Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtagadhatom a hagyatékot?

Megtagadhatom a hagyatékot?

Figyelt kérdés
Rövidesen hagyatéki tárgyalásra kerül a sor. Végrendelet hiányában 25% a részem. Mivel az elhunyttal kb 10 éve nagyon megromlott a kapcsolatunk, ezért nem is tudtunk róla semmit. Haszonnal járó hagyatékot nem várok. A környezetében lévő emberekből viszont kinézem, hogy az elhunyt nevére esetleg hitelt vagy más tartozást halmoztak fel korábban. Amennyiben ez kiderül a hagyatéki tárgyaláson, azt miként tagadhatom meg? Én nem akarom más tartozását fizetni.

2017. okt. 21. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogadod el az örökséget, ennyi. [link]
2017. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
A hagyatéki tárgyaláson lemondasz az örökségről.
2017. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Illetve visszautasítod.
2017. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Azt azért tartsd észben, hogy a visszautasítás mindent érint, nem csak a negatívumot. Tehát ha orokolnel egy házat, meg 3 milla tartozást, akkor a visszautasitassal mindkettőról lemomdasz
2017. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó jól mondja. Vagy elfogadod az örökséget- és ha van - a tartozást is, vagy egyiket sem.
2017. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 babyboom567 ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!

Nem tudom hány éves vagy,és van e gyereked,mert ez esetben nagyon kellene járni a dolognak.Ugyanis ha te lemondasz a sorban utánad következő (vagyis a gyermeked örököl)és ha ő kiskorú,na az a szívás,mert a gyámhatóság nélkül semmit nem intézhettek.Kiskorú gyermek nem mondhat le örökségről.

Ennek járj utána.

2017. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

# 6


Ilyesmiről még sose hallottam...ez valami új trükk vajon.

Azonban ésszel nézve a kérdést, a gyerek gyámja a szülő s így dönthet ügyeiben ugyanúgy teljes mértékben, mint sajátjában.

2017. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mint említettem, haszonnal járó hagyatékra nem számítok, tehát ha lesz is hagyaték, az valószínű negatív hagyaték lesz (tartozások, temetési költségek). Ha lehetőségem van erről lemondani vagy visszautasítani, akkor megteszem.
2017. okt. 21. 20:04
 9/15 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
0%
Ha jól tudom,halott nem hagyhat "örökül" tartozást,hitelt...(persze lehet,hogy rosszul tudom...;))
2017. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Tartozást is lehet örökölni. De nem kötelessége senkinek elfogadni az örökséget.
2017. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!