Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukamat szeretnem felkeresni,...

Apukamat szeretnem felkeresni, viszont nem sok informaciom van rola?

Figyelt kérdés

Nem sokkal a szuletesem utan hagyott ott minket, a papa kergette el, legalabb is rokonom ezt mondta, es nem csak az en apamat uldozte el...

Anyu soha nem beszelt rola, nem is kerdeztem, igy nottem fel, nem is foglalkoztatott a dolog.. de mikor megtalaltam az anyakonyvi kivonatom , azota ezen agyalok...

az anyakonyvi kivonatomban benne van egy nev, de ez is erdekes..

Papa vezetek neve, anya vezetek neve es az enyem is ugyan az...

Viszon az anyakonyvi kivonatban apam vezetek neve is ugyan az mint a mienk...

jo eleg elterjedt vezetek nev...

Ha benne van a neve az ott tok frankon ugy is van gondolom?! Azt olvastam, h a szuletesi helyemen ezzel van ra esely, h megtalaljak...


Ti megkeresnetek?

En attol felek, h ha van uj csaladja, akkor nem szeretnek ezzel beleronditani...

viszont mivel mar megszulettem mikor elhagyott, ezert tudja, h en is letezem... es igy mas... ha fogalma sem lenne rolam, pont nem izgatna engem sem a dolog.


Anyut egyebkent azert nem faggatom, mert ha akart volna errol beszelni akkor mondta volna..

Csak a csalad tobbi tagja emlitett dolgokat... ezt, h papa kergette el, feltesom is mondta, h o emlekszik, h nagyon rendes volt...de hat kicsi volt..

Igy jo hosszan es zavarosan igy vagyok most, koszi, ha elolvasod, es valaszolsz nekem!


2017. okt. 20. 00:49
 1/10 Jégrém válasza:
67%
100000-200000 ért mar latsz csaladfa kutatast
2017. okt. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégrém válasza:
84%
De ha tudod a nevét akkor facen vagy ilyenen keresd elosszor
2017. okt. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem izgalmas kaland lenne. :)

Max csalodas er a vegen, hogy nem erre szamitottal.

En is meg fogom keresni a nagyapamat aki valahol kulfoldon van. Szerintem ugy dontsd el, hogy elkepzeled magad 90 evesen ahogy visszanezed az eleted, es felteszed magadban a kerdest. Megerte? Vagy kar volt kihagyni?

2017. okt. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oo, neztem a facen, de rengeteg van belole, es nem volt egyik sem pl a szulohelyemhez kotheto vagy hasonlo..es nem is irnek ra senkire.


Egyebkent most neztem pontosan, h van ez az anyakonyvi kivonat, es mivel mindenkeppen kell apa nevnek szerepelnie, ha nem ismert az apa, vagy ilyesmi az anyanak a csalad mevet irjak... (kepzelt apa)

Es a gyermek 3 eves koraig ez meg lehet valtoztatni. Akkor lehet az en esetemben ez epp forditva tortent, vagy most nem ertem, ha pl apam neve bemne volt, es lemondott rolam vagy anyu dontott, h ne legyen benne, de az meg mem ugy van.. sztem

Csak ha valami atiras tortenik az anyakonyvi kivonatban, annak nyoma marado

2017. okt. 20. 02:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A név kevés. Jó lenne tudni, hogy mikor és hol született, mi lehetett a nagymamád neve. És amikor születtél, akkor hol laktatok. Minél több adat van, annál nagyobb az esély a sikerre.

Ha megvan minden, akkor elsőnek írsz egy levelet neki, amit egy borítékba leragasztasz. Ne felejtsd el megírni benne a saját elérhetőségedet!

Utána írsz egy kapcsolatfelvételi kérvényt, amibe beleírod a saját adataidat (mint kérelmező) és ami adatokat tudsz az apukádról (keresett személy), valamint, hogy miért keresed.

Utána bemégy a legközelebbi okmányirodába és ott beadod a kérvényt meg a levelet, befizetsz kb 3500 Ft-t és utána vársz. 15 munkanapon belül kapsz egy határozatot, hogy a megadott adatok alapján megtalálták-e az apukádat és, hogy elküldik-e neki a levelet. Utána már az apukádon dől el minden.

2017. okt. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy miért nem faggatod ki anyukádat! Elvégre neki mindent tudnia kell a történtekről. Lehet, hogy mondta volna eddig is, de mivel te nem érdeklődsz, azt hiszi, hogy nem érdekel.

Sőt, én megkérdezném a papát is!

Ámbár ha egy embert el lehet kergetni a párja és a kisgyereke mellől, hogy soha ne vegye fel velük a kapcsolatot; hát sok jóra ne számíts!

2017. okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Papa mar meghalt, nem tudom, h megkerdezzem anyut, tenyleg anno amon keresztul ment a feltesoim apja miatt, aztan meg ez tortent, es egyedul nevelt fel minket. Nagyon nehez volt..

Nem tudom, h milyen lehetett, tesom emlekszik, h az en apam rendes volt, mondta, h sokat jatszott vele, de ennyire csak, kicsi volt meg o is.

De majd megprobalok anyuval beszelni errol, mert ha ilyen sok adat kell ez igy eselytelen.

Koszi azert!

2017. okt. 20. 10:29
 8/10 anonim válasza:
100%
Én nem keresném meg! akármilyen indokkal is kellett annó elhagynia, azóta kereshetett volna!pontosan tudja ki vagy,anyukádat is kereshette volna, hogy szeretné veled tartani a kapcsolatot! Azóta már lehet, hogy másik családja,gyerekei vannak! És kínos, sőt zavaró lenne ha oda toppannál! hidd el tudom miről beszélek, hasonló cipőben járok! Sajnálom! Tudom hogy nem egyszerű!
2017. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem keresném meg. Az én apám egy éves koromban lépett le végleg. Nem látogatott nem vett nekem ajándékot, sőt üdvözlőlapot sem küldött. Egy másik nőért hagyta ott Anyámat, aki olyan perverziókra képes volt, amihez Anyámnak nem volt gyomra. Azt híresztelte, hogy Anyukám nem tud főzni, nem tud mosni és egy gyógyszerfüggő, alkoholista, rossz anya. Még évtizedek múlva is hallgathattam a hülyeségeket, amiket terjesztett. A gimiben olyan replikákat hallottam a családi hátteremre, hogy nem egyszer fuldokoltam dühömben. Az osztálytársaim túl azon, hogy azt mondták, hogy nincs apám, meg intézetből hoztak, Anyámat sem kímélték, mondták a nemzőm idióta pletykáit. Azt mondta másoknak, hogy a Nagyszüleim végett nem látogatott meg soha a válás után. Pedig ez nem igaz. Az anyai nagyszüleim jóravaló, rendes, családszerető emberek voltak, akik sokkal többet tettek értünk, mint sok gyerekért a négy nagyszülő. (Apámnak meg a szülei is tojtak rám.) Mikor lediplomáztam Édesanyám és a Nagyszüleim is azt akarták, hogy hívjam meg a diplomaosztómra. Én meg megmondtam, hogy nekem nincs szükségem ilyen "apára". Hamurapi idején is azért vágták ki valakinek a nyelvét, ha a nevelőapjának mondta, hogy: "Nem vagy az apám.". Az ilyen "apa" nem édesapa, hanem hasonló szerepet tölt be a gyermek életében, mint a spermabankban a terméküket otthagyó férfiak, csupán nem orvosi beavatkozással, hanem közösüléssel látják el a biológiai funkciójukat. Gyenge kifogás, hogy elzavarták, ha körülbelül 5 évig nem keresett. Az állami gondozott gyerekeket 2 év után örökbe adják, ha nem érdeklődnek a szülők.
2017. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Név kérdés: ha apuka nem vállalt téged, akkor van ún. képzelt apa bejegyezve, amennyiben az anya kéri. Simán lehet ez is az oka az azonos vezetéknévnek, és akkor nincs mi után kutatni.
2017. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!