Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen nevelést kaptatok...

Ti milyen nevelést kaptatok az étkezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a szüleitek hogyan kezelték, ha az előtted lévő ételt már nem tudtad megenni.

Nekem anyáék mindig azt mondták, hogy csak annyit egyek, amennyi jól esik és ez berögzült, 19 évesen is így teszek.

Azonban a barátoméknál nem tudom, hogy ez pontosan, hogy volt, de valamelyik nap dinnyét ettünk nála (amit konkrétan ő vett, de én is szoktam kaját vinni) és kb 1-1,5 cm piros részt hagytam a gyümölcsön. Persze még lehetett volna dolgozni rajta, de már nem kívántam, erre kiakadt, hogy miért nem eszem meg, meg, hogy ennyire semmibe veszem az ételt stb, hogy én bezzeg egyből kidobnám... Mondom nyugi, nem dobom ki, majd holnap odaadom a lovaknak. Na, hát erre meg, hogy ő nem azért dolgozik, annyit a pénzéért, hogy aztán én odaadjam a szomszéd lovainak.

Végül annyiban maradtunk, hogy jól van, akkor majd megeszem reggelire (ami kb 3 falat lett).

Megmondom őszintén nem értem még mindig a felháborodást egy ilyen kis apróság miatt és rosszul is esett.

Mi a véleményetek? Szerintetek jogos volt, amiért nem ettem le a dinnyét a sárgájáig?



2017. jún. 14. 08:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is inkább azt mondták, hogy amennyi jól esik. Illetve hogy annyit szedjek, amennyit meg is eszek, ne hagyjam meg a felét. De ha mégis így volt, nem kényszerítették belém. Azt nem tartom jónak, hogy edd meg, ami a tányérodon van, mert abból lesz aztán a túlevés, ami szintén rögzülhet.
2017. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%
Jogosan akadt ki. Nem mindenki engedheti meg magának a pocsékolást. Főleg drágább ételből. A francnak nem tudsz kevesebbet szedni, vágni az ételből, ha hagysz egy csomót. Mi nem vagyunk szegények, de azt tanították szüleink csak annyit szedjünk, amennyit biztosan meg is eszünk. Legfeljebb szedünk megint. Pocsékolni luxus, mert sokan éheznek.
2017. jún. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Igen, én is szedek inkább többször keveset, ebben az esetben már mikor mentem enni a barátom szelt nekem a dinnyéből.
2017. jún. 14. 08:48
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem az evés a lényeg. Hanem az, hogy pasid pitiáner, akarnok, agresszor és zsarnokoskodó. te pedig bele mentél a játszmájába.


Nem, nem eszünk meg kényszerítésre semmit. A kényszerítés bűncselekmény. Ez pedig egy rossz, beteg, mérgező kapcsolat modell.


Menekülj.

Me-ne-külj!

2017. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

#2

A francért nem sárkunyhóban laksz és gyertyával világítasz. A villanyáram és a kőház luxus és pocsékolás, amikor annyi hajléktalan van.

2017. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%

Gyakran volt olyan, hogy pl. amig nem ettem meg amit elém tettek, akkor addig nem kelhettem fel az asztaltól. Igy volt, hogy egész délután ott ültem. Nem voltunk gazdagok sőt, de annyira válogatós sem voltam. Kb 2-3 étel volt, amit nem ettem meg. Pl. valami tejes kaját, mert ROSSZUL esett. Később derült ki, hogy laktózérzékeny is vagyok. Inkább éheztem volna és kihagyom azt az egy étkezést, minthogy ott kinlódjak. Nagyon rossz emlékek. Most, hogy már felnőtt vagyok és külön utakon járok, változatosan és egészségesen főzök, kb. minden másnap. Nem szoktam kidobni semmit, vannak ilyen kis műanyag dobozaim és abba tárolom a hűtőben a megmaradt kaját. Ha jön hozzám valaki, akkor annyit szed és eszik a kajából, amennyi jól esik neki. A gyerekeimet is úgy fogom nevelni egy nap, hogy annyit egyenek amennyi jól esik. Nem fogok kimerni nekik 3l levest aztán azon hőbörögni, hogy a kaját nem dobáljuk ki stb.


Amúgy a dinnyét én sem eszem meg egészen a héjáig. Egyszerűen az a megmaradt 1-2 cm számomra már nem olyan izes.

2017. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 jafnrétti ***** válasza:
47%
Nem örültek neki, hogy mindig hagyok a tányéron, de nem csináltak belőle nagy ügyet. Egy idő után inkább már csak röhögtek rajta, hogy én mindig pontosan egy falattal többet veszek ki a tányéromra, mint amennyit meg tudok enni :D Apám meg amúgy is mindig megette, amit meghagytam, úgyhogy kidobni nem kellett :D
2017. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%

- annyit szedjek, amit megeszek

- akkor eszek, amikor akarok - ha nem vagyok éhes, nem kötelező


Na, mostohaanyáméknál a második pont úgy volt, hogy mindenki akkor eszik, amikor ő, ha nem vagy éhes, akkor reggelig nem is eszel.

Egy év alatt anorexiás lettem, és azóta is gyűlölök társaságban enni.

2017. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
3%

#5 gratulálok idióta.

Akkor pocsékoljatok nyugodtan kit érdekel. De ne csodálkozzatok, hogy a normális embert zavarja.

2017. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
Én kiskoromban elég soványka voltam, ezért folyton erőltették belém a kaját. Addig nem állhattam fel az asztaltól, ameddig nem ettem mondjuk legalább 5 kanálnyi levest stb
2017. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!