Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán jobb lenne megszakítani...

Talán jobb lenne megszakítani a kapcsolatot a családdal, vagy mégsem?

Figyelt kérdés

A családom utàl ez a szent igazság, vertek, lelkileg terrorizáltak, megalaztak, jól belém rúgdosta. Szó szerint is... Ez így van, de most nem részletezem mert nem is ez a lényeg.. Az attény, hogy a szüleim le....nak nagy ívben, vertek is...stb. És 3 hete. Már nagyon elviselhetetlenné vált minden, így elkellett mennem, pedig munkám se volt suli mellett... Úgy voltam vele, hogy inkább az utcán leszek, mint otthon...

De egy ismerősöm befogadott, amíg nem sikerül anyagilag összeszednem magam... Azóta természetesen senki nem érdeklődött otthonról, még az utcán is elmennek mellettem úgy hogy észre sem vesznek, vissza sem köszönnek. Nem dolgozom, nem iszom...stb... Nem volt okuk arra hogy így banjanak velem.

Tudom hogy apám sem boldog . Papucsférj. Anyám depressziós és hipohonder... az öcsémes a bátyám is boldogtalan.. Tudom hogy nem én tehetek a viselkedésükről, s elfogadom hogy ilyenek... De kerülnöm kell őket mert lelkileg tönkremegyek... Viszont ha nem írok nekik, hogy hogy vannak.stb.. Olyan érzésem van hogy lesüllyedtem a szintjükre... Márpedig nem szeretnék olyan lenni mint ők...

De azzal hogy küzdök értük és közben megaláznak, bántanak, s tojnak a fejemre saját magamnak ártok... De ha én sem foglalkozom velük akkor lelkiismeretfurdalásom van. Mert feladtam...

A kérdésem az, hogy szerintetek mit csináljak? Érdeklődjek feléjük annak ellenére hogy letojnak engem, sértegetnek... Vagy én se foglalkozzak velük többé?


2017. okt. 17. 22:21
 1/9 anonim válasza:
86%

Menj el valami jo kollegiumba, esetleg kulfoldre, barmi csak minel tavolabb toluk

En legalabbis ezt tennem a helyedben :(

16f

2017. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Félre írtam, javítom: nem drogozom, nem iszom...stb

+ már dolgozom suli mellett is alkalmanként, ahogy tudok...

2017. okt. 17. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lenne, ha lenne megértő társaságod családon kívül, és őket szoknád meg, akik normálisan bánnak veled.
2017. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha ez mind igaz amit leirtal, akkor jobb kerulni oket, mert kesobb is csak ugyanezt fogod toluk kapni.

Jo lenne tudni hogy hany eves vagy. Mert ha 18 alatt, akkor muszaj lesz segitseget kerned, hiszen nem fogsz tudni meg magadrol gondoskodni, meg ugysem hogy a suli mellett dolgozol. Talan beszelj az osztalyfonokoddel, mondd el mi tortenik, hatha kollegiumba mehetsz.

2017. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha belegyógyulsz az áldozat szerepbe, csak még mélyebbre süllyedsz. Nagyon valószínű, hogy egész életedben csak negatív vagy jobb esetben felszínes kapcsolataid lesznek.


Kicsit más szemszögből kellene nézned a dolgokat!

Pechedre sikerült valami nagyon undorító közegbe beleszületned, és most nem a családodra gondolok, hanem magára az emberiségre, ebből kifolyólag persze a családod is rém gusztustalan, és minden bizonnyal te is rendkívül visszataszító lehetsz a magad módján, DE: lehetne sokkal rosszabb is... mondjuk kicsit keletebbre innen... vagy délebbre...


Azt tanácsolom nézd meg a következő Kevin Smith filmet:

Tusk (2014)


NE NÉZD MEG A TRAILERÉT, NE OLVASS RÓLA KRITIKÁT, NE ÉRDEKELJEN AZ IMDB PONTSZÁMA! Csak szerezd be, lehetőleg HD felbontásban, és nézd meg! Szánj rá másfél órát.


Ha a film után se jobb, folytasd a 2008-as Martyrs-sal. (Nekem azonnal segített a Tusk, szóval a Mártírokig nem jutottam, így sosem láttam még, viszont így ajánlották nekem is... Jah, és ha a Mártírok sem segítene, a 2010-es "Serbian Film"-et kellene megnézned...)

2017. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hagynám őket a francba és örülnék,hogy nyugtom van tőlük.Amint sikerül valamennyi induló tőkét összekaparni,húznék külföldre,ahol tiszta lappal indulhatok.

El kell szomorítsalak,de anyudéknál nagyon nüansznyi az esély,hogy valaha megváltozzanak.Meg vissza se köszönnek, úgyhogy nekik tennél szívességet,ha nem is keresnéd őket és lelépnél.

2017. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelnének. Akkor téged miért érdekelne, hogy velük mi van, ha őket se érdekelte, hogy veled mi volt, amikor ütöttek, akár fullra ok nélkül ? Mondjuk az agresszióra semmi nem lehet mentség.
2017. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"kerülnöm kell őket mert lelkileg tönkremegyek... Viszont ha nem írok nekik, hogy hogy vannak.stb.. Olyan érzésem van hogy lesüllyedtem a szintjükre... Márpedig nem szeretnék olyan lenni mint ők...

De azzal hogy küzdök értük és közben megaláznak, bántanak, s tojnak a fejemre saját magamnak ártok... De ha én sem foglalkozom velük akkor lelkiismeretfurdalásom van."


Csak annyi kapcsolatot tarts fenn velük (és lehet, hogy ez mostanában egy ideig épp a semmennyi), hogy ne menj tönkre lelkileg! Ezért elsősorban te magad vagy felelős.

Attól, hogy x ideig nem foglalkozol velük, még nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen, hiszen akik teljesen normális családi kapcsolatok közepette élnek, azok sem csak egymással vannak elfoglalva minden pillanatban. Úgy csináld, hogy majd csak akkor írj nekik, akkor küzdj értük újra, amikor már elég erős vagy lelkileg ahhoz, hogy ha esetleg újra "beléd rúgnak", azt is anélkül el tudd viselni, hogy megint teljesen magad alá kerülj. Lehet, hogy ehhez nem csak napok, hanem hetek vagy hosszú hónapok kellenek, de nem baj. Közben te nem tojsz a fejükre, hanem saját magadat erősíted - magadat, akiért legalább ugyanannyira felelős vagy, mint értük. Így kell felfogni. És egyébként ilyenkor is érdeklődhetsz felőlük anélkül, hogy teljesen kikészülj: úgy, hogy nem közvetlenül velük veszed fel a kapcsolatot, hanem közös ismerősöktől/rokonoktól próbálod megtudni, hogy hogy van a családod.

2017. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret-furdalásod azokkal szemben, akik bántottak. Nem a te feladatod gondoskodni róluk, hanem pont fordítva, hiszen te vagy a gyerek. Valóban, kollégiumot kellene keresned. Az az ismerősöd pedig, akinél laksz, kitüntetést érdemelne.
2017. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!