Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a tinédzser...

Mit tennél, ha a tinédzser lányod öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés
Mert egyik iskolában sem marad meg 1 évnél tovább mert nem az a megfelelő szakma, de egyetlen olyan szakma sincs ami megfogná, ezért nem inna és enne napokig míg végül meghalna.

2017. okt. 15. 22:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon elengedted a lányod , ha azt csinál amit akar vagy amit nem akar. Ez csak egy hiszti.
2017. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz vinném.
2017. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azért azt csak tudja, hogy mi érdekli őt, melyek azok a tantárgyak, amikben sikerélménye van, vagy, hogy egyáltalán milyen irányba szeretne továbbtanulni. Emiatt kb minden második tinédzser öngyilkos lehetne, mert annyian nem tudják, hogy mit kezdenek magukkal az érettségi után. Annak valóban könnyebb, ha valaki rögtön szakmunkásképző suliba ment általános után, de a gimi csak tágítja a látókört, "húzza az időt" úgymond. Ha viszont egyáltalán nincs elképzelése, hogy mit szeretne, ha nem tudja, hogy mi az erős és gyenge pontja, akkor tényleg érdemes lenne elmennie pszichológushoz, van többfajta teszt is, aminek kitöltésével rájöhet, hogy mi az, ami érdekli őt. De ezért ne kezdjen önsanyargatásba, sokkal nehezebb lesz az élet, ha majd elkezd dolgozni.
2017. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Dolgozott már nyáron, gyakorlat miatt egy idősek otthonában, nem meglepő módon utálta, de végigcsinálta mert így a pályaválasztási tanácsadó szerint nagyobb eséllyel indul a felvételinél, végül nem számított. Pályaválasztási tanácsadó és pszichológus is megvoltak már, arra amin most van, húzott szájjal ment, vagyis minden más csak ne az akkor iskolája. Rengeteg tesztet töltöttek ki a pályaválasztásinál, de mondhatni semmire nem jutottak. Kétségbeesett mert már szerintem mondhatni minden megvolt, interneten keresgélés, pályaválasztási, pszichológus, általánosban a tanárok is segítettek, de mintha nem létezne megfelelő szakma...
2017. okt. 16. 15:51
 15/20 anonim ***** válasza:
55%
Kamasz hiszti.Lusta nemes egyszerűséggel.
2017. okt. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem kell azonnal döntenie. Ráér még pár évet, de valamit akkor is kell dolgoznia, nem élhet örökre a nyakadon.
2017. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem ér rá. Mindenképp akar valamilyen iskolába járni és azt elvégezni, és sehova nem vennék fel, alig múlt 16 éves, ilyen korban tanulnia kell amit támogatok is, csakhogy olyat kell(ene) választania amitől nem gyomorgöccsel megy iskolába és nem úgy fog kinézni mint akiből kiszipolyozták az életet, mert azt tudom, hogy milyen sz@r. Kezdi beadni a derekát a gimnázium gondolatára, ami jó, csak kérdés, hogy nem hátráltatná-e a matek felmentése ami fizika és kémia számolásokra is kiterjed? Szeretne valami lenni, kiskorában is rengeteget törte a kis fejét rajta és gondolkodott a jövőn, milyen szuper lesz középiskolában és így tovább, ezért is sújtja le ennyire a dolog, és mert nem akar csalódást okozni senkinek.
2017. okt. 16. 19:07
 18/20 anonim ***** válasza:

Mintha magamat hallanám. Vagyis magamról.

Ugyanilyen voltam, be jártam a szakmunkást, a szakközép iskolát is. Utáltam mindet. Szintén vagy nehéz volt és azért jártam be gyomorgörccsel vagy azért, mert iszonyat fárasztó és sok volt.

A megoldás az esti gimnázium volt számomra. Matekból felmentettek, és szeretek járni.

2017. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja és utolsó vagyok, öngyilkos azért sosem akartam lenni.

De a vége mindig az lett, hogy nem jártam be iskolába ezért buktam több évet is.

2017. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Melyik tinilány nem akar manapság öngyilkos lenni? Mind ezért picsog aztán egyik se teszi meg.
2017. okt. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!