Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy probléma,...

Miért olyan nagy probléma, hogy a szülők igyekeznek a felsőoktatás felé terelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Az én szüleim,hogy is mondjam "keményen" neveltek, illetve nevelik a testvéreimet.Sohasem vertek meg, viszont nevelő célzatú büntetéseket azért adtak.

Felnőtt fejjel kezdtem megérteni, hogy mennyire jó,hogy keményen fogtak és támogatták,hogy egyetemet végezzek.


Amikor rossz jegyet kaptam, mindennap bele kellett szagolnom hosszan a kukába, apám ilyenkor azt mondta, "jobb ha szokod, ha nem tanulsz egész életedben ezt tologathatod".

Anyám pedig ilyenkor valami nagyon monoton munkát adott és ő is azt mondta, hogy "fiam, ha nem tanulsz nem másfél óráig kell ennél sokkal nehezebb munkát csinálnod,hanem 8-12 órában".

A másik nevelőcélzat az volt,hogy amikor elmentem nyaralni falura nagyszüleimmel, apám titokban megérte nagyanyámat,hogy mutogassa nekem az alkoholistákat,akik a szomszéd városban levő összeszelőgyárban dolgoznak.


Ez is motivált engem, mert ahogy ők fogalmaztak "nem szerettem bepiszkolni a kezemet", ez a mai napig igaz.


Pályaválasztáskor a szüleim azt mondták, választhatok valamilyen műszaki vagy gazdasági szakot.Az előbbiek közül választottam és nem bántam meg.



A statisztikák azt mutatják,hogy a diplomások hamarabb találnak állást és sokkal többet keresnek, mint azok, akiknek nincs.Továbbá sokkal több esélyük van jó,kényelmes állást megcsípni.


Ismerek olyanokat, akik később felvételiztek főiskolára, később, de még időben.Mert rájöttek,hogy normálisabb,kényelmesebb munkát szeretnének.



Ahogy mostanában hallom és olvastam, sokan vannak, akik ellenzik, hogy a szülők ennyire nyomják a gyerekeiket.A szülő mindig jót akar a gyerekének, a diploma pedig egy mentőöv,egy mankó,egy előny a többiekkel szemben a jobb, kényelmesebb életre.

Mellesleg, Nyugat-Európához képest Magyarországon elég kevés a diplomás.


2017. okt. 24. 15:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
98%

Egy ember értékét nem a végzettsége határozza meg. Én értem, hogy pénzből élünk meg minden... De azért ilyen szinten ne legyen már az istenünk. Nem rendelhetjük alá magunkat a piacképességnek egy életen át. Aztán majd szürke, csalódott, életunt egyénként masírozhatunk be a melóhelyre az utált munkánkhoz.

Mi az, hogy csak két szakirány közül választhatsz? Agyrém. Ahogy az orvosival nem vagy kompatibilis, ez működik ellenkezőleg is. Vannak szakmák amikkel viszont maximálisan párba állhatsz. És ez közel sem biztos, hogy műszaki vagy gazdasági dolog...

A kukás ügy pedig oly' sokféle szempontból aggályos, hogy elmondani sem tudom. Egyrészt traumatikus élménynek kiváló, másrészt pompásan prezentálja, hogy a szülők miképpen viszonyulnak a kétkezi emberekhez (akár saját magukkal szembeni frusztrációjuk miatt is csinálhatták ezt, gyanítom ez is megbújik a háttérben).


Az is nagyon szomorú, hogy azt hiszik az ő szigorú iránymutatásuk nélkül téves döntéseket hoznál. Az egész helyzet azt feltételezi, hogy ha nincs a szülői szigor, te egy kisiklott életúttal rendelkező lumpen leszel. Ez is felettébb egészséges.

Lehet, hogy nincs diplomám, de folyamatosan tanulom az újdonságokat az általam kedvelt hobbim/szakmám terén és van saját világképem, saját gondolataim, amik befolyásolják, hogy miképpen állok a dolgokhoz. Akár egy adott szakmához.

2017. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
19%
Ez a dolog csak az aktuális regnáló hatalom szempontjából probléma, ugyanis az összeharácsolt ipari-mezőgazdasági-kereskedelmi stb. birodalmaikban az üzemeltetéshez szükséges munkaerőt csak akkor tudnák biztosítani, ha kevesebb fiatal végezne egyetemet és több maradna segéd- és betanított munkára.
2017. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
86%
Csak szólok , hogy rengeteg diplomás mosogat külföldön/ a mekiben süt sült krumplit :D
2017. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
90%

A szuleid komolyan serultek ez gyerekbantalmazas

Mert gondolj bele mi van ha a gyereked nem okos? Vagy ha egyszeru fodrasz vagy apolono szeretne lenni vagy elado vagy kamionos?

Akkor nem fogod szeretni ?

A gyerek olyan amilyen es barmit is szeretne tamogatni kell

Soha nem nyomtuk egyik gyeteket se se lelki terror se riogatas se ellenorzes.

Csak egyszeru peldamutatas

Mindketten folyamatosan kepezzuk magunkat ok ezt lattak.

Es egy lecket se kertuk rajtuk szamon megis mindegyik felsooktatasba ment onerobol sajat elhatarozasbol es szorgalombol.

Egyszer nem kellett lecket szamonkerni es mindig diakmunkaztak ahogy megengedte a torveny.

Aki igyekszik es van benne ambicio az szuloi terror nelkul is eleri amit szeretne

Ha pedig nem akar soha nem szabad kenyszeriteni elvegre szabad ember nem a mi folytatasunk nem azert szuletett hogy az en el nem ert celjaim elerje.

2017. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%

Elég idióta szüleid vannak.


Kukaszagolgatás nélkül is felfogja az értelmesebbje, hogy miért próbáljon jutni valamire az életben.

A kukások egyébként baromi jól keresnek.

2017. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 MR.X. ***** válasza:
79%
A kollégám 39 éves diplomás ember, most fog menni felsőfokú angol nyelvvizsgára is. Én 20 éves vagyok van 10 osztályom elvégezve, meg 3 fajta targoncára van jogosítványom! Kettőnknek ugyanaz a munkaköre van. Ugyanolyan "hatalommal". Miben vagyunk mások? Amit nekem max 3szor kell elmondani, azt neki szó szerint vagy 16szor! Úgyhogy mert van valakinek diplomája nemigazán jelent semmit.
2017. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
98%
Jó, higgy, amit akarsz, csak arra kérlek, hogy még most köttesd el magad. Nehogy továbbadd ezt a fantasztikus "nevelést"...
2017. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 MR.X. ***** válasza:
82%
Nekem is több barátom kukásautón nyomja a melót és a munka sem rossz és a fizetés a magyar átlag felett van bőven! Simán cserélnék velük állást!
2017. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid primitívek. Nekem nem kellett kukát szagolnom, mégis tudtam, hogy egyetemre akarok járni. A rossz jegyekből sem csináltak nagy ügyet, de ha kellett segítettek, mégis magas pontszámot értem el a felvételin. Nem mondták meg, mit tanuljak, mégis jó szakmát szereztem. Mellesleg a húgom a lenézett bölcsész szakjával is el tudott helyezkedni álmai munkahelyén: színházban rendezőasszisztens és hamarosan bemutatják az első darabját. Neki ez az élete, a színház, gyerekkora óta imádja, a reál tárgyak viszont nem mentek neki. Rá kellett volna kényszeríteni, hogy de akkor is legyen mérnök, mert abban van a pénz?
2017. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
78%

Magyarországon egy tanár, aki felsöoktatásban is részesült egyetemista évei alat, a kezdő fizetése mindössze nettó 140 ezer. Igaz, az évek során emelkedik a fizetése, de nem olyan gyakori, hogy fölmegy 300 ezer fölé.

Mígy a lidlben egy boltvezető kezdőként simán megkeres 300-at, sőt egy boltvezető akár 600k is képes megkeresni úgy, hogy nem dolgozik minden nap. A lidlis kartyat es az erzsebet kartyat a potlekokat es a havi berltet még nem is említettem. Egyébként ott egy átlag dolgozó is többet keres, mint egy tanár. Szóval most miről beszélünk? Ki keres többet?

2017. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!