alkoholizmusban

Tizeneves korai alkoholfogyasztas Egyenes ut a kesobbi alkoholizmushoz

2017. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
70%
van oylan európai ország ahol 16 évtől léegális a pia, mégsem ők az elsők.. erről ennyit. erről ennyit.
2017. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
78%
#26, ez zöldség... nekünk is megvolt gimiben (16-18) a törzshelyünk, ettől még senki se lett alkoholista a csapatból. Őszintén sajnálom egyébként a mai gyerekeket, jóval kevesebb szabadságuk van, mint nekünk volt 30 éve, és sokkal több elvárást támasztanak velük szemben.
2017. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Az alkoholizmus az életkörülményekkel függ össze, nem azzal, ki mennyit bulizik és iszik 15-25 éves korában.

Európában az öngyilkosságok száma is a 2. legmagasabb Magyarországon. A nehéz megélhetés és/vagy családi, magánéleti problémák, esetleg régi traumák, stb. miatt lesz egy ember az alkohol rabja.

Több értelmes, dolgozó, egyetemet végzett felnőttet is ismerek, akik rengeteget buliztak és ittak fiatalkorukban,

2017. dec. 7. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!