Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti elvennétek feleség...

Férfiak! Ti elvennétek feleségül egy olyan nőt, aki kijelenti, hogy sosem fog főzni rátok, mert nem tud?

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 19:56
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
65%

"A mai lanyok hamarab gyurik a lepedot mint hogy el tudjak magukat latni.

Szomoru....

Abszolult eletkeptelen Egyen aki nem tud fozni"


Talán mert a mai fiúk is jobban szeretnek kefélni, mint enni, ha már ebből a kettőből kell választani. Nem tudom, Ön mikor volt fiatal, de ez akkor is így volt, még ha mostanra el is felejtette :D

2017. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
24%

ma 17:38


Ahh..ne kínozz ezzel a lényeglátással,inkább arra válaszolj,hogy tud (és tervez a jövőben) anyukád tápanyagokat bevinni a szervezetébe,ha nem tud még tojást sem normálisan főzni?


Az a baj a témához való hozzáállásodat ("Nem kell görcsösen ragaszkodni a dolgokhoz") befolyásolja az a tény,hogy ő szült téged.Innentől kezdve nem akarod beismerni magadnak,hogy ez az egész gáz ahogy van. Persze,hogy szerinted semmit nem jelent,ha egy ember még alapvető élelmiszereket sem tud fogyasztásra készen elkészíteni,mert akkor minősítened kéne anyukád. Jobb ez így,ha minden "választható" és nincsenek elvárások...


Az élőlények egyik általános tulajdonsága,hogy képesek magukat élelemmel ellátni és a felnőtté válás egyik aspektusa is.

Ez különbözteti meg a kölyköt és a szülőt (az ivarérettségen kívül). Az ember ráadásul olyan szinten megkönnyítette a főzés művelését a technikával és az elméleti,gyakorlati ismeretekkel,hogy manapság főzni nem tudni olyan,mint ha írni-olvasni nem tudnál. Körülbelül itt tartunk ma.


A kérdés továbbra is nyitott: aki ma nem tud főzni,hogyan tudja magát ellátni egész életében?

2017. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
60%

Kedves hogy érdeklődsz, de ne izgulj. Anyukám elmúlt 50, felnevelt két gyereket, eddig is jól elvolt, valahogy mi sem haltunk éhen, ezután sem hiszem, hogy problémái lennének.

"aki ma nem tud főzni,hogyan tudja magát ellátni egész életében?"

Erről meg talán kérdezd meg az itt írogató hímpéldányokat, akik szerint a főzés kizárólag a nő dolga. De egyébként nem hiszem el, hogy ezt komolyan kérdezed (nyilván nem). Már lezárult az a korszak, amikor mamutvadászat közben az életünket kellett kockáztatni az élelemszerzésért.

2017. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
36%

Tehát azon kívül,hogy valahogy elvoltatok,"nem haltatok éhen" nem tudsz érdemben válaszolni?


"Erről meg talán kérdezd meg az itt írogató hímpéldányokat"


De én tőled kérdeztem dolgokat,amikre nem bírsz épkézláb érvekkel válaszolni.


"Már lezárult az a korszak, amikor mamutvadászat közben az életünket kellett kockáztatni az élelemszerzésért."


Épp ez az,egyszerű főtt ételt különösebb erőfeszítés nélkül 10 perc alatt össze lehet dobni,mikor veszed észre,hogy a kifogásaid éppen engem támasztanak alá ? :D

2017. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
31%

Úgy tudtam hogy a 38-as válaszom épp hogy nem 0% lesz :)))

A lepontozó észlények előléphetnének, és elmagyarázhatnák azt, hogy miért kelt bennük vad dühöt az a tény miszerint vannak nők akik főznek..Komolyan érdekelne a válasz, de gondolom erre sem születik semmi épkézláb válasz, csak a piros nyomkodás mint a dedóban.

De erre már csak 1 dolgot lehet mondani: ha nekem valaki azt mondja hogy ő szeret, és tud hegyet mászni fura mód nem kezdek dühöngeni, és nem vetítem ki magamra meg a saját életemre ezt az információt. Frusztráció a köbön.

2017. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mentegetőzök, ezt már megint csak te képzeld bele, mint oly sok minden mást is. Csupán egy személyes tapasztalatot osztottam meg és elmondtam a véleményemet a kérdés témájáról. Neked ez nem tetszett és nekem támadtál. De ez a te bajod, engem nem különösebben érdekel.
2017. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem mindenkinek illik megtanulni magára főzni, függetlenül attól, hogy nő, vagy férfi. Nem olyan nehéz az egyszerű kajákat elkészíteni, csak hozzáállás kérdése. Az, hogy nő vagy férfi, nem mentség az alól, hogy egy lusta disznó.
2017. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim válasza:
10%
Nem biztos, hogy lusta, lehet csupán a hozzá nem értését prezentálta. Képesség kérdése az egész, de nem mindenkinek megy egyformán.Pölö sok nőnek van jogsija, de mégsem vezet, mert nem akarja rontani a levegőt,s jobbnak látja nem autóba ülni, merthogy ez meg nem csak a férfiak kiváltsága.Lehet épp így van vele ő is.Viszont vannak olyan alanyok az utakon, akik meg azt hiszik, hogy egy Ken Block veszett el bennük..pedig ha tudnák.
2017. okt. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim válasza:
16%

Nem venném el. Amikor 8-10 éves gyerekek készítenek egyszerű kis ebédet, én nem hiszem hogy egy felnőtt egészséges nő nem tud megtanulni főzni.

Csak háritja a munkát. Nem akar órákat tölteni a konyhában, ennyi az egész. Ez átlátszó kifogás.

2018. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%
És miért baj az, ha valaki nem akar órákat tölteni a konyhában?
2018. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!