Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai világban, amikor a nők egyetemre járnak, karriert építenek, és függetlenek, sok rokon csak törődik, hogy egy 25 év alatt lány mikor megy már férjhez?

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert gondolom aző idejükben ez volt a szokás.

A nagyszüleim is arra vannak rá kattanva hogy mikor viszek haza fiút.

17/L

2017. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez generációs különbség. Nekünk az a normális, hogy egyetemre járunk, karriert építünk és függetlenek vagyok, de ez nem egyenlő azzal, hogy idősebb rokonaink számára is természetes. Az idősebb generáció (főleg nagyszülők, de édesszülők is akár) nehezebben tudják tartani a lépést a társadalmi változásokkal vagy csak szimplán nem akarják megérteni, hogy más normák szerint élnek már az emberek, mint az ő korukban, nem véletlen hallani arról egyes helyeken, hogy a nyugdíjas korúak kirekesztve érzik magukat a társadalomból, nem értik, hogy mi történik körülöttük. Persze vannak kivételek, nem is kevés!


Az én rokonaim is állandóan a pasi-dologgal zaklatnak (kivétel apum, ő is egy kivétel, akinek fiatalos a felfogása), mert "minden sikeres nő mögött egy pasi áll" és azzal próbálgatnak ijesztgetni, hogy szociális otthonban fogok meghalni.

Nem sokat tudsz tenni ez ellen, őknek ez a normális.


20/L

2017. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert maradi idióták :)
2017. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert maradiak, igen :) ... le kell tojni magasról. Mindenki érezze jól magát úgy, ahogy szeretné.
2017. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
attól függ hány évesek. lehet, hogy maradiak
2017. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Az egyetem meg a karrier nem kifogas.

Felesegem 22 evesen vegzett a egyetemmel es osszehazasodtunk. Az o anyukaja 21 evesen ment ferjhez es van diplomaja.

Ismertem olyat is aki ferj,gyerek meg munka mellett diplomazott le.

2017. okt. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gratula a feleségednek, remélem boldogok vagytok.


Viszont manapság a legtöbben nem 18 évesen kezdik az egyetemet.


Amúgy én arról beszéltem, hogy egy nő lehet szakmailag siekres, jól kereső, rengeteg mindent fel tud mutatni a családon kívül, amire büszkének lehet lenni, de utána jön egy ilyen válasz "Ez mind szép és jó, de mikor mész már végre férjhez?" Nagymamám komolyan azt hitte, hogy a lányok azért járnak egyetemre, hogy értelmiségi férjet vadásszanak.

2017. okt. 30. 04:34
 8/11 A kérdező kommentje:
És minden elismerésem anyósodnak, de az én környezetemben a férfiak nem igazán tűrnék el, ha levelezőn egyetemre járna a feleségük... főleg gyerek mellett, mondván "Akkor szerinted mégis ki végzi a házimunkát?" vagy irigységből "Így magasabb lesz a végzettséged mint az enyém és jobban fogsz keresni, és azért mégiscsak én vagyok a férfi"
2017. okt. 30. 04:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk a legtöbb "feleségnek" már van diplomája, de ha otthon bejelentené, hogy akar egy másoddiplomát vagy posztgraduális képzésre menne, a férjeik tuti nem vállalnák magukra a házimunka/gyereknevelés oroszlánrészét.


A volt barátom viszont úgy volt, hogy nekem szinte egy szalmaszálat se kellett keresztbe tennem otthon, de nem bírta volna elviselni, ha "okosabb" vagyok nála vagy jobban keresek.

2017. okt. 30. 04:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére ez nálunk kimaradt :). De azt látom, hogy ott a szokás ez, ahol alapvetően a nők 1-2 generáció óta dolgoznak csak, vagy vidékről származik a család, Legalábbis az egyetlen ismerős, aki emiatt komolyan aggódott, hogy 18 évesen nincs komoly udvarlóm, az a nagyanyám szomszédja volt (ha teljesen őszinte akarok lenni, ha nagyanyámat érdekeltem volna, sztem ő is aggódott volna, de szart a fejemre). Most 28 éves vagyok, mégsem cs.tetnek ezzel, hála a jó égnek. Sőt már előre féltem, hogy mi lesz, hogy 3 éve jegyesek vagyunk, de esküvő még nincs, de amiatt sem piszkálnak... tudják, hogy egyszer úgyis megházasodunk, csak addig még gyűjtünk pénzt meg fogyózunk :D.
2017. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!