Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koteles vagyok e a 13 eves...

Koteles vagyok e a 13 eves gyerekemet odaadni az apjanak, ha 9 eve nem latta, sosem kereste, most meg kitalalta, hogy jon erte?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 02:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
A láthatást se kell biztosítani. Ha valaki 9 évig nem néz a gyereke felé, arról azt tartja a bíróság, hogy akadályozza a gyermek egészséges lelki fejlődését és megvonják a láthatási jogot.
2017. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok jogász, csak egy anya és biztos nem adnám neki oda.

Ő menjen a bíróságra és ott mesélje el, hogy miért nem érdekelte a gyereke a legérzékenyebb korban, aztán majd meglátjuk. Az idő közben is megy, a gyerek majd eldönti, hogy akarja a kapcsolatot vagy sem.

2017. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem, az apja látogassa meg nálatok.


Ennyi. De ha én lennék a gyerek, őszintén szólva pont leszarnám, hogy jön-e, mert miről beszélgessek vele. Hagyjuk már, nevetséges.

2017. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megy mindenkinek a kis zöld :) Teljesen nyilvánvaló, hogy nem érdeklia gyerek sajnos. a gyerektartás miatt folyamatosan pereskedünk, már börtönben is ült, de ennek ellenére sem fizet. Kb egy hónappal ezelőtt újra feljelentettem. Közben a férjem, aki kicsi kora óta sajátjaként neveli a kislányt, felajánlotta, hogy szívesen örökbe is fogadná. Az apja simán le is mondott róla. De valamelyik nap megkapta a rendőrségi kihallgatásra az idézést, és ezen kiakadt, ezért most bosszút áll és azért találta ki ezt a láthatás dolgot. Na meg feltűnt a színen egy új barátnő, aki most majdénmegmentelekdrágám üzemmódba rakta magát és okoskodik.
2017. szept. 29. 10:22
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

"De valamelyik nap megkapta a rendőrségi kihallgatásra az idézést, és ezen kiakadt, ezért most bosszút áll és azért találta ki ezt a láthatás dolgot"


Na látod, pont ezért írtam a nyilvános helyet: ugyanis ha beengeded a lakásba, ott fennáll a lehetősége, hogy bánthat is Titeket (azt a rendőrök vagy kiérnek időben, vagy nem), de ha nyilvános helyen vagytok, pl. bevásárlóközpont, akkor max kiabálni fog idegességében, de bántalmazni aligha, hiszen ott tele van minden kamerával. (9,10 vagyok)

2017. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
attól azért nem félek, itthon lesz a férjem is :)
2017. szept. 29. 11:40
 17/26 anonim ***** válasza:
73%
Azt írod, lemondott a gyerekről. Ha az így van, jogilag sincs semmi köze hozzá, ennyi erővel a szomszédban lakó gyereket is el akarhatná vinni.
2017. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Még csak szóban mondott le, de ideges lett, mert kapott egy idézést a rendőrségtől, hogy miért nem fizeti a gyerektartást. És most bosszút áll...
2017. szept. 29. 12:59
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Lemondani nem lehet a gyerekről, csak ha egyúttal örökbe is adja. Ha a párod valóban örökbe kívánja fogadni a gyereket, akkor el lehet mondani apukanak, hogy onnantól a tartasdijat se kell fizetnie. Ha o hajlandó aláírni a nyilatkozatot, akkor te visszavonod a feljelentést
2017. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Igen, itt tartottunk... most kellett volna menni a gyámügyre aláírni a papírokat, de közben őt behívták a rendőrségre. Én meg addig nem vonom vissza, amíg a papírok nincsenek aláírva.
2017. szept. 29. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!