Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan szorongok és semmihez nincs kedvem?

Figyelt kérdés
Nem tudom már, kivel beszéljek erről. Mindig is hajlamosabb voltam a szorongásra, de az utóbbi időben egyre rosszabbul érzem magam. Szinte mindig a szobámban vagyok és csak zenét hallgatok, gépezek vagy olvasok. Nincs kedvem kimozdulni, bulizni menni, új emberekkel találkozni, sőt, ez egyenesen megrémisztene, mert félős vagyok, ha idegenekkel kell ismerkednem. Úgy érzem, nincsen életkedvem, folyton fáradt vagyok, a tanulásra is alig tudok már koncentrálni és nem vagyok elégedett a jegyeimmel mostanában, pedig mindig is jó tanuló voltam. De most már egyszerűen nincs rá energiám és mindig csak halogatom. Olyan dolgok sem dobnak már fel, amiket régen szerettem. A suliban is rosszul érzem magam. Félek bemenni és mindentől, ami ott történhet, pedig tudom, hogy nincs mitől. Félek, hogy valami rosszat csinálok és kinevetnek, kibeszélnek, félek, hogy csalódnak bennem vagy rossz jegyet kapok. Minden nap gyomorgörcsöm van, erősen izzad a tenyerem, néha szúr a mellkasom, remegek, nyugtalan vagyok, erősen ver a szívem. Már attól is bepánikolok, ha például felelnem kell, vagy akár csak valamit felolvasni a többiek előtt. Mostanában sokat hiányoztam a suliból, többször volt, hogy betegséget imitáltam, csak hogy ne kelljen bemennem vagy egyszerűen nem mentem be. Egyszerűen nem bírom már elviselni a szorongást. Ezt máshol is átélem, de legerősebben az iskolában jelentkezik. Nem tudom mit csináljak, kifordultam magamból. Ez meggátol mindenben, így nem tudok új ismerősöket, vagy barátot szerezni, mert visszahúzódó és félénk vagyok. Mit lehet tenni, mi lehet a bajom? Olvastam a generalizált szorongásról és annak tüneteiről és szinte mindegyik igaz volt rám. Úgy érzem, eluralkodik rajtam ez, már az egyszerű dolgokat is stresszként, teherként élem meg. Menjek orvoshoz vagy pszichológushoz? A szüleimnek még nem mertem ezt elmondani, félek, hogy nem vennének komolyan, azt gondolnák, hogy csak beképzelem magamnak, esetleg aggódnának. Bocsánat, hogy hosszú voltam és köszönöm, ha valaki segít. 18/L

2016. ápr. 2. 21:54
 1/4 ankap1975 ***** válasza:
43%

Amit leírsz, abban benne van valamennyi szociális szorongás / fóbia is. Ez ellen lehet tenni.

Pszichológushoz menj el mindenképp.

Nézz be ide: [link]

Itt van egy jó könyv fordítás alatt. Azt érdemes elolvasnod.

2016. ápr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom sajnos. :(
2016. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem először tegyél egy kísérletet a szüleidnél.

Ha ezt így elmondod nekik is ahogy itt leírtad,akkor komolyan kell,hogy vegyék a problémádat.

Én egy jó pszichiátert javasolnék.Mert szükség esetén ők gyógyszert is írhatnak fel.

Már pedig a tüneteidet olvasva könnyen elképzelhető,hogy nem ártana.

F40+

2016. máj. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
szedj nyugtatót
2016. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!