Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1. piercingbe, tetkóba már...

1. piercingbe, tetkóba már beletörődött szülők! Nagyon kiakadnátok?

Figyelt kérdés

Külföldön járok suliba, decemberben hazalátogatok, szüleim, tesóm jönnek értem a reptérre. 1. 2 piercingemet még otthon csináltattam, ebbe már beletörődtek, mostanra ott tartunk, hogy nagymamám előtt már védik is (nagypapa mindig is azt gondolta, hogy királyul néznek ki :D)

Na már most, itt csináltatok még néhány piercinget (jó néhányat), és egy pici tetkót. Arra gondoltam, hogy nem mondanám el nekik, szeretném élőben látni a reakciójukat a reptéren. Ráadásul a viszontlátás öröme miatt talán kisebb lenne a sokk. Ugyanakkor az is lehet, hogy enyhe infarktust kapnának, azt mégsem akarom. Ti hogyan reagálnátok, ha előtte nem tudtatok a meglétükről semmit (de a tervről, hogy majd egyszer lesznek, arról igen)?


Sem piercingekről, tetoválásokról véleményt nem kérek, sem azt, hogy miért nem mondom el nekik, hogy hol járok, mit csinálok aznap.


2017. okt. 17. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Engem már nem érdekelne, egy piercingtől és tetkótól is gázul nézel ki, az már mindegy azután mennyire varratsz magadra, a te életed nehezíted meg vele.
2017. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ezt te tudod, hogy mennyire reagálnak érzékenyen, de én max meglepődnék. Gondolom, felnőtt vagy, ha már külföldön tanulsz, így tulajdonképp azt csinálsz a testeddel, amit akarsz, ráadásul, mint említteted, a meglévő piercingeket már jól fogadják. Azért, lehet, én felkészíteném őket annyival, hogy "picit más a külsőm, ne lepődj meg nagyon."

Ennyi szerinte elég volna a szívrohamok elkerüléséhez.

2017. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy mi, vagy a mi szüleink kiakadnának e, a te szempontodból mindegy. A te szüleidet te ismered. Ha ėn mondjuk nem akadok ki, lehet ők igen. Vagy fordítva. Esetleg is is.
2017. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Imádom a gyerekem és minden szempontból modern szülőnek tartom magam és nem dobna fel, hogy ilyen "egyengyerekem" van, aki beáll a sorba. Régen más volt tetkót varratni vagy piercinget csináltatni, de ma már könnyebb találni olyan fiatalt akinek van, mint olyat akinek nincs. Ciki lett, tömegcucc, nem egyedi hanem épp ellenkezőleg, elcsépelt.
2017. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én pl ugyanúgy szeretném attól hogy tele van piercingekkel, az ő élete, nekem meg mégis csak a gyerekem. De nem mondom azt hogy egy öröm lenne rá nézni. Őszintén, egy szintig oké a tetkó, oké a piercing is ha nem viszik túlzásba. Viszont mikor televarratja magát valaki, vagy testékszerből áll az egész ember, az kifejezetten taszító. És ezzel szerintem a nagy többség egyetért.
2017. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Sajnálnám, hogy elrondítja magát a gyerekem, én azt a szabályt próbálom majd betartani, hogy amíg az én házamban lakik, addig nem lyuggathatja ki magát annyira. 2-2 fülbevaló a fülbe max, ízléses piercing max. Ha pl köldökébe vagy a szemöldökébe akar rakni egy visszafogodtat, akkor oké. De pl egy karika az orrába mint egy bikának...na ott rángatnám meg büntetésből:D Azt kivetetném. Ha elég nagynak érzi magát ahhoz, hogy olyan helyen legyen piercingje, amit én nem díjazok, akkor legyen elég nagy ahoz is, hogy elköltözik. A legdurvább, ami remélem kimegy a divatból addigra, mire mi odakerülünk, hogy fenyegessen minket az a fülcimpa kitágítása. Az még hagyján, hogy telerakja karikákkal a fülét fülcimpától a tetejéig, de hogy kitágítsa a fülcimpáját végérvényesen...azt nem engedem ameddig itthon él, aztán meg remélem elég felnőtt lesz hozzá, hogy ne csináljon ilyen gyerekes dolgokat. Egy ilyen kitágított füllel nem sok helyre vennék fel dolgozni.

Az egyébként a kapcsolat bizalmának a szintjét mutatja, ha úgy kell megtudnia, hogy egy nyilvános helyen sokkolod le vele.

Hidd el, nem ellened szól, mikor kiakadnak az ilyesmin, csak sajnálják, hogy elrondítod magad. Ezek a dolgok általában visszavonhatatlanok.

2017. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
63%
Engem nem izgatna, bár nem is vagyok (leszek) szülő. Igazából te tudod, hogy a saját szüleid hogy reagálnak ilyesmire. Anyám nem ellenezte a tetkómat, csak azon volt kiakadva hogy az fáj meg minden, hogy csinálhatok ilyet magammal :D majd szeretnék egy tragus piercinget de attól egyelőre fosok, szóval valszeg hirtelen fogom megcsináltatni egy random "csakazértis" pillanatban. Szerintem arra is csak a jézusisten átszúrtak-reakció fog menni.
2017. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

17 éves volt fiam mikor előállt az ötlettel.tetkó és piercing :D remélem jól írtam. első hallásra ledöbbentem. De segítettem neki apukáját meggyőzni . Rá pár napra elkísértem. Túl volt rajta és ennyi :)

De a saját szüleid te ismered :)

Kicsit lehet fel kellene készítsd őket :)

2017. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát azért az sem mindegy, hogy hova rakatod. mert pl tesómnak is fülében volt több, arra is szülők húzták már szájukat, aztán amikor az orrába, meg az ajkába tetetett piercinget azon már nagyon durván összebalhéztak, folyamatos beszólogatások, becsmérlés, stb... és az lett a vége a dolognak, hogy tesóm el is költözött a szülőktől hozzám, a lakásomba, idősebb vagyok nála 10 évvel. aztán mikor nálam volt csináltatott tetkókat is, erre persze szülők kiakadtak még jobban, meg én lettem beállítva az általános bűnbaknak, hogy én ezt megengedem, eltűröm, támogatom, stb... gyakorlatilag nem is beszélek szüleimmel már, igaz korábban sem volt valami közeli a viszonyunk, de a hülyeségből tényleg elegem van nagyon, és nem vagyok rá kíváncsi. tesóm meg azt csinál kb amit akar, őszintén szólva nem érdekel. nincs tetkóm, nem is akarok, meg a munkám miatt nem is lehetne, a piercingeket meg nem tartom túl férfiasnak amúgy sem, bár nem nagyon érdekel ha egy férfi csináltat, de tényleg nem értem mire volt jó, hogy a húgomat ennyire kikezdték a szülők, szerintem tök semleges dolog ez hogy valakinek van tetkója vagy nincs tetkója.... annyit értek el, hogy alig találkoznak, tesóm inkább nálam lakva fejezi be a középiskolát, és szülők meg csodálkoznak, hogy látni nem akarja őket. egy szónak is száz a vége, Te ismered a szüleidet, ha egyáltalán nem toleránsak, akkor biztos balhézni fognak, ami eléggé elfajulhat, de ha inkább meglepődnek, de képesek ilyen dolgokon túlemelkedni akkor nem lesz gond.

Amúgy én mondjuk ha majd ott tartunk elvárnám a gyerekemtől hogy ilyeneket elmondjon. merjen beszélni ezekről, ha szeretne, csináltatott, egészségére, de kicsit rosszul esne, hogy mondjuk csak hónapokkal később, és véletlen tudnám meg a dolgot, csak azért mert történetesen észre veszem mondjuk a karján a tetkót... szóval akkor azért elgondolkodnék, hogy basszus valami nagyon nem okés a kapcsolatunkkal. és még ha valaki ellenzi is a tetkót, akkor is szerintem a bizalmatlanság, meg az, hogy számunkra fontos dolgokat nem osztunk meg a családdal, szerintem súlyosabb gond, mint hogy van-e tetkója meg piercingje valakinek vagy nincs.

2017. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!