Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleim rám ÍRATNÁK a...

A nagyszüleim rám ÍRATNÁK a házukat, anyukámat kiiktatva az öröklődésből. Ezzel kapcsolatban mi történhet később? Mit gondoltok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ők 83 és 78 évesek, anyukám 56, én 23. A családi gondok a nagyszüleim és anya között vannak, tőlem függetlenül. Évek óta alig beszélnek egymással, sokat utálkoznak. Jóban vagyok a családban mindenkivel. Szeretem anyát is és a nagyszüleimet is, mamáékhoz is elmegyek amikor tudok (másik városban tanulok főiskolán, szóval mindig, amikor pár hetente haza megyek), meg telefonon beszélek néhány naponta mindenkivel.


És múltkor mondták, hogy úgy néz ki jelenleg a kb 10-12 milliót érő családi házuk, hogy

Papám: 33%

Mamám: 33%

Anyukám: 33%

Mert anyára ráíratták az egyharmadát még 20 éve. De azt mondták, hogy mielőtt meghalnak, majd a következő években valamikor a nevemre íratnák/ajándékoznák a saját kétharmados részüket és írattatnak egy papírt, hogy nyilván ott lakhatnak benne a halálukig. (És nyilván én sem tenném őket ki, amúgy sem.) Arra is hivatkozva mondták, hogy a szüleim úgy sem keresnek annyit, hogy elindítsanak az életben egy saját lakással vagy komolyabb anyagi támogatással, viszont nekik itt lesz ez a "feleslegessé váló" ingatlan, amikor meghalnak és akkor miért ne én használnám fel akár lakhatásra, albérletre, cserére vagy eladásra.

A szüleim amúgy 3-szobás lakásban élnek, hasonló értékűben mint a ház, mindenféle hitel nélkül. De akkor is mamáék azt mondták, hogy erről még ne beszéljek anyának, viszont én átverésnek érzem, hogy ezt a tervüket nekem elmondták, a lányuknak meg nem. Nem akarok ebből nagy konfliktust (bár biztos lesz). Hogy lehetne ezt rendesen megoldani?


2017. okt. 9. 16:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyen szituban vagyunk, csak az eltartási szerződés jöhetett szóba, mivel végrendelet/ajándékozás esetén a közelebbi egyenesági örökös követelheti a köteles részt, amennyiben a dokumentumkészítést követő 10 éven belül halálozás lesz. Nálunk az volt a cél, hogy más örökös ne lehessen sehogy.
2017. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy anyud is alapból úgy gondolja, hogy ha a nagyszülők elmennek, a házba te fogsz lakni?
2017. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1. Gondolom egyszerűbb dolog így, mint ahogy többen írták

2. Rád akarják hagyni, mert neked nagyobb szükséged lehet rá, mint szüleidnek

3. Nagyszülők és unokák azért vannak jóban mindig, mert közösek az ellenségeik :D

4. Ha több tulajdonosa is lesz a háznak, problémásabb lehet a beköltözés, vagy az eladás

5. Ha nagyszülőkről anyudra száll, onnan meg hozzád, 2x kell fizetni illetékeket, adókat


Viszont lehet nem ártana nekik beavatni ebbe anyádat is, de ez akkor is az ő döntésük, hogy kire írják és kinek mondják meg.

2017. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!


12: Nem akarok ott élni, mert egy 80 ezres városban van a ház (igaz jó környéken) és én vagy Budapesten, vagy a mostani (nagy) egyetemvárosban ahol tanulok, akarok majd élni a következő 10 évben, suli után.


13: Igen, ebben próbálom őket puhítani, hogy bár nincsenek jóban egymással, de lehetne erről beszélni. Én még azt is elfogadnám, ha anya ezt nem akarná, csak legyen már párbeszéd. Ezt utálom, mikor az emberek nem beszélnek egymással és sokszor én vagyok a közvetítő, aztán minden rajtam csattan.

2017. okt. 16. 13:32
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége? :)
2018. júl. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
mi lett a vége?
2020. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim a nevemre íratták a részüket a halálukig tartó haszonélvezeti jog mellett még 2018. elején. Anya tudomásul vette a dolgot, de másfél éve valami máson összevesztek és azóta nem beszélnek egymással egyáltalán. Én az vagyok a családban, akit "mindenki szeret", szóval én továbbra is tartom a kapcsolatot a nagyszüleimmel és nyilván a szüleimmel, tesómmal is. (Csak ugye még mindig másik városban lakom és ritkán járok haza.)


A nagyszüleim jól vannak, remélem még velünk maradnak sok évig. Lassan befejezem a sulit és nekem is van saját félretett pénzem, saját lakást még nem akarok, viszonylag jó szakmám lesz ahol jó fizetésre számíthatok, szóval a pénz nem érdekel.


Az ingatlanárak ugye feljebb mentek. (Bár persze mehetnek lefelé is bármikor.) Tavaly nyáron a nagyszüleim háza mellett lévő, övékéhez hasonló, de valamivel rosszabb állapotban lévő és rosszabb beosztású házat 14,5 millióért adták el, szóval az övéké valószínűleg még ennél is többet ér.

2020. ápr. 10. 02:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!