Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor van joga beleszólni az...

Mikor van joga beleszólni az új párnak abba, hogy valaki mennyi gyerektartást fizet?

Figyelt kérdés
Összeköltözés, eljegyzés, házasság, közös gyerek után?
2017. szept. 27. 08:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/117 anonim ***** válasza:
21%

Hogy az anyakönyvvezető mit hablatyol, az egy dolog... a feltett kérdés úgy hangzik, hogy "Kijelenti-e XY, hogy az itt megjelent YZ-vel házasságot köt?" És erre kell igent, vagy nemet mondani. Nem tudok róla, hogy ez változott volna... ettől persze elmesélhetik előtte vagy utána a Piroska és a farkast is akár:)

Tudod, nagyon jól hangzik az - és szinte minden más esetben egyet is értek vele - hogy a problémákat megoldani kell, nem elfutni.

A "minden más eseteknek" a közös jellemzőjük az, hogy LÉTEZIK megoldásuk egyáltalán.

Ennek meg nem, itt minden felesleges időhúzás csak növeli a feszültséget, ami egyetlen szereplőnek se jó.

Megint csak tapasztalat. Neverending sztori, ami mindig úgy kezdődik, "de a gyerekek már léteznek, és" és úgy ér véget, hogy az emberfia nem azt tudja meg, hogy mitől lesz neki jobb a családjában, hanem azt, hogy mitől lesz még rosszabb.

(szerintem meg párkapcsolati szempontból az a sérült, aki a gyereket a párja elé helyezi, de ez a saját véleményem)

2017. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/117 anonim ***** válasza:
63%

"szerintem meg párkapcsolati szempontból az a sérült, aki a gyereket a párja elé helyezi, de ez a saját véleményem"


már ezerszer kifejtetted ezt - látjuk, hogy valami hatalmas seb van benned ezen a téren.

Nem fogjuk tudni meggyógyítani.


Egy dolog: "párkapcsolati szempontból" - és?

miért kell egy nevelés alatt álló gyereket kitenni ennek a szempontnak? neki az a jó, ha együtt marad apa-anya- szeretet hatja át az ő kapcsolatukat és szeretettel nevelik fel őt.

Minden más törés.

(te is otthagytad a kiskölköd, mert "elhanyagolt az anya"? esetleg téged is már elhanyagolt kiskölök korodban az anya-apa? Jobbulást - a hibás körökből ki kell szállni, és felelősségteljesen gondolkodva cselekedni, nem ismételni a régi hibákat. Nehéz embernek lenni.)


Mi itt nem fogjuk ezt látni, hogy kinek a hibája miatt történt ez: otthagyta a kicsi családot az apa.

Valamennyire tűrni illene a szülés után a szex háttérbe szorulását, de nem biztos, hogy ez volt a baj.

-------

Mindenesetre a kérdést már százszor megválaszolták: az apa annyit fizet, amit jónak lát - hisz felnőtt felelősségteljes ember - nem kell ezt egy ebből a szempontból kívülállónak megmondani neki...

2017. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/117 anonim ***** válasza:
35%

"már ezerszer kifejtetted ezt - látjuk, hogy valami hatalmas seb van benned ezen a téren.

Nem fogjuk tudni meggyógyítani." :)))

Köszönöm, nem is élnék vele, én relatív teljesen jól érzem magam a saját bőrömben manapság... tudod, mióta megszabadultam a "szerető családtól", azóta egyre jobban:))) És halkan jelzem, én azért már 1-2 emberen tudtam segíteni...

"miért kell egy nevelés alatt álló gyereket kitenni ennek a szempontnak? neki az a jó, ha együtt marad apa-anya- szeretet hatja át az ő kapcsolatukat és szeretettel nevelik fel őt." - ezzel nem vitatkozom, ez igaz. Csak épp ez az, amire egy ilyen helyzetben az esély NULLA. Lehet húzni az időt, meg próbálkozni, de csak rosszabb lesz tőle. Tudod, ha az embernek nem kell gyerek, az azt jelenti, hogy nem kell, és az igazi felelőtlenek, az igazi kártevők a "majd, ha a karjában tartja, majd úgyis..." hazugok.

Légy őszinte: te se tudod valójában ennek a helyzetnek a megoldását. Nyilván nem, mert nincs neki, lévén azonos erejű érdekek ütköznek.


"

Mi itt nem fogjuk ezt látni, hogy kinek a hibája miatt történt ez: otthagyta a kicsi családot az apa.

Valamennyire tűrni illene a szülés után a szex háttérbe szorulását, de nem biztos, hogy ez volt a baj." - egyáltalán miért gondolod, hogy a szex körül forog a világ??? Ilyenkor tán 10%-ban a szex a fő gond a férfi számára, 90%-ban meg a nő általános hozzáállása, aminek a szex csak egy szelete. A szex hiánya nem ritkán csak leképezése annak, ami a felek között történik...

2017. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/117 anonim ***** válasza:
39%

"Az ember azért tartozik felelősséggel, amit a körülmények ismeretében önként vállal... és ebben itt a pont. "


Jelen esetben pontosan ez történt.


Az elvárásokkal kapcsolatos eszmefuttatásodról meg annyit, hogy felnőttkorú ember már a párválasztáskor el bírja dönteni, hogy apa/anyapótlék kell neki, akinek az érzelmeiben kizárólagosságot élvez, vagy társ, akivel új élet(ek)et hoznak létre, és ez nem elvesz, hanem hozzáad az egymás iránti érzelmeikhez.:-) Annyit kapsz, amennyit adni tudsz, neked csak anyapótlék jár, nem egy igazi nő.

2017. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/117 anonim ***** válasza:
34%

"Jelen esetben pontosan ez történt." - ugyan explicit módon ez nem derül ki (Kérdezőőőőő!!!) de nem tartom túl valószínűnek, ha ugyanis az történt volna, hogy a nő megkérdezi a férfit, hogy akar-e KÉT gyereket, és a férfi szabad elhatározásából igent mond erre, akkor nagyon csekély a valószínűsége, hogy a szülés után fél évvel már külön lennének, ezt beláthatod.

Az eszmefuttatásod meg arról, hogy "nekem mi jár" több mint bájos. Köszönettel megvan a párom, valszeg pont olyan, amilyen valójában"járt nekem":).

2017. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/117 anonim ***** válasza:
75%
A férj rábólintott a gyerekre. Innentől kezdve egy csomó minden benne van a pakliban: hogy ikrek születnek, vagy beteg gyerek, vagy akármi. Felnőtt ember ebnek tudatában bólint rá.
2017. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/117 anonim ***** válasza:
71%
Ha jól értem, a párod 300-at keres. Akkor marad még 180. Sokan örülnének ennyi fizetésnek még így is. Ha nem akart gyereket és lett kettő, valószínűleg ezután sem akar. Vigyázz, nehogy úgy járj, mint az ikrek anyja!
2017. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!