Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem látja a férjem hogy...

Miért nem látja a férjem hogy segítségre van szükségem? A tietek mennyit segít?

Figyelt kérdés
Férjem dolgozik én itthon 2 kisgyerekkel. Hajnalban kelnek, csöndbe vagyunk amíg apa nem kel hogy ne legyen fáradt a munkában. A héten mindent megcsinálok, főzök minden nap, lakás tiszta ruhák rendben, minden klappol emelett a gyerekek igényei is ellátva maximálisan! Úszni, focizni, kórusba, lego klubba oviba isibe, kirándulni, játszóra, mindenhova én viszem őket. Mikor apa itthon van teljesen olyan mintha egy harmadik gyerekem lenne. Még a wc-t is nekem kell lehúzni utána! Kéthetente előző este megkérem vigye ki a kukát könyörgöm mert nehéz! Hajnalban én ugrok ki az ágyból kivonszolom mert nem vitte ki. Ha arra kérem vacsora után segítsen elpakolni, ő fáradt. Mindenre ez a válasz: "Én dolgozom!" Az otthon a te dolgod. A hétvége abból áll hogy ő délig alszik addig mi csendben nehogy zavarjuk, vagy ha nem bírják inkább elviszem valahova őket hogy nehogy felébresszék apát. Ha felkelt egy órát nézi a meccset majd felmegy a hálóba meditálni. Mert napi 2-3-szor meditál. Olyan mintha egy külső szemlélő élne velünk nem is a családunk tagja hanem egy kívülálló személy.. Nem szólok neki inkább mert veszekszik hogy ő nem fog semmit csinàlni mert egész héten dolgozik és a gyerekek stresszelnek ha veszekszünk. Inkább nem szólok semmiért. De mi lesz velem, meddig lehet bírni idegileg a heti 7 nap 24 órás készenlétet?
2017. okt. 29. 10:57
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem írtad, mennyit dolgozik a férjed. Ez így addig fog működni, míg meg nem nőnek a gyerekek annyira, hogy elmenj dolgozni. Amint lesz munkahelyed, meg lesznek számlálva a házasságotok napjai.
2017. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
79%

Miért szolgálod ki öt is? Az nem a te dolgod!


Ha meg nem fogja fel, akkor egy hétre utazz el a ygerekek nélkül és oldja meg ö addig a háztartást meg a gyerekeket. (Vehet ki szabadságot - akkor nem "dolgozik" közben), úgy talán felfogja, hogy te is dolgozol méghozzá nem napi 8-10 órában hetente 5 napon, hanem 16-20 órát heti 7 napban.

2017. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
52%

... és gondolom ez, hogy a férjed milyen ember, csak most a második gyerek után derült ki!

Előtte mindenből kivette a részét és pattant, hogy a segítségedre legyen. Nem értem ezt a változást, de talán segítene a dolgon egy harmadik gyerek!

2017. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
18%
Bocs, de nem vagy otthon két kicsivel. A gyerekekkel csak reggel meg délután vagy, egész nap nem... Menj dolgozni, majd ott emberek közt leszel.
2017. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%

ma 11:06-os: nagyon okosnak tartod magad gondolom, de pl az én férjem, amíg ketten voltunk, mindent felesben csinált othon is, mivel mindketten a napi 8 órát ledolgoztuk a munkahelyen. A gyerek születés után eldöntötte, hogy csak ö dolgozik - mivel ö jár be munakhelyre, én meg csak lógatom a lábam egész nap otthon meg játszok a gyerekkel.

Egy elég dinamikus lefutású beszélgetés és egy par napos csere után helyreállt a hozzáállása.

2017. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
37%
Hiába pontoztok le, írta, hogy oviba, iskolába viszi őket. Ez messze van a 24 órás szolgálattól.
2017. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
83%

Jesszusom, én tuti elválnék ilyen alaktól, és nem csak azért mert nem segít hanem téged konkrétan ezzel megaláz, lenéz.

Én nem bírnám ezt az asszonynak kuss a neve a házban dolgot, nem is értem hogy tudtál vele rögtön 2 gyereket vállalni? Elsővel nem volt elég nehéz?

Nézd, én ultimátumot adnék neki, vagy besegít,vagy elmentek a gyerekekkel. Sokkal nehezebb nem lesz neked, sőt könnyebb is mert csak a 2 gyereket kell ellátnod, ha ilyen talpraesett vagy akkor menni fog neked az egyedülálló szülő szerep (már most is az vagy szinte).

Amúgy kérdezted, nos férjem dolgozik reggel 7-től fél 4-ig, hazaér eljön velünk ügyeket intézni/boltba (neki van kocsija és nappal nem tudok és nem vezetek), ha főzök leviszi a gyereket játszótérre, bepakol a mosogatógépbe és gyereket is ő fürdeti az az ő kettesbe töltött idejük. Tudja hogy hiába dolgozik, nekem is nehéz itthon egy dackorszakos picivel, egész nap pakolok/főzök,mosok, játszótérezek stb, ez is egy munka mint az övé is.

Remélem te is találsz az életbe egy normális gondolkodású férfit.

2017. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem látja, akkor mondd neki.

A leírásod alapján olyan, mintha ti csak kellékek lennétek az ő életében, nem tűntök családnak. Az külön gáz, hogy ő nem is igazán foglalkozik a gyerekekkel és hétvégén fél napig csendben kell lenni, mert ő alszik.

Az én férjemnek nem kell mondani, teljesen egyértelmű neki, hogy a nagy kukát ő teszi ki és nem tőlem várja el, hogy emelgessem.

Takarítást, mosást megcsinálom. Takarítani szeretek. Mosás nem nagy szám. Mosogatni felváltva szoktunk. Nem főzök mindennap. Megesszük ugyanazt több napig is, és el is járunk kajálni.

Mindketten dolgozunk teljesen munkaidőben.

2017. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
43%

Ma 11.10-es 75 %-os

Figyelmedbe ajánlanám az értő olvasást!

Nem azt írta az előző, hogy milyen volt a pasi, amikor nem volt gyerek!

Azt írta, hogy az első gyerek után ez nem derült ki?

Talán akkor kellett volna megbeszélni és változtatni és ha nem sikerül, akkor nem összekalapálni még egyet, egy szar kapcsolatba.

2017. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
79%

Nem irtad mekkorák a gyerekek, de ha ovisok, sulisok, nem értem miért nem mész vissza dolgozni? Meg hát így akkor nem is vagy egész nap a gyerekekkel. Soha nem bírtam amikor valaki gyerekre hivatkozva nem megy dolgozni.

Ettől függetlenül, én ezt így nem csinálnám tovább. Ennyi erővel lehet egyedül is élni, nem kell pasi a lakásba. Mi az hogy a wc-t is te húzod le utána?? Te vagy huly@ ha ezt csinálod! Meg kussolni, mert ő délig alszik, vagy elmenni otthonról hogy ne zavarjátok? Ez mi? Te tényleg azt hiszed egy család vagytok?

Lényeg, röviden és tömören, én kib...nám mint macskát sz@rni.

2017. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!