Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek van hosszan mesélő,...

Nektek van hosszan mesélő, sokat beszélő rokonotok, ismerősötök? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy nektek van hosszan mesélő rokonotok, ismerősötök? Nálunk az egyik közvetlen családtag ilyen. Jó vele együtt lenni, jól kijön mindenkivel, de van egy nehezebb tulajdonsága. Szeret mesélni, ami tök, ha beszélgetni akarunk. Sokszor azonban elkezdi borzasztóan messziről, és nehéz kibogozni belőle a lényeget. Nem visszataszító tulajdonság. De amikor haladna az ember, akkor ez elég fárasztó tud lenni. Teli körmondatokkal, kitérésekkel... :D Ha szólunk érte, akkor megharagszik, hogy nem is vagyunk rá kíváncsiak. Ti hogy kezelitek? :D



2017. okt. 1. 14:15
 1/9 anonim válasza:
100%
Van. Szeretem meg minden de néha az agyamra megy. Szó szerint 1 órát is képes folyamatosan beszélni. Mivel nem vagyok bunkó meghallgatom, de általában nem is figyelek már csak bólogatok.
2017. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Van.


Fél óra után otthagyom. Nem szeretem az üres locsogást.

2017. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van. Én is azt teszem mint a kettes válaszoló, csak hamarabb lelépek.
2017. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van sokkal rosszabb ismerősöm is. Együtt lakik az édesanyjával még, és ha elmész hozzájuk leültetnek, és egyszerre beszél mind a kettő. De órákon át, és még reagálni sem hagynak.


Ha akarsz valamit akkor sajnos nincs mit tenni mint erélyesen közbevágni.

2017. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
33%
Van ilyen ismerősöm. Pontosabban én magam vagyok az. Bár pontosítsunk, nem vagyok olyan, aki Ádámtól és Évától kezdi, és se vége se hossza, mert az inkább a húgom, aki nem tud a lényegre törni. Viszont én csak úgy ámblokk szeretek beszélni bármiről. Tudom, hogy sokszor nehéz figyelni rám, és csak udvariasságból teszik az emberek. Viszont imádok dumálni, ilyen vagyok. Egyszer csináltam egy személyiségtesztet, amiből az jött ki, hogy igénylem, hogy az emberek figyeljenek rám, és elhanyagolva, értéktelennek érzem magam, hogy ha úgy érzem nem figyelik, amit mondok. Ilyen vagyok. Tudom, hogy sokan nem bírják, de elfogadnak ezzel.
2017. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen rokonom, de van egy énnél jóval durvább ismerősöm is. Konkrétan menekülök előle. De ha elkap... nincs megállás... volt, hogy másfél órát álltam amíg kinyögte a lényeget. Borzaszto volt. Hiába mondja az ember, hogy menne, sietne, dolga van. Leszarja. Csak beszél számomra ismeretlen emberek gondjairól. Tudom, hogy gáz, de faképnél hagyom már.
2017. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jogod van otthagyni. A munkad megvan,utana ah otthoni teendok meg a hobbi. Ebbe nem fer mas locsogasa.
2017. okt. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nagymamám. Ráadásul képes többször is elmesélni ugyanazt a jelentéktelen történetet, aminek semmi értelme. Vagy olyan emberekről szól, akiket nem is ismerek. És ezzel telnek órák. Többnyire csak telefonon beszélünk, élőben nem ilyen, akkor van értelmes téma. De épp ezért nem is szívesen hívom őt. :/
2017. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen ismerősöm. Órákig képes beszélni, volt, hogy három órán keresztül beszélt a férjemnek a belga juhászkutyák orráról, a férjem közben elaludt és horkolni kezdett, de ez egyáltalán nem tűnt fel neki, csak folytatta. De volt, hogy egész éjszaka nem állt le. Otthagyni nem lehet, mert akkor is folytatja olyan hangerővel, hogy az egész szoba hallja. Mindenben szakértőnek hiszi magát, ezért minden témához hozzá akar szólni, lehetőleg jó hosszan. Igazából elég szórakoztató tud lenni, csak egy idő után már sok.
2017. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!