Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szorongok az iskola miatt mit...

Szorongok az iskola miatt mit csináljak?

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok. Gimibe jarok , jo tanulo vagyok , ket negyes tobbi otos. Mar elso osztalyban is nagyon szorongtam az iskolaba , de idovel enyhult , de nem mult el 8.-ra se teljesen akkor is nagyon izgultam a dolgozatoktol es emlekszem hogy amikor ev vegen 4es 5-os kozott voltam hatodikban matekbol es a tanar dolgozatot iratott hogy eldontse hanyast kapjak en annyira rosszul lettem , vagyis annyira nem birtam volna elviselni ha negyes lettem volna hogy azt mondtam rosszul vagyok es hazamentem de igazabol az idegessegtol tenyleg kesz voltam. Kozepiskolara a szorongas felerosodott. A kisvarosunkban levo altalanos iskolaban voltak barataim mert kisvaros es mindenki ismer mindenkit szoval 8.-ra mar annyira osszejott a csapat hogy meg ma is osszejarunk.Viszont kozepiskolaba a teljesitmenykenyszerem melle meg tarsult az is hogy nem ismerek senkit, es az osztalytarsak nagyon bunkok , nagykepuek.Ezert ugy dontottunk hogy iskolat valtok, hatha attol jobb lesz. Sajnos nem igy lett, itt nagyon sok az elvaras , megfeszitik az embert . Nagyon rosszul jarnak oda buszok, reggel nagyon koran kelek keson jovok es meg tanulas , alig van idom valamire , az osztalytarsaim az agyamra mennek, szo szerint streberek, maximalistak, ami engem nagyon feszultte tesz. Sokszor otthon ramjon a ketsegbeeses , szorongas nemtudom mitevo legyek, nem akarok igy elni.

Van otletetek? mert az is megfordult mar a fejembe hogy ha 16 leszek otthagyom az Iskolat a fenebe, csess*zek meg a rendszeruket engem nem keszitenek ki. De azert nem utcaseprokent akarom vegezni. Szoval abba gondolkodtam meg hogy esetleg valami alternativ iskola, vagy magantanulo vagy nemtudom .. A választ nagyon köszönöm



2017. szept. 25. 20:30
 1/8 anonim válasza:
48%

Még azt tudom ajánlani esetleg, hogy ha megteheted, keress egy olyan országot, ahol jókat mondanak a tanítási rendszerről, és valami cserediák programmal utazz ki. Engem is eléggé stresszessé tesz az iskola, bár (abból amit leírtál) azért nem annyira, mint téged.. Ha nem lennének a kutyáim, már biztos kiutaztam volna tanulni valahova:D Úgy nyelvet is hamarabb megtanulnék és nem szívnék az "ország egyik legjobb" kéttannyelvűjében a semmiért, mert ténylegesen úgyis csak külföldön tanul meg az ember egy nyelvet.


17/L

2017. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%

Nem biztos, hogy a magántanulás, vagy az újabb iskolaváltás ezen segíteni tud, mert az életed során ezekkel a teljesítménybeli helyzetekkel újra és újra szembe fogsz találkozni (elsősorban munkavállalóként) és csak úgy fogsz tudni ezeken átsiklani, ha megbarátkozol a gondolattal, hogy senki sem tökéletes.

Én úgy gondolom, hogy nagyon fontos átélned ezeket a kellemetlen pillanatokat. Nekem is voltak ilyen pillanataim. Engem pl. több osztálytársam is elég durván inzultált fizikailag és verbálisan egyaránt (mind általánosban, mind középsuliban)... aztán ahogy teltek az évek, szép lassan kihullottak az osztályból. Persze addig nagyon szar volt, de a zene, a kikapcsolódás, a horgászat, a rajzolás, a munka, vagyis a "elmerülés" valamilyen tevékenységben nagyon sokat segített abban, hogy ezeket feldolgozzam és elfelejtsem úgy, hogy már nem rágódok rajta. (Akárcsak a teljesítménykényszeres időszakokon)


Egy kis bölcsesség az Oldboy-ból:

"Mindegy, hogy homokszem vagy kőszikla, a vízben ugyanúgy elsüllyed."

2017. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Sok éve hasonló problémám volt. Másik iskolába kerültem, utána minden rendben volt.

Keress másik iskolát. Országon belül is lehet jó iskolát találni. Ha teheted azonban hallgass az előttem szólóra

2017. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szija! El tudom képzelni a helyzeted hiszen sokat hallottam már eféle problémákról. Ha nem is másik ország de legalább másik iskola amit te választasz és alaposan utána nézel az adott sulinak esetleg másokat is megkérdezhetsz. Ha ez sem alternatíva akkor ott vannak a "filléres" megoldások. Ha van valami hobbid akkor a hétköznap suli után vagy hogyha nincs idő a hétvégén szentelj neki időt. Ugyanez a sporttal is. Vagy hallgass zenét. Engem az is kikapcsol. Másik megoldás. Nem tudom milyen helyen laktok és hogy a szüleid mennyire toleránsak ezügyben de az ilyen helyzetekben egy kiskedvenc nagyon sokat segít... Egy kutyus vagy cicus tengerimalac hörcsög gyík akármi. Nagyon sokat segítenek és a hangulatodat is feldobják. Az sem utolsó itt hogy egy kicsit kirángatnak a szürke hétköznapokból. És végül talán még a jóga az a abszolút relax állapotot idéz elő csökkenti a stresszt és a szorongást is. Ha csoportfoglalkozásra mész akkor talán még barátokat is szerzel ami megint csak egy jó dolog. Látod? Annyi annyi megoldás van. Nem? A tanulás meg hát.... Ebben a rendszerben élünk mindenkinek rengeteget kell tanulni nem? Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a továbbiakhoz. További szép hetet. ☺️😉
2017. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak te vagy ebben a problemaval.

Nekem sportot ajanlottak az iskolai stressz elkerulese erdekeben, es nagyon sokat segitett. Probald ki, 30 perc kocogas/futas mennyire eltereli a gondolatod errol.

Igyal tanulas elott ilyen zoldteakat, nyugtato hataskent.

Mindenki keresztulmegy ezen a szr iskolanak nevezett dolgon, ne sirj, tedd a dolgod. A sikeres emberek sem csettintesre lettek azok, mindennek az alapja a kemeny munka. Gondolom okos lehetsz es jo suliba jarhatsz, ha tele van steberekkel... Probalj meg nem torodni veluk. Ismerosom azon az alapon jar be suliba, hogy “tanulni jottem, nem baratkozni”.

2017. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

"osztalytarsaim az agyamra mennek, szo szerint streberek, maximalistak"

Magadról meg azt írod, hogy teljesítménykényszeres vagy.

Lehet, hogy ezen is el kéne gondolkozni...


Egyébként megértem a problémád, sajnos a lányom pont ilyen. Majd' megszakadok, hogy kirángassam ebből a f.ságból és rájöjjön, hogy nem a világvége a 4-es matek.

Szüleid nem segítenek?

2017. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik iskolában lehetnek rosszindulatú osztálytársak. Sőt később a munkahelyen is. Én azt javaslom neked, hogy ne válts iskolát, hanem tekints erre úgy, mint egy fejlődési lehetőségre. Inkább tanuld meg kezelni a helyzetet, ne foglalkozz az olyan emberekkel. Nem miattunk jársz iskolába, hogy nekik megfelelj, hanem tanulni akarsz. Koncentrálj erre. Olyan helyzeteket élsz át, ami a komfortzónádon kívül van. De csak akkor tudsz fejlődni, ha kilépsz a komfortzónából. Később pedig visszaemlékezve nem fogod érteni, hogy miért féltél ettől a helyzettől. :)


Ahogy mások is írták, ha van időd sportolj.

A középiskolás osztálytársaim elvették az én önbizalmam is, nem éreztem jól magam az osztályban. Gondolhatod mennyire rettegtem ezek után, amikor az egyetemen ki kellett állnom a csoport elé prezentálni.

De úgy fogtam ezt fel, hogy ez nem olyan dolog, amin nem lehet változtatni. Nekem sokat segített a napi meditáció. Ha van kérdésed erről, akkor írj nekem nyugodtan.Nagyon nyugodttá, kiegyensúlyozottá tett. Nem menekültem el a számomra kellemetlen szituációktól sem, hogy hozzá szokjak, és később könnyedén vegyem őket.

2017. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg az iskolapszichológust és mondd el neki, ő tud leginkább segíteni, mert szakértő is, meg a sulit is ismeri.
2017. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!