Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik történnek a szülés közben...

Mik történnek a szülés közben az anya testével?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy szenvedhet e sérüléseket a női nemi szerv kivül belül,ha valakinek sérülése volt/van, akkor milyen tapasztalatai vannak, begyogyulnak, esetleg maradando károsodást okozott e, megbánta e, lelki sérülést okozott e?kivülről sérülhet e pl a csiklo, a végbélnyilás és ezek mitől függnek?Lehet e megelőzni őket?A hüvely tág maradt e valamellyire, vagy teljesen regenerálodott?Milyen kihatással van a szexuális életre?Tényleg olyan érzés szülni, hogy ugy érzi az ember, hogy ott lenn majd szét szakad?
2011. máj. 3. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
5 hete szültem, nekem az egyedüli sérülésem a gátmetszés volt, nem sok gondot okozott de a 6. napra már elégggé feszítettek a varratok, akkor átvágták őket és azóta nincs gond. Még aranyerem lett ezen kívül, na az jobban fájt mint a gátmetszés utáni seb, de kábé egy hét alatt meggyógyult. A hüvelyemet én most ujjal szűkebbnek érzem mint előtte, gondolom szűkre varrta össze a doki. Nekem szerintem nagyon jó szülésem volt, szép emlék maradt, pedig nagyon féjt de azt pár napon belül szerencsére törölte az agyam hogy mennyire. Amikor kijött a baba feje az tényleg ilyen nagyon feszítő érzés volt, de nem volt annyira kellemetlen mint számítottam rá. Inkább a kitolás az előtti része volt rossz, amikor a méhszájon átjött a feje, hát az elég fájdalmas. Szerintem ami maradandó lesz a testemen azok a hasamon és a mellemen a csíkok, bár ha úgy elhalványulnak majd mint anyukámnak akkor semmi okom a panaszra:) Még a mellem megnyúlásától félek nagyon, hát erről csak egy év múlva tudok majd beszámolni:)
2011. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát semmi lényeges változást nem vettem észre, négy éve szültem, és a jelek szerint lehet hogy pár napon belűl megint fogok :)

A hüvelyem nem lett tág, nem befolyásolt semmit a szülés szex szempontjából, sőt utána én is mintha kicsit szűkebb lettem volna, én is úgy gondolom, hogy a gátmetszés, és a varrás miatt.

Lelki traumát nekem a szülés nem okozott, nem éreztem fájdalmat, egyedül az volt meglepő, mikor a baba fejét éreztem áthaladni a szülőcsatornán, mert meglepően gyors és kemény volt, legalábbis ahhoz képest amire én számítottam. Gondolom ez most másodiknál már nem lesz ilyen, mert már tudom milyen.

A gátseb nekem szintén nem fájt, és én is inkább az aranyér miatt "szenvedtem", de az is igazából két nap után annyit javult, hogy már nem volt zavaró. Teljesen nekem is még két hét volt mire meggyógyult, de akkor már nem fájt régóta.

2011. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szüléskor megrepedt a méhnyak, a hüvely fala, volt gátmetszésem, de a másik irányba a fenekem is elrepedt ( a vastag hús, nem a végbélnyílás) Belülről kifelé végigvarrtak. :( Egy kis aranyér is jött a gyerekkel együtt :( enyhe vizeletvesztés is volt egy ideig, ez szépen lassan elmúlt.

A gyerek feje (is) elég nagy volt, így megelőzni nem tudtam volna, hiába csináltam intim tornát. A végén vákumoztak is, mert elakadt a baba válla.

Kaptam epidurált, de csak fél oldalra hatott, így mondhatjuk a másik felem érzett mindent. Nem volt leányálom. Már a takarítónőt is megkértük, hogy császározzon meg :) A dokim (szerencsére) a baba érdekeit nézi első sorban, így nem engedte, amit utólag nem bánok. A következőnél is teljes mértékben rá hagyatkozom.

A sérüléseim begyógyultak, pár hónapig még éreztem a hüvelyemben a sérülést, kívül már rég nem fájt, belül még igen. Azóta ez is elmúlt. Szerintem egy kicsit tágabb lettem, de nem vészes, nem zavar a szexben.

Hát én mondhatom, hogy olyan szülni, mintha szétszakadnál, mert szét is szakadtam :) de ennek ellenére most rajta vagyunk a kistesó-projekten, ugyanúgy szeretném hüvelyi úton megszülni. Nem voltam depis, nem éreztem lelkileg meggyötörtnek magam, akkor már csak azon járt az eszem, hogy hogy fogok szoptatni, pelenkázni, és hogy hogy tartsam a kezemben úgy, hogy ne törjem össze :) hamar átértékelődnek ilyenkor a dolgok.

2011. máj. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!