Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya szülés után azonnal...

Ha az anya szülés után azonnal lemond a gyermekéröl az apa nevelheti e atörvény tudta nélkül? Vagy 18 hetes koráig milyen indokkal veszik el a gyereket?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hoyg a saját gyerekemet neveljem, nem kell semmit bizonítanom, csak annyit, hogy az én gyerekem. Hajléktalanok is nevelnek gyereket, ha a gyarekneveléshaz lakást vagy munkahelyet kellene bizonyítani, a fél ország árva lenne.
2010. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Te adhatod örökbe. Ha nem mondassz le róla, nem veheti el senki. Hacsak nem ütöd, éhezteteted stb. akkor is eljárás kell hozzá. Csak legyen benne a születési anyakönyvi kivonatánam az "apa" résznél a neved, és az adataid. Anyakönyveztetni amúgy is az apák szokták, az anyakönyvi hivatalban, a kórház által kiadott igazolásssal, és a saját iratokkal. Már ha anyuka kórházban szült. Amúgy csak bemégy, és bejelented: ez és ez a gyerekünk született.
2010. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10:24-es, dehogy van környezettanulmány az egyedülálló anyáknál! Épp olyan szülő ő is, mint más. Én úgy szültem, hogy egyedülálló voltam, és semmiféle környezettanulmány nem volt. Bementem a kórházba, megszültem a babámat, aztán 3 nap után hazahoztam, ENNYI. A kutya meg nem kérdezte, hogy van-e bejelentett munkám, vagy lakásom, vagy bármi. Felnőtt, nagykorú személy voltam akkor is, miért lett volna ez kérdéses? Mellesleg a törvény azt sem írja elő, hogy kell munkahely (bár nekem volt, mert gyed-en voltam), de még azt sem , hogy utána vissza akarok-e menni dolgozni, én ugyanis nem mentem vissza, egyetemre járok.

Környezettanulmány a gyerekelhelyezési pernél volt, amit amúgy csak nálam csináltak, és az egész csak formaság volt, mivel alperes nem is volt jelen, az apának történetesen nem voltak követelései, csak formailag rendezni kellett, hogy én vagyok a gyerek kizárólagos gondviselője. Ez az utolsó mondatom a kérdezőre is vonatkozik, ha az anya lemond, akkor ő lesz a kizárólagos gondviselő, de ha nem mond le róla hivatalosan, csak egyszerűen az apára bízza a gyereket, akkor szoktak perre menni.

2010. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!