Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire az agressziv hangnemben beszélő "nevelő"apámtól?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem. 20 éves lány vagyok, az édesanyám 12 évvel ezelőtt házasodott össze ezzel az ellenszenves, lusta, egoista, önző görénnyel. Állandóan az anyám kedvét keresi, szó szerint verseng velem, egy 2 éves szellemi szintjén van. Csak pluszba egész nap káromkodik, de undorító módon. Amióta velünk él, alig emlékszem olyan pillanatra, mikor egyáltalán normálisan beszélt velem. Kislány koromban ( mindig ilyen kis visszahúzódó, csendes gyermek voltam, soha nem volt velem gond),mikor olyan 7-9 éves lehettem, nem egyszer fordult elő, hogy agresszíven nyilvánult meg felém. Az anyukámmal éppen bohóckodtam, amikor félhrehallott valamit, rávágott az asztalra, ordított és vulgárisan elküldött a konyhából. Akkor remegtem először félelmemben.Ezt csinálta, mikot vendégségben voltunk a szüleinél, sajnos tisztán emlékszem rá milyen megalázó pillanat volt. Ordított és undorítóan beszélt velem, de olyan agresszív hangsúllyal beszél, hogy bárki összeesne félelmében. Emlékszem, milyen közönségesen viselkedett az utcán is, fogdosta az anyukámat mindenki előtt. 8 évesen, jó durván közölte velem, hogy többet nem fog óvszert használni, mert gyereket akar, és ehhez nekem semmi közöm nem lesz. Mindezt karácsonykor. Sokszor kigúnyolt, egyszer azt mondta, hogy összetöri a széket a hátamon, ha nem értem meg a törteket..meg sok ilyen szép dolgot. Ó, 14 évesen, mikor visszaadtam neki a bunkó stílusát, felém köpött és úgy ordított, hogy halálfélelmem lett. Igyekszem lerövidíteni.

Nincs érettségije, azt hiszem vette. Én önerőből felvételt nyertem egy neves egyházi gimibe és mikor érettségire készültem ( egész nap ordítatta a televíziót), úgy bevágta az ajtót, hogy kiesett a toll a kezemből. Megkértem, hogy legyen halkabb. ( gyűlöli a tizenéveseket, bkv sofőr, szórakozik az utasokkal..stb., mindig azt hallgatom, hogy milyen boldogan verné meg őket..nekem is aut mondta, hogy pofán vágna szívesen.."viszket rá a tenyere". Úgy, hogy kitűnő tanuló voltam és még egy rohadt moziba sem jártam el)

Feltépte az ajtót, akkor már a torkomban dobogott a szívem, és mindennek elhordott, alig várja, hogy vége legyen ennek az érettségi sz*rságnak, most még vár, de azután megkapom a magamét. Másnap volt a szóbelim..

Ősszel az arcom elé csapott ugyanazzal az agresszív, durva hanggal. Lenéz, azt mondta, hogy csak kitaláltam, hogy tanulok, nem kell 7 órákat tanulni..stb. És nem merem megvédeni magam, mert félek a hangjától, ez kihat rám teljesen. Volt konfliktusom másokkal és előttük is összeestem a remegéstől, megszólalni sem tudtam, annyira féltem egy lánytól, mikor erősen hozzámszólt.

Azt hiszem, hogy emiatt teljesen tönkrementek az idegeim, sírni kezdek és remegek, mikor valaki erőteljesen szól hozzám, legyen az bárki.

Már akkor félek, mikor viszonylag elfogadható módon szól hozzám. Tudom, hogy nem védhetem meg magam, mert úgy megemeli a hangját, hogy végem lesz.


Egyébként arra sem képes, hogy egy morzsát letöröljön maga után. Én takarítok egész nap. Nem becsüli meg, csak megjegyzésejet tesz, abból jeles.

Undorító, ahogy az anyám kedvét keresi egész nap, gerinctelen módon. Egész nap kiabál, ha nem talál valamit, teszi a gyülőlködő megjegyzéseit rám.



Még nem költözhetek el sajnos.


Köszönöm a tanácsokat előre is!



2016. febr. 8. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Sehol sem olvasom, de anyád hol volt amikor így viselkedett veled a férje? Miért nem védett meg? Mert azt nagyon nehéz elhinni, hogy több mint 10 éven át sosem tapasztalta anyád a férje viselkedését veled szemben.

Azt sem értem, hogy 20 évesen ha ennyire rettegsz miért nem menekültél már el? Rég elmehettél volna. A nevelőapád egy szociopata tuskó. Anyád is nagyon hibás abban, hogy életképtelen és ennyire majrés vagy.

2016. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mikor így viselkedik, akkor ne nagyon káromkodva, ne üvöltve, csak eréjesen, határozottan küldd el a pics@ba. Először lehet kiakad, erre is készülj, de ne hátrálj. Ha nem is az első ilyen esetnél de tuti leszokik a csesztetésről. Ha úgy gondolod abban a szituban leblokkolsz, akkor írd meg előre a szöveged és gyakorold be. Gondolom mindig ugyanazokat mondja, így fel tudsz készülni. Sok e
2016. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
* sikert
2016. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád hol van a sztoriban?

Mit tesz, mikor ez az izé így viselkedik veled?

2016. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Legyél bátor, hívd be egy sötét sikátorba... és álcázd balesetnek.
2016. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"bárki összeesne félelmében"

Én inkább kinevetném és pofán bashznám.

Anyudnak számolj be.... MINDENRŐL.

S ha nem is tudsz... akkor is költözz el vagy menny el valahova.

Most nagyon szívesen elkérném címeteket.

2016. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy ez a pasi milyen.

De itt anyukád a leginkább gáz, hogy hagyja. Ez a pasi fontosabb neki, mint te? Miért hagyja, hogy bántson?

2016. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ilyen torz barom tesz tönkre mennyi embert. Komoly problémái vannak, amik vissza fognak hatni rá. Lehet, hogy ezt rossz olvasni, de anyukáddal való kapcsolata két torz elem "véletlen" illeszkedése. Egy percig sem csodálkozom, hogy nem védett meg. Ha ilyenre képes lenne, nem is választott volna ilyen fazont.

Ahogy leírtad, már elég korán kezdődött ahhoz, hogy komolyan beléd égjenek ezek a reakciók. Én minél előbb elköltöznék otthonról és keresnék egy szakembert, akivel feldolgozhatom a történteket. Addig is levegőnek nézném és próbálnék minél többet távol maradni otthonról.

2016. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Költözz el amilyen gyorsan tudsz. Anyukádról miért nem írsz, ő hol van?
2016. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az a baj h abbol a hangnembol fog erteni amit o kepvisel! Ereszkedn le a szintjere es ugyan ugy viselkedj beszelj vele ahogy o veled! Es ne szepits rajta de ne is ess at a lo tuloldalara! Ezeknek a fergeknek ez kell! Sikerulni fof szoritok
2016. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!