Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisgyermek koromtól szorongok....

Kisgyermek koromtól szorongok. Valaki volt már így vagy ért hozzá?

Figyelt kérdés
Nem azt kérem, hogy gyógyítsatok meg!!! Csak aki volt így és megmaradt felnőtt korára is.Az van, ahogy visszaemlékszem.Mindig féltem az ovodába menni év elején majd ez lassan elmúlt, utána iskolába ez már kicsit nehezebb volt, de úgy emlékszem a 2. Osztály első napján majdnem sírtam is. Ilyen kis visszahúzódó gyerek voltam, nem sokat beszéltem főleg nem magamtól. Aztán emlékszem arra is mikor nagymamámnál nyaraltunk ott meg bepisiltem mindig. Itthon is, de itthon nagyon ritkán, persze álmomba(azt olvastam valahol, hogy ez is szorongás) aztán így teltek el az iskolás éveim. Ha megszoktam egy környezetet akkor jó, volt de abból is csak azokkal beszélgettem akik oda jöttek hozzám én magamtól nem mentem senkihez. Első barátnőm 17 éves koromban volt, de az is úgy hogy egy sulidisco volt és előtte elég szépen iszogattunk. Aztán kiderült hogy ő egy másik suliba jár, de haverom osztály társa, ő hozott össze minket! Először nem is mertem beszélgetni vele max ha megittam vagy 2 sört és csak utána, de ez sem tartott sokáig 2 év volt. Közben volt egy öngyilkossági kisérletem. Utána pszichiátria-gyógyszerek. Csak hogy én nem mentem vissza mivel én azt hittem, hogy nem vagyok beteg.Lenne mit bőven írnom még, de a leírtak alapján én szorongtam teljesen kisgyermek korom óta? Tudom,elmegyek orvoshoz és elmondja, hogy mi a bajom! Fogok is Márciusban! Volt már valaki így? Vagy tud valaki erről valami értelmeset mondani? 26 F

2017. jan. 27. 15:07
 1/1 anonim válasza:

Szia. Nem vagy egyedül. Az én első emlékem a szorongásról egy óvodai kirándulás.. Nagyon sok rossz élményem, tapasztalatom van a félelemmel kapcsolatban. Introvertált ember vagyok, nagyon nehezen teremtek kapcsolatot más emberekkel.. Nekem emellett sok más pszichés problémám van még sajnos..

Ami szerintem fontos, hogy konzultálj egy szakemberrel,

de a legfontosabb a saját akaraterőd, csak akkor leszel jobban, ha Te is igazán akarod, és teszel is érte. Kutass a témában, tanulj róla. Keress és próbálj ki technikákat a szorongás oldására vagy alakítsd ki a sajátodat.

Foglalkozz minél többet olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek legyen az hobbi vagy sport, bármi.

Nekem a legtöbb napom harc, az életem egy "hullámvasút" de nem adom fel és keresem a megoldást, mert igenis sikerülhet haladni. Sulikat végeztem, dolgozok, jegyes vagyok, önálló háztartásban élek, elkezdtem sportolni és dolgozok a további céljaimon.. "Röviden" ennyi. Akarj, harcolj, remélj, és tegyél érte!

2017. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!