Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek morálisan kifogáso...

Szerintetek morálisan kifogásolható dolog az, ha valaki nevet változtat?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne az? A férjhez menő nők nagy része nevet változtat a házasságkötés után. Olyan is lehet, hogy valaki felnevelkedik egy adott országban és annak az országnak a nyelvét beszéli legjobban. Vannak, akik külföldre menve változtatnak nevet. Az idegen vagy komikus hangzású nevet is meg lehet változtatni indoklással

Én is tervezek névváltoztatást, mert Anyám és az anyai nagyszüleim neveltek, míg "apám" és a szülei tudomást sem vettek a létezésemről, pedig házasságban született gyerek voltam. Tehát a családnevemet akarom lecserélni, mivel a nemzőm családtagjait nem tekintem a családom részének.

2017. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem komoly oka van annak, ha valaki nevet változtat (nekem is volt rá okom). Ez mindenkinek a magányügye, és senkinek nincs joga ezt a döntést megkérdőjeletni vagy bírálni.
2017. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nekem 2 ismerősöm is változtatott nevet.Egyik felvette az anyja lánykori nevét,pedig semmi baja nem volt az apjával,és a szüleinek sem egymással.Csak így jobb hangzatosabb neve volt és a munkájához kellett.A másik meg a keresztnevét változtatta,ezotéria miatt.Rájött hogy őt máshogy hívják.(másik választott névvel sokkal sikeresebb lett.)

Férjemet biztos bántaná ha megváltoztatná a gyerek a nevét.

2017. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem zavarna, ha a gyerekem megváltoztatná a nevét. Attól, hogy nekem 15-20 éve megtetszett az a név, neki még szíve joga úgy érezni, hogy neki viszont nem tetszik, nem érzi önmagáénak.

Ha pedig gáz vezetékneve lenne az apjának, akkor eleve én nem engedném, hogy felvegye és én sem venném fel. Ez van, bocsi.

2017. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kifogásolható? Mindenkinek joga van hozzá, hogy eldöntse, megváltoztatja e a saját nevét vagy sem.


Én korábban gondolkoztam névváltoztatáson, mert apám egy mocskos alkoholista volt aki soha nem nevelt csak szidott, lebecsült egész életemben. Persze ha sikert értem el, akkor megkaptam hogy azért mert te is "családnév" vagy. Mintha az én sikerem csak az ő érdeme lenne.

Én anyám családnevét vettem volna fel, ez egy gesztus lett volna felé, mivel ő nevelt fel. És egy sértő gesztus apám felé hogy nem akarom viselni az ő "csodálatos" családjának a nevét.


Igazából csak azért nem változtattam, mert időközben apám meghalt, lett munkahelyem is, így ismer mindenki, ráadásul a cégvezetőnek is pont ugyanaz a családneve és úgy hülyén venné ki magát.

2017. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Megmondom őszintén, én bizonyos helyzetekben kifogásolhatónak tartom. Pl. ismerősömnél, csodás szülők... és felvett egy német nevet azért, hogy Ausztriában könnyebben kapjon zsíros állást (amúgy belebukott). Na, én ezt megvetem.


Abban az esetben, ha nem tetszik neki, gáz neve van, akkor megértem.

2018. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!