Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem birom a csaladommal, mit...

Nem birom a csaladommal, mit kene tennem?

Figyelt kérdés

Nos,Sziasztok en segitseget szeretnek kerni a csaladom miatt..

Kezdjuk apukammal aki nagyon anno meg osszejott anyukam testverevel ezert sokat voltunk anyaotthonban de nem tartom vele a kapcsolatom szoval o sem tudna segiteni..

Van egy batyam,aki szamtalanszor bantalmazott(mar egy honapja nem tortent semmi ilyen csak max erosebben meglokott),de azert folyton idegbeteg agressziv es az vab amit o akar.. (19eves.)

Anyam,nos o se osztalypenzt nem fizet,soha nem vesz nekem egy ruha darabot sem (ezt ugy kell erteni h kb az utolso 5evben mikulasra kaptam egyfelsot es ennyi),ennivalo es innivalo nelkul kuld el suliban mindig ami azt jelenti reggeltol fel4ig semmit sem eszek.(Penzt sem ad ra mert sajnalja)

Ugy beszel velem mint egy kutyaval (Ez alatt nem tullozok)

Nevelo apam van de o folyton fuvezik es ha ugy er haza megy a kiabalas stb..

Van penz,ezert nem is ertem.A nagyjat..csak magara kolti..(fodrasz stb)

Lany vagyok es most toltottem be a 16ot..

De nem birok itthon lenni

Szerintetek mit kellene tennem?



2017. szept. 27. 07:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja es rokonok nincsenek😐
2017. szept. 27. 07:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogod magad és.... Mit is? Semmit.

Hasalj neki a könyveknek, hogy normális munkahelyed legyen. Addig keress diákmunkát, kártyára kapod a pénzt, senkinek nem mondod el a pin kódot, és tudsz magadnak venni kaját, ruhát. Az se hátrány, hogy suli végére lesz már tapasztalatod.

Reggel korán felkelsz, pakolsz el magadnak kaját. Csak van otthon egy szelet kenyér meg egy kis vaj, párizsi, stb. Eszel otthon indulás előtt, meg raksz el valamit.

Két évet kibírsz, mert muszáj. Se gyermekotthonban se egy épp aktuális kannál nem lenne jobb. Suli végén két dolog lehet. Vagy továbbtanulsz és kész kollégiumba, mellette diákmunkázol. Vagy nézel olyan melót, ahol van munkásszálló, esetleg bérelsz egy szobát, és fenn tudod magad tartani.


Tudom, hogy ez most neked nem úgy tűnik, de két év nem olyan sok. Ezért a pár hónapért ne tedd tönkre évekre a jövőd azzal, hogy ész nélkül menekülsz. Mindegy, csak el onnan, rosszabb úgyse lehet. De, de lehet rosszabb, sokkal rosszabb is. Egy kiszolgáltatott 16 éves lány millió sokkal rosszabb helyzetbe kerülhet.

Találd ki, hogy merre tovább, mihez kezdesz, hogy és miből tudsz elköltözni 18 évesen, és kezdj el tenni érte!

2017. szept. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Orvosira jarok szoval amit leirtal tervben van, csak nehez,es igen a huto ures..se kenyer se semmi.

Meg hat azert szerintem lelkileg es nehez nem csak fizikailag.

De orulok,hogy vegul is "megerositetted" a gondolatom egy reszet😊

2017. szept. 27. 08:30
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Jujjj, de kamu!


Orvosira jársz 16 évesen? Azt hogy?! :D

2017. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egeszsegugy amihez csatlakozik majd az orvosi de erre keszulunk fel:)
2017. szept. 27. 08:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium, később nővérszálló, és mellette diákmunka. Esetleg idős nénikre figyelni, segíteni gondozni. Sok szempontból egyszerűbb, mint bébiszittelni.

Nagytakarítást, ablakmosást vállalni, stb.

Az se rossz ötlet, ha beszélsz az osztályfőnökkel: van-e lehetőség koleszra, kórházi munkára a suli mellett, pl. hétvégén. Addig se vagy otthon.

Szórólap osztás, szupermarketben kóstoltatás, animátor játszóházban, stb.

Ilyenkor érdemes lecsapni a jobb munkákra, amikor mindenki a sulikezdésre koncentrál még.

2017. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Akkor nem orvosira jársz, csak simán egészségügyi szakközépbe esetleg gimibe.

Amúgy jobbulást!

Gondolom beteg vagy, azért tudsz most netezni.

2017. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem orvosi:D

Koszonom a valaszokat!:)

Es igen osszeszettem valami nyavajat..😐

2017. szept. 27. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Belenyúlsz anyád tárcájába, és kiveszed. Úgyis azt hiszik majd, hogy a köcsög bátyád, vagy a füves apád volt. Ha ennyire nyomorék anyád van, hogy az alapvető dolgokat nem biztosítja neked akkor ne legyen bűntudatod.
2017. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Na jó Piroska, ebbül elég legyen de mánazonnal!! Hazamegyek beszélünk erről és a gépet felejcsd ell!!! Bátyádnak ha elmondom lesz még nyavaja te lány!!!

Megtanulod mijaza a jómodor!!!!!!

2017. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!