Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haláleset után normális ez a...

Haláleset után normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Meghalt nagymamám, nagyon közel álltunk egymáshoz. Két napja szinte megállás nélkül sírok, de ma délutántól egyszerűen megpróbálok nem bele gondolni a dologba, mintha nem is történt volna semmi. De közben lelkiismeret furdalásom van miatta, azt érzem nincs jogom egy pillanatra sem nem rosszul lenni.
2017. okt. 1. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

A gyásznak kül. stádiumai vannak


Te val.színűleg a negyedik stádiumban vagy: Tudatosulás- felszakadó érzelmek stádiuma (a temetés után következik be)

A gyász legnehezebb időszaka;


Az utolsó előtti szakasz az átdolgozás- Keresés és

elválás stádiuma: nő a racionális elfogadás


Utolsó szakasz: Adaptáció (a gyászoló képes megfelelő életvitelre

2017. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A gyásznak kül. stádiumai vannak


Te val.színűleg a negyedik stádiumban vagy:

Tudatosulás- felszakadó érzelmek stádiuma

(temetés után következik be)


A gyász legnehezebb időszaka;


Az utolsó előtti szakasz az átdolgozás- Keresés és

elválás stádiuma: nő a racionális elfogadás


Utolsó szakasz: Adaptáció (a gyászoló képes megfelelő életvitelre

2017. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Őszinte részvétem. Biztos nagyon szeretted őt. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Ő is azt szeretné, hogy előbb sírd ki magad, de aztán szépen lassan megnyugodj. Adj időt magadnak, de aztán lassan próbálj visszazökkenni a hétköznapi dolgaidba. Ez mindenkinél máshogy megy, nem egyfolytában egyre jobb, hanem vannak nagyobb szomorkodások újra és újra. Türelem.
2017. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

De ha még ne, volt temetés, akkor csak a második

szakaszban vagy (Sokk- Elutasítás stádiuma)


Az azután köv. szakasz a Kontrollált szakasz

(Ált-ban a temetésig tart)

2017. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Normális. Mikor apukám meghalt, én is nagyon sokáig sírtam. Majd kiugrottak a szemeim, már úgy belefájdult a fejem.
2017. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!