Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes lenne pszichiáter...

Érdemes lenne pszichiáter felkeresni?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretek elmenni itthonról kimozdulni tudom,hogy nem szabad egész életünkben itthon lenni ki kell kapcsolódni mozdulni de nekem az,hogyha el kell mennem itthonról nem kikapcsolódást jelent hanem rosszullétet.Csak ha nagyon muszáj akkor mozdulok ki kb csak a nagymamámhoz és iskolába szoktam elmenni sehol máshova.Miután kiteszem a lábamat a házból rám tör a rosszul lét hasmenés hasi görcsök,hányingerem van be pániklok folyamatos wczési inger gyötör, izzad a tenyerem sírhatnékom van.Ezek miatt a tüneteim miatt rengetek programot lemondtam már egyszerűen ha tudom,hogy elkel mennem itthonról akkor előző nap nem tudok elaludni félek az utazástól.Próbálom nyugtatni magam,hogy nyugi semmi baj nem lesz pár alkalommal sikerült lenyugtatnom magam és élveztem a programokat.De nem telik el úgy utazás,hogy én ne szorongnék és pánikolnék. Magam se tudom megmagyarázni,hogy mitől félek egyszerűen,hogyha elhagyom a megnyugtató környezetet ideges leszek.A szüleim csak részben tudják,hogy szorongok de mostanában elhatalmasodott ez az érzés rajtam és megkeserítik a tünetek az életemet.Pszichiáter segítségével le tudnám győzni ezt dolgot ez lelki gondra utal?Még akkor is szorongok ha a családommal kell elmenni valahova.Valósággal küzdelem kibírni számomra az iskolát nem tudok odafigyelni rendesen.

2016. dec. 11. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp érdemes megpróbálni :)
2016. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem biztos, hogy pszichiáter kell, lehetséges hogy elég a pszichologus is. A kettő közötti egyik különbség, hogy mig a pszichiáter gyógyszeres kezelést ad a pszichologus nem gyógyszeres hanem a probléma feltárását s oldását beszélgetéssel oldja meg. SOkszor ugyanis ha rájössz mi okozza a problémát az enyhül, majd megszünik, esetleg valamiféle gyakorlatok során szünik meg.

Természetesen lehet olyan eset amikor ilyesmi nem segit és gyógyszeres kezelés kell, de ezt mindenképp vizsgálatnak kell megelőznie. Jó pszichológus ilyen esetben pszichiáterhez küld, illetve jó pszichiáter ha arra jut, hogy a probléma enyhébb s nem kell hozzá gyógyszer akkor pszichológushoz küld.

2016. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bimke válasza:
100%

Ezek már konkrét tünetek, minimum szorongásos zavart mutatnak. Ez még általában gyógyítható, sokan átesnek rajta, nekem is volt. A szorongás viszont a pánikbetegség előszobája (magyarul kezelés nélkül súlyosbodhat, akár visszafordíthatatlanul), ezért mindenképpen érdemes pszichiáter szakorvost felkeresni.

Az orvosi kezelés mellett viszont érdemes feltárni, hogy mi vezethetett ahhoz, hogy ezek a tünetek kialakultak. Ebben az orvos kevésbé tud segíteni, de pl. pszichológus igen.

Mindenesetre szüleiddel, esetleg valaki mással a családban mindenképpen beszélj erről!

2016. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%

Menj el pszichiáterhez, és írass fel Brintellixet. Pszichólógustól ne várj javulást, a te problémád annál súlyosabb.


Beznzót meg semmilyen esetben se szedj!

2016. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menjél el egy pszichológushoz! Ne sokat gondolkozzál , hogy melyikhez. Röviden nézd meg a kínálatot és az első ránézésre szimpihez menjél el.

Mond el neki a problémádat , beszéljél vele, majd ha szimpatikus a személyisége akkor beszéljél meg vele egy másik időpontot is amikor újból tudsz vele beszélni azaz amikor újból tud fogadni a pszichológus.

Ne féljél semmi veszíteni valód nincs azzal ha elmész egy pszichológushoz, csak nyerhetsz vele. Ja és amit még akartam mondani, ha nem szimpatikus a pszichológus akihez először elmész ,akkor keressél egy másikat és járj ahhoz. A lényeg, hogy számodra szimpi legyen a pszichológusod.

Általában már az első beszélgetés a pszichológussal, sokat szokott segíteni.

www.ismertorvos.hu


vagy


[link]


Látogasd meg a neked szimpatikusabb megoldást, vagy nézd meg mind kettőt és dönt valamelyik mellett !


Hajrá !

2016. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Inkább pszichológus mert feltárja hogy ezek miért jönnek rád és ha azt lássa hogy gyógyszerkezelésre van szükséged akkor elküld pszichiáterhez
2016. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először mond el a szüleidnek. Körzeti orvos tud beutalót adni a legközelebbi kórház pszichiatriai osztályára. Nem kell megijedni, olyan mint egy ambulancia eloszor, elbeszelget veled az ugyeletes, aztan megmondja mi legyen. Ha kiskorú vagy, kell a szulo is.
2016. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!